Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 stycznia 2012 r.
16:14
Edytuj ten wpis

Krasnystaw i Włodawa: Burmistrzowie stanęli murem za sądami

0 7 A A
Krasnostawski sąd obejmuje swoim zasięgiem kilkanaście gmin, w których mieszka w sumie ok. 80 tys. m
Krasnostawski sąd obejmuje swoim zasięgiem kilkanaście gmin, w których mieszka w sumie ok. 80 tys. m

Słali pisma, a w końcu złożyli wizytę ministrowi sprawiedliwości. Bo to na mocy jego rozporządzenia m.in. w Krasnymstawie i Włodawie mają być likwidowane sądy rejonowe. Burmistrzowie obu miast nie zamierzają składać broni, choć szanse na obronę sądów mają znikome.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sąd w Krasnymstawie był od zawsze. Zdaniem burmistrza Jakubca, dobrze funkcjonuje a więc nie ma potrzeby sprowadzania go do rangi zamiejscowego oddziału Sądu Rejonowego w Zamościu.

– Przede wszystkim nasz sąd odznacza się krótkim okresem oczekiwania na rozprawy – argumentuje burmistrz Andrzej Jakubiec. – A przecież ministrowi, który chce zreformować krajowe sądownictwo, chodzi o jego usprawnienie. Nasz sąd jest już sprawny.

Jakubiec jeszcze przed spotkaniem z ministrem wystosował do niego pismo, w którym wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec zamierzeń likwidacji Sądu Rejonowego. Na tym nie koniec. Urząd Miasta włączył się w akcję społeczną zbierania podpisów mieszkańców sprzeciwiających się zniesieniu Sądu Rejonowego i popierających jego utrzymanie. Petycja została wyłożona w Biurze Obsługi Mieszkańca UM przy pl. 3 Maja 29.

Zgodnie z założeniami projektu Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości budynek krasnostawskiego sądu zostałby jedynie siedzibą kilku zamiejscowych wydziałów SR w Zamościu, w tym cywilnego, karnego oraz spraw rodzinnych. Tymczasem, na co Jakubiec również zwrócił uwagę ministrowi, istniejący od ponad 100 lat sąd obejmuje obecnie swoim zasięgiem oprócz Krasnegostawu także Rejowiec Fabryczny oraz 10 gmin głównie powiatu krasnostawskiego. Ten teren przekłada się na około 80 tys. mieszkańców.

Murem za sądem stoją również we Włodawie, której burmistrz także uczestniczył w spotkaniu z ministrem Gawinem. Jerzy Wrzesień ma nadzieję, że projekt likwidacji sądów to ciągle tylko propozycja i resort sprawiedliwości się z niej wycofa.
– Osobiście przedstawiłem ministrowi nasze argumenty przemawiające przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w naszym mieście – mówi Wrzesień. – Wskórałem tyle, że jeśli ostatecznie dojdzie do likwidacji, to nasza placówka zostanie podporządkowana nie Sądowi Rejonowemu w Lubartowie, z którym nie mamy bezpośrednich połączeń komunikacyjnych, ale prawdopodobnie SR w Chełmie.

Burmistrz Wrzesień zwraca również uwagę, że w przeciwieństwie do Lubartowa, we Włodawie jest Zakład Karny. Ponadto włodawski sąd szczególnie w sezonie letnim rozpatruje wiele spraw dotyczących, bądź z udziałem osób wypoczywających na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.

Obaj nasi samorządowcy wzięli za dobrą monetę zapewnienia ministra Gowina, że ostateczne decyzje co do konkretnych sądów podejmie dopiero po przeanalizowaniu wyników konsultacji projektu rozporządzenia w środowiskach samorządowych, a następnie prawniczych. Oznacza to, że na obecnym etapie nic nie jest jeszcze przesądzone.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Do gs / 20 stycznia 2012 o 08:37
Do chełma zbliżona jak do Krasnegostawu, jednak do siedziby gminy chełm jest zdecydowanie dalej - więc nie chrzań głupot.

