wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Krasnostawski szpital wyszedł na finansową prostą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2012, 14:11
Autor: bar

Między innymi znaczne oszczędności przyniosła termomodernizacja budynku szpitala<br />
 (Starostwo Powiat
Między innymi znaczne oszczędności przyniosła termomodernizacja budynku szpitala
(Starostwo Powiat

Po wielu latach w czerwcu krasnostawskiemu szpitalowi jako jednej z niewielu placówek w regionie udało się osiągnąć dodatni wynik finansowy. Dyrektor jest przekonany, że ta tendencja utrzyma się przynajmniej do końca roku.

Od początku roku do czerwca krasnostawski szpital zarobił na czysto 264 tys. zł. To, że pod względem finansowym udało mu się wyjść na prostą ma się automatycznie przekładać na zmniejszanie zadłużenia. A to obecnie wynosi 23 mln zł.

– Najważniejsze, że przestaliśmy się zadłużać i jesteśmy w stanie na bieżąco obsługiwać nasze finansowe zobowiązania – mówi Piotr Matej, obecny dyrektor szpitala, a wcześniej burmistrz Szczebrzeszyna. – To efekt wielu przedsięwzięć organizacyjnych, ale też wyrzeczeń. Nie udałoby się to, gdyby program naprawczy nie miał poparcia całej załogi.

Szpital poprawił swoją kondycję między innymi dzięki wprowadzeniu zmian w strukturze organizacyjnej. Sprowadzona do czterech pionów, medycznego, średniego personelu, finansowo-personalnego oraz organizacji i rozwoju teraz jest ona bardziej czytelna, prosta i funkcjonalna. Dzięki tym zmianom w placówce ubyło też stanowisk kierowniczych.

Ponadto cały personel dobrowolnie zrezygnował z pięciu procent dodatku stażowego oraz premii regulaminowej. Oszczędności przyniosła też termomodernizacja szpitalnego budynku oraz optymalizacja powierzchni zajmowanych przez szpitalne oddziały.

Wypaliły także wynegocjowane z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakty. Dochód wypracowały przede wszystkim takie oddziały, jak okulistyka, neurologia, reumatologia, interna, czy chirurgia z ortopedią.

– Przystaliśmy na obniżkę wynagrodzenia, bo chcemy zachować miejsca pracy i aby szpital nadal funkcjonował – mówi Bożena Karauda, w szpitalu przewodnicząca Związku Pracowników Służby Zdrowia. – Wierzę, że kiedyś nasze wyrzeczenia zaowocują.

Przełom w finansach szpitala to także dobry sygnał w stronę wierzycieli. To swego rodzaju gwarancja, że prędzej, czy później otrzymają pieniądze, które im się należą.

Ważne jest i to, że w sytuacji, kiedy szpital osiąga dodatnie wyniki finansowe nie można go przymusić do przekształcenia w spółkę prawa handlowego. Może pozostać placówką publiczną bądź przekształcić się, ale z własnej woli i w wybranym przez siebie czasie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
ja
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 sierpnia 2012 o 03:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lan [url="http://www.topsshoe.com/"]tods shoes[/url] was surprised to look at Tang Plaza, [url="http://www.goodbuybages.com/"]Louis Vuitton Handbags Cheap[/url] black-faced God is usually very little, how [url="http://www.topsshoe.com/tods-gommino-leather-shoes-c-14.html"]Tods Gommino Leather Shoes[/url] debate up and people is a set of places, if the wind is also very sharp. French woman The foreman [url="http://www.goodbuybages.com/louis-vuitton-clutch-bag-c-1.html"]Louis Vuitton Clutch Bag[/url] turned to Tang Yi, [url="http://www.teaschinese.com/"]chinese tea[/url] smiled and This linshanpinglun0808 gentleman, [url="http://www.teaschinese.com/black-tea-c-1.html"]Black Tea[/url] dining with the clutch really is very impolite.
Rozwiń
ja
ja (3 sierpnia 2012 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1344006854' post='660582']
[color=#ff0000]A na Izbie przyjeć pacjentów wita wielki napis SEGREGACJA, czyzby smieci trzeba było oddzielic , tak sie poczułem jak zaprowadziłem tam staruszke z rodziny z e skierowniem do szpitala.[/color]
[/quote]

Człowieku walnij się w łeb i dowiedz się co znaczy i po co jest Segregacja. Zresztą odpowiem ci bo widać cięzko z logiką - po to by oddzielić tych którzy są w cięższym stanie od tych co są w lżejszym - by w razie potrzeby ustalić kolejność udzielania pomocy (bo niestety ciągle pełno jest takich którzy z byle katarem walą na SOR).
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2012 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#ff0000]A na Izbie przyjeć pacjentów wita wielki napis SEGREGACJA, czyzby smieci trzeba było oddzielic , tak sie poczułem jak zaprowadziłem tam staruszke z rodziny z e skierowniem do szpitala.[/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!