środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Krasnystaw: Dostali klucze do mieszkań na gwiazdkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 grudnia 2011, 19:31

Wręczenie kluczy miało szczególnie uroczystą oprawę (Urząd Miasta Krasnystaw)
Wręczenie kluczy miało szczególnie uroczystą oprawę (Urząd Miasta Krasnystaw)

To naprawdę wspaniały gwiazdkowy prezent. Dziesięć rodzin z Krasnegostawu otrzymało od władz miasta klucze do mieszkań w odnowionej kamienicy. Zamieszkają w nich w sumie 32 osoby.

W tym przypadku wręczenie kluczy miało szczególnie uroczystą oprawę. Andrzej Jakubiec, burmistrz Krasnegostawu i Edward Kawęcki, przewodniczący Rady Miasta, przyjęli wytypowane do zajęcia mieszkań rodziny w reprezentacyjnej Sali Sejmikowej Urzędu Miasta. Tam też nowi właściciele mieszkań podpisali stosowne umowy z miastem na ich użytkowanie.

– Wszystkie lokale są bardzo ładne – zapewnia burmistrz. – Zostały wykonane z największą starannością, aby ich mieszkańcy mogli czuć się w nich bezpiecznie, a nawet wręcz komfortowo.

Wręczając klucze, burmistrz złożył wszystkim właścicielom nowych mieszkań świąteczne życzenia. Dołączył się do nich także Stanisław Dębisk, przewodniczącej Komisji Mieszkaniowej, która rozdzieliła lokale. Przypomniał oczywistą prawdę, że dom to nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim panujące w nim ciepło i rodzinna atmosfera.

Radni z komisji mieli twardy orzech do zgryzienia, bo do rozdysponowania było 10 mieszkań komunalnych, a na takie lokale czeka jeszcze około 100 rodzin.

– W dalszej perspektywie planujemy budowę bądź adaptację kolejnych budynków z przeznaczeniem na mieszkania komunalne – mówi Małgorzata Dąbrowska-Fiszer z Wydziału Organizacyjnego UM. – Z uwagi na kryzys i brak możliwości uzyskania dofinansowania przyszłoroczny budżet jednak jeszcze tego rodzaju zadań nie uwzględni.

Komisja przyznała mieszkania najbardziej potrzebującym rodzinom, ale też gwarantującym regularne płacenie czynszów. Wśród wybranych znaleźli się przede wszystkim lokatorzy komunalnych lokali, które z uwagi na ich stan techniczny trzeba było już rozebrać.

Przydział kluczy do nowych mieszkań był dla nich ze strony miasta swoistą premią za to, że pomimo złych warunków nie zalegali z opłatami. Swoje pierwsze mieszkanie otrzymała także niedawna podopieczna domu dziecka. Członkowie komisji docenili to, że cieszyła się znakomitą opinią wychowawców i osiągała bardzo dobre wyniki w nauce.

Mieszkania komunalne miastu udało się wygospodarować w odkupionej od prywatnego właściciela kamienicy przy ul. Partyzantów 19. Koszt tej inwestycji to 1,2 mln zł, z czego 30 proc., na mocy rozporządzenia ministra infrastruktury, dołożył Bank Gospodarstwa Krajowego. Efekt to ponad 392 mkw. powierzchni, z czego udało się wykroić 10 lokali o metrażu od 26 do 50 mkw.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!