Poza tym gdyby nie ten poroniony pomysły Komucha drogi powiatowe na terenie gminy byłyby w lepszym stanie, a tak nikt o gminie Rejowiec nie pamięta.
Avatar
kot / 20 stycznia 2012 o 07:52
Szkoda, że nie stanęli za murami sądów.
Avatar
wiesiek / 20 stycznia 2012 o 07:28
jeszcze by do tego doszło by nas i asze dzieci "sądził" ktoś w lublinie. Bzdurta i wara od naszej "sprawiedliwości".
Avatar
gs / 20 stycznia 2012 o 07:14
[quote name='killer murzynow' timestamp='1327004549' post='585799']
Akurat Krasnystaw jak i gmina Krasnystaw całkiem nieźle przędą. W przeciwienstwie do Chelma i gminy Chelm.
Dziadowski chelmski powiat calkowicie zapomnial o malej gminie rejowiec, ktora dzieki imbecylnemu pomyslowi Komucha Gorskiego przeskoczyla z powiatu krasnostawskiego do tego zasciankowego powiatu... do siedziby ktorego jest 2x dalej niz do Krasnegostawu i ktory ma w glebokim powazaniu Komucha G. i jego zapadlą gmine...
[/quote]
Z Rejowca jest taka sama droga do Chełma i Krasnystawu.
[quote name='killer murzynow' timestamp='1327004549' post='585799']
Akurat Krasnystaw jak i gmina Krasnystaw całkiem nieźle przędą. W przeciwienstwie do Chelma i gminy Chelm.
Dziadowski chelmski powiat calkowicie zapomnial o malej gminie rejowiec, ktora dzieki imbecylnemu pomyslowi Komucha Gorskiego przeskoczyla z powiatu krasnostawskiego do tego zasciankowego powiatu... do siedziby ktorego jest 2x dalej niz do Krasnegostawu i ktory ma w glebokim powazaniu Komucha G. i jego zapadlą gmine...
[/quote]<... rozwiń
Avatar
killer murzynow / 19 stycznia 2012 o 21:22
Akurat Krasnystaw jak i gmina Krasnystaw całkiem nieźle przędą. W przeciwienstwie do Chelma i gminy Chelm.
Dziadowski chelmski powiat calkowicie zapomnial o malej gminie rejowiec, ktora dzieki imbecylnemu pomyslowi Komucha Gorskiego przeskoczyla z powiatu krasnostawskiego do tego zasciankowego powiatu... do siedziby ktorego jest 2x dalej niz do Krasnegostawu i ktory ma w glebokim powazaniu Komucha G. i jego zapadlą gmine...
Avatar
Julek / 19 stycznia 2012 o 19:06
Powiem tak. Im mniejszy grajdołek tym większe kumoterstowo w sądzie ! A poza tym połowa sędziów to stare komuchy zprzed 1990r. I jak widać sitwa trzyma się nieźle ! A wy się dziwicie, że Jaruzelskiego przez 20 lat nie rozliczyli ! He he he....
Avatar
murzyn / 19 stycznia 2012 o 18:43
Cóż w tym dziwnego, że podrzędny urzędniczyna walczy o swój stołek? Czym byłby Krasnystaw bez Sądu, bez gmin, które walczyły o uwolnienie się(Fajsławice, Rejowiec) od nędzy powiatu Krasnystaw?
Jeśli ktoś nie wie o czym ja piszę, wystarczy wyjechać na drogę powiatową na granicy powiatów. Zapewniam, że nie przegapicie wjazdu na teren powiatu krasnostawskiego...Również bezrobotni mają lepsze świadczenia w powiecie Świdnik a najważniejsze jakieś perspektywy.
Dlatego tysiące mieszkańców cierpią z powodu pazerności polityków. Ważne by tkwić na stołku!!!
Cóż w tym dziwnego, że podrzędny urzędniczyna walczy o swój stołek? Czym byłby Krasnystaw bez Sądu, bez gmin, które walczyły o uwolnienie się(Fajsławice, Rejowiec) od nędzy powiatu Krasnystaw?
Jeśli ktoś nie wie o czym ja piszę, wystarczy wyjechać na drogę powiatową na granicy powiatów. Zapewniam, że nie przegapicie wjazdu na teren powiatu krasnostawskiego...Również bezrobotni mają lepsze świadczenia w powiecie Świdnik a najważniejsze jakieś perspektywy.
Dlatego tysiące mieszkańców cierpią z powodu pazerności polityków. Ważne by... rozwiń
Avatar
Do gs / 20 stycznia 2012 o 08:37
Do chełma zbliżona jak do Krasnegostawu, jednak do siedziby gminy chełm jest zdecydowanie dalej - więc nie chrzań głupot.

