sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Po kilkuletnich staraniach właścicielom kamienicy udało się wykroić w szpalerze taksówek miejsce dla siebie

Właściciele kamienicy przy ul. Gdańskiej przełamali monopol taksówkarzy. Załatwili sobie pozwolenie na wymalowanie w pasie drogowym koperty. Skrócili tamtejszy postój taksówek o jedno stanowisko.
- W naszej kamienicy są sklepy, urzędy i bank - mówi Wojciech Kosowski, właściciel jednego ze sklepów. - Tymczasem było tak, że nie sposób było podjechać pod drzwi z towarem. Kłopoty z wciśnięciem się pomiędzy taksówki mieli też konwojenci, którzy zabierali z banku pieniądze. W końcu musieliśmy upomnieć się o swoje.

Taksówkarzom nie pozostało nic innego, jak przełknąć tę gorzką pigułkę. Obawiają się, że ich panowanie na ul. Gdańskiej zostanie jeszcze bardziej okrojone. Na postoju oprócz znaku, wskazującego na postój TAXI pojawił się drugi, wyznaczający jego koniec. Pomiędzy znakami mogą zmieścić się co najwyżej cztery samochody. Tymczasem za znakiem z przekreślonym napisem TAXI stoi ich wielokrotnie więcej. Może zatem przyjść pora, jak ktoś upomni się, że taksówki zajmują miejsce poza postojem.

Postój taksówek na ul. Gdańskiej był od zawsze. Taksówkarzom do wyłącznej dyspozycji oddano także sąsiedni parking. Zdaniem właścicieli kamienicy przy postoju to tam powinny czekać taksówki, a nie zajmować pas jezdni za znakiem wyznaczającym koniec postoju. - Proszę popatrzeć na ten parking i na rząd taksówek - mówi jeden z taksówkarzy. - Czy jest sposób, abyśmy wszyscy mogli się tu pomieścić?
Taksówkarzom trudno odmówić racji. Władze miasta starają się zrozumieć ich sytuację i przymykają nieco oko na to, co się dzieje na ul. Gdańskiej.
- Na dobrą sprawę taksówki powinny stać jedynie pomiędzy słupkami - mówi Mirosław Kieruzalski z Urzędu Miasta. - Ale przecież ich stamtąd nie przegonimy. Na dobrą sprawę nie ma dla nich w mieście lepszego miejsca. Myślę, że wyznaczenie tam koperty do pewnego stopnie rozwiązało tam problem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!