Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 grudnia 2009 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Krasnystaw chce mieć drugi most

0 20 A A

W przyszłym roku krasnostawianie będą mogli sobie pozwolić na dużo więcej niż dotychczas. W uchwalonym budżecie wydatki w porównaniu z rokiem bieżącym zwiększyli o jedną piątą. Znaczną część tych środków przeznaczą na inwestycje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W krasnostawskim budżecie po stronie wydatków na poziomie 60 mln zł znakomitą część środków przeznaczono na inwestycje. To kontynuacja wcześniej przyjętej polityki. Na dodatek miasto po prostu na to stać. Z czego to wynika?

– W porównaniu do roku bieżącego nasze przyszłoroczne dochody będą wyższe o 21 proc – mówi Andrzej Jakubiec, wieloletni burmistrz Krasnegostawu. – I to bez względu na to, że stawki podatków lokalnych utrzymaliśmy na dotychczasowym poziomie. Jeśli zatem teraz stać nas na więcej, to dzięki temu, że z powodzeniem sięgamy po tak zwane pieniądze zewnętrzne, w szczególności z funduszów Unii Europejskiej.

Najważniejsze przyszłoroczne projekty też będą realizowane w oparciu o środki unijne. Największy z nich to przebudowa Krasnostawskiego Domu Kultury, która ma kosztować około 13 mln zł.

Kolejne istotne dla miasta przedsięwzięcie to budowa dróg, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia na osiedlu przy ul. Rejowieckiej. Miasto pozyskało i przeznaczyło na ten cel około 5 mln zł.

Ponadto gospodarze Krasnegostawu planują budowę parkingu przy komendzie policji, przebudowę ulic Żurka i Grobla oraz wyremontowanie kamienicy przy ul. Partyzantów, w której zostaną urządzone mieszkania socjalne i komunalne.

W budżecie zapisano także środki na przygotowanie inwestycji, na które przyjdzie czas w latach późniejszych. Między innymi chodzi o rewitalizację zespołu podworskiego przy ul. Kościuszki oraz budowę drugiego mostu na Wieprzu.

W budżecie dla Krasnegostawu w szczególny sposób została potraktowana oświata. Krasnystaw ma obecnie najlepszą bazę oświatową na całej Lubelszczyźnie. Tymczasem na jej dalszy rozwój i utrzymanie samorząd zapisał, bagatela, 15 mln zł.

Między innymi pieniądze te zostaną przeznaczone na przeprowadzenie do marca 2011 r. na nowo otwartych strefach Rekreacji Dziecięcej przy Zespole Szkół Nr 5 około 12 tys. godzin zajęć pozalekcyjnych.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sylwia / 5 sierpnia 2011 o 16:28
do kacper;
po pierwsze krasnystaw nie jest wsią tylko miastem!!!
po drugie tylko w krasnym. jest polskie święto chmielarzy...
więc dlaczego nie mozna by wydawac pieniedzy na to miasto..
warszawa , albo inne miasta nie potrzebuja pieniedzy;)
Avatar
mark / 14 kwietnia 2011 o 22:43
[quote name='jack' timestamp='1302812260' post='465042']
dziewczyna z łopiennika na końcu filmu

http://vod.onet.pl/rozmowy-w-toku,rozmowy-w-toku-sypiam-ze-swoim-szefem,8084,0,8921,odcinek.html
[/quote]


to w rozmowach w toku. miesiac temu. znam ta dziewczyne bardzo dobrze
Avatar
jack / 14 kwietnia 2011 o 22:17
dziewczyna z łopiennika na końcu filmu

