wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Kosztowny remont wiaduktu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2008, 17:07

Choć na wiadukt nie ma pieniędzy w budżecie miasta to i tak zostanie odnowiony - zapowiadają władze Chełma.

Drugie podejście do wyłonienia firmy, która wyremontuje chełmski wiadukt przy ul. Armii Krajowej, nie przyniosło rezultatów. Miasto liczyło, że oferenci przedstawią propozycje finansowe, które byłyby bardziej zbliżone do możliwości budżetowych miasta. Jednak do drugiego przetargu przystąpiły te same firmy, co za pierwszym razem. Choć zeszły nieco z ceny, dokładnie o pół miliona, to i tak ostateczne sumy są ciągle o wiele większe, niż na inwestycję ma miasto.

Remont wiaduktu miał się rozpocząć jeszcze w czerwcu. Jednak pierwszy przetarg został unieważniony. - Mamy tylko 3,8 miliona zł - mówi Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy prezydenta miasta Chełm. - To za mało, ale i tak nie zamierzamy wycofywać się z remontu. Jest on niezbędny.

W drugim przetargu uczestniczyły firmy: Mota-Engil Polska SA z Krakowa proponująca 8,6 mln zł oraz Intop z Tarnobrzega, która jest gotowa wykonać prace za blisko 6 mln zł.

Komisja przetargowa ma dwa tygodnie na wyłonienie zwycięzcy. Tyle samo czasu będą miały władze miasta, aby znaleźć brakujące pieniądze. - Będziemy szukać oszczędności w budżecie - dodaje rzecznik. - W grę wchodzi także wyemitowanie obligacji. Jakoś ten problem na pewno rozwiążemy.

Pieniądze, które już są, pochodzą z kilku źródeł. 500 tysięcy zł przyznał Urząd Marszałkowski, 1,4 miliona zł pochodzi z budżetu miasta, a 1,9 mln zł obiecało Ministerstwo Infrastruktury. Jeśli nie będą wykorzystane do końca roku, po prostu przepadną.

Jakie prace trzeba będzie wykonać, by wiadukt nadawał się do użytku? Trzeba wymienić wszystkie 13 dylatacji, czyli urządzeń konstrukcyjnych łączących płyty pomostu z podporami. Kierowcy najbardziej odczują inną zmianę. Na wiadukcie pojawi się też lepsza i trwalsza nawierzchnia.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się remont. Jeśli miastu uda się zdobyć brakujące pieniądze, a przetarg nie zostanie unieważniony, to najwcześniej za miesiąc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!