Poza tym gdyby nie ten poroniony pomysły Komucha drogi powiatowe na terenie gminy byłyby w lepszym stanie, a tak nikt o gminie Rejowiec nie pamięta.
Avatar
kot / 20 stycznia 2012 o 07:52
Szkoda, że nie stanęli za murami sądów.
Avatar
wiesiek / 20 stycznia 2012 o 07:28
jeszcze by do tego doszło by nas i asze dzieci "sądził" ktoś w lublinie. Bzdurta i wara od naszej "sprawiedliwości".
Avatar
gs / 20 stycznia 2012 o 07:14
[quote name='killer murzynow' timestamp='1327004549' post='585799']
Akurat Krasnystaw jak i gmina Krasnystaw całkiem nieźle przędą. W przeciwienstwie do Chelma i gminy Chelm.
Dziadowski chelmski powiat calkowicie zapomnial o malej gminie rejowiec, ktora dzieki imbecylnemu pomyslowi Komucha Gorskiego przeskoczyla z powiatu krasnostawskiego do tego zasciankowego powiatu... do siedziby ktorego jest 2x dalej niz do Krasnegostawu i ktory ma w glebokim powazaniu Komucha G. i jego zapadlą gmine...
[/quote]
Z Rejowca jest taka sama droga do Chełma i Krasnystawu.
[quote name='killer murzynow' timestamp='1327004549' post='585799']
Akurat Krasnystaw jak i gmina Krasnystaw całkiem nieźle przędą. W przeciwienstwie do Chelma i gminy Chelm.
Dziadowski chelmski powiat calkowicie zapomnial o malej gminie rejowiec, ktora dzieki imbecylnemu pomyslowi Komucha Gorskiego przeskoczyla z powiatu krasnostawskiego do tego zasciankowego powiatu... do siedziby ktorego jest 2x dalej niz do Krasnegostawu i ktory ma w glebokim powazaniu Komucha G. i jego zapadlą gmine...
[/quote]<... rozwiń
Avatar
killer murzynow / 19 stycznia 2012 o 21:22
Akurat Krasnystaw jak i gmina Krasnystaw całkiem nieźle przędą. W przeciwienstwie do Chelma i gminy Chelm.
Dziadowski chelmski powiat calkowicie zapomnial o malej gminie rejowiec, ktora dzieki imbecylnemu pomyslowi Komucha Gorskiego przeskoczyla z powiatu krasnostawskiego do tego zasciankowego powiatu... do siedziby ktorego jest 2x dalej niz do Krasnegostawu i ktory ma w glebokim powazaniu Komucha G. i jego zapadlą gmine...
Avatar
Julek / 19 stycznia 2012 o 19:06
Powiem tak. Im mniejszy grajdołek tym większe kumoterstowo w sądzie ! A poza tym połowa sędziów to stare komuchy zprzed 1990r. I jak widać sitwa trzyma się nieźle ! A wy się dziwicie, że Jaruzelskiego przez 20 lat nie rozliczyli ! He he he....
Avatar
murzyn / 19 stycznia 2012 o 18:43
Cóż w tym dziwnego, że podrzędny urzędniczyna walczy o swój stołek? Czym byłby Krasnystaw bez Sądu, bez gmin, które walczyły o uwolnienie się(Fajsławice, Rejowiec) od nędzy powiatu Krasnystaw?
Jeśli ktoś nie wie o czym ja piszę, wystarczy wyjechać na drogę powiatową na granicy powiatów. Zapewniam, że nie przegapicie wjazdu na teren powiatu krasnostawskiego...Również bezrobotni mają lepsze świadczenia w powiecie Świdnik a najważniejsze jakieś perspektywy.
Dlatego tysiące mieszkańców cierpią z powodu pazerności polityków. Ważne by tkwić na stołku!!!
Cóż w tym dziwnego, że podrzędny urzędniczyna walczy o swój stołek? Czym byłby Krasnystaw bez Sądu, bez gmin, które walczyły o uwolnienie się(Fajsławice, Rejowiec) od nędzy powiatu Krasnystaw?
Jeśli ktoś nie wie o czym ja piszę, wystarczy wyjechać na drogę powiatową na granicy powiatów. Zapewniam, że nie przegapicie wjazdu na teren powiatu krasnostawskiego...Również bezrobotni mają lepsze świadczenia w powiecie Świdnik a najważniejsze jakieś perspektywy.
Dlatego tysiące mieszkańców cierpią z powodu pazerności polityków. Ważne by... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!