http://vod.onet.pl/rozmowy-w-toku,rozmowy-w-toku-sypiam-ze-swoim-szefem,8084,0,8921,odcinek.html
Avatar
wik / 27 listopada 2010 o 15:54
jestem w szoku po przeczytaniu powyższych opinii o Krasnymstawie- moim mieście. To mała mieścina, cudów techniki czy imprez kulturalnych nie można tutaj się spodziewać, ale żeby obrażać mieszkańców?? Miasto nie weryfikuje ludzkiej mentalności. Jest tu tylu ludzi bardzo mądrych, wysoko wykształconych- nie maja oni tu miejsca do dalszego rozwoju, ale czy to ich wina? Nie mniej jednak Krasnystaw to ładne miasteczko, przytulne, każdy, kto stad pochodzi zna tu każdy kąt. Nie zgadzam się więc na obrażanie jego mieszkańców.
Avatar
Kalifax / 12 października 2010 o 21:13
Chciałbym tylko dodac,że w Krasnymstawie do 1900 roku,obowiązywał zakaz osadnictwa ludosci Żydowskiej.Nie to co lubin hehe.Fakty mówią ze miastu Lublin odebrali dworzec PKS i sąsiednie place.
Avatar
aK / 16 kwietnia 2010 o 14:01
[url="http://www.youtube.com/watch?v=hvq44CIyrhA"]http://www.youtube.com/watch?v=hvq44CIyrhA[/url]
Krasnostawska kapela LKS zapraszam do ogladania i komentowania oczywiscie
Avatar
Chmielaki 20-22.08.2010 / 30 grudnia 2009 o 15:31
Więcej szczegółów tutaj: [url="http://www.krasnystaw.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=714&Itemid=189"]http://www.krasnystaw.pl/new/index.php?opt...&Itemid=189[/url]
Avatar
stan / 30 grudnia 2009 o 13:08
A KIEDY MIŁOŚĆIWIE PANUJĄCY PAN BURMISTRZ W KOŃCU WYBUDUJE DROGĘ NA ULICY CEGIELNIANEJ?????????????????????????????
CZY 20 LAT OBIECYWANIA I DWUKROTNE PALIKOWANIE DROGI TO ZA MAŁO CZASU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A WYBORY BLISKO.
Avatar
zbyslew / 30 grudnia 2009 o 12:13
bzdury jakieś piszą te pismaki skoro nie wiedzą że Krasnystaw ma już 2 mosty.Jeden na ul.Mostowej a drugi będącu w granicach administracyjnych miasta na obwodnicy miasta.
Avatar
~KRASNYSTAW~ / 30 grudnia 2009 o 11:46
I jeszcze mamy prężnie działajaca Cukrownię Krasnystaw, Fermentownię Tytoniu , Kartonex , Energoremont i wiele innych mniejszych zakładów.A czym może się pochwalić Lublin - lotniskiem którego niema i nie bedzię cukrownią której nie ma a możę Fabryką Samochodów Ciężarowych itd..A wiem co macie w Lublinie - STUDENTÓW. I co z nich macie ? Dalej bezrobocie.
Avatar
Sylwia / 5 sierpnia 2011 o 16:28
do kacper;
po pierwsze krasnystaw nie jest wsią tylko miastem!!!
po drugie tylko w krasnym. jest polskie święto chmielarzy...
więc dlaczego nie mozna by wydawac pieniedzy na to miasto..
warszawa , albo inne miasta nie potrzebuja pieniedzy;)
Avatar
mark / 14 kwietnia 2011 o 22:43
[quote name='jack' timestamp='1302812260' post='465042']
dziewczyna z łopiennika na końcu filmu

http://vod.onet.pl/rozmowy-w-toku,rozmowy-w-toku-sypiam-ze-swoim-szefem,8084,0,8921,odcinek.html
[/quote]


to w rozmowach w toku. miesiac temu. znam ta dziewczyne bardzo dobrze
Avatar
jack / 14 kwietnia 2011 o 22:17
dziewczyna z łopiennika na końcu filmu

http://vod.onet.pl/rozmowy-w-toku,rozmowy-w-toku-sypiam-ze-swoim-szefem,8084,0,8921,odcinek.html
Avatar
wik / 27 listopada 2010 o 15:54
jestem w szoku po przeczytaniu powyższych opinii o Krasnymstawie- moim mieście. To mała mieścina, cudów techniki czy imprez kulturalnych nie można tutaj się spodziewać, ale żeby obrażać mieszkańców?? Miasto nie weryfikuje ludzkiej mentalności. Jest tu tylu ludzi bardzo mądrych, wysoko wykształconych- nie maja oni tu miejsca do dalszego rozwoju, ale czy to ich wina? Nie mniej jednak Krasnystaw to ładne miasteczko, przytulne, każdy, kto stad pochodzi zna tu każdy kąt. Nie zgadzam się więc na obrażanie jego mieszkańców.
Avatar
Kalifax / 12 października 2010 o 21:13
Chciałbym tylko dodac,że w Krasnymstawie do 1900 roku,obowiązywał zakaz osadnictwa ludosci Żydowskiej.Nie to co lubin hehe.Fakty mówią ze miastu Lublin odebrali dworzec PKS i sąsiednie place.
Avatar
aK / 16 kwietnia 2010 o 14:01
[url="http://www.youtube.com/watch?v=hvq44CIyrhA"]http://www.youtube.com/watch?v=hvq44CIyrhA[/url]
Krasnostawska kapela LKS zapraszam do ogladania i komentowania oczywiscie
Avatar
Chmielaki 20-22.08.2010 / 30 grudnia 2009 o 15:31
Więcej szczegółów tutaj: [url="http://www.krasnystaw.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=714&Itemid=189"]http://www.krasnystaw.pl/new/index.php?opt...&Itemid=189[/url]
Avatar
stan / 30 grudnia 2009 o 13:08
A KIEDY MIŁOŚĆIWIE PANUJĄCY PAN BURMISTRZ W KOŃCU WYBUDUJE DROGĘ NA ULICY CEGIELNIANEJ?????????????????????????????
CZY 20 LAT OBIECYWANIA I DWUKROTNE PALIKOWANIE DROGI TO ZA MAŁO CZASU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A WYBORY BLISKO.
Avatar
zbyslew / 30 grudnia 2009 o 12:13
bzdury jakieś piszą te pismaki skoro nie wiedzą że Krasnystaw ma już 2 mosty.Jeden na ul.Mostowej a drugi będącu w granicach administracyjnych miasta na obwodnicy miasta.
Avatar
~KRASNYSTAW~ / 30 grudnia 2009 o 11:46
I jeszcze mamy prężnie działajaca Cukrownię Krasnystaw, Fermentownię Tytoniu , Kartonex , Energoremont i wiele innych mniejszych zakładów.A czym może się pochwalić Lublin - lotniskiem którego niema i nie bedzię cukrownią której nie ma a możę Fabryką Samochodów Ciężarowych itd..A wiem co macie w Lublinie - STUDENTÓW. I co z nich macie ? Dalej bezrobocie.