sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Krasnystaw: Młodzi miłośnicy kina chcą nakręcić własny film

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2012, 14:48
Autor: sad

Podczas warsztatów Grzegorz Emanuel po raz pierwszy przeczytał uczniom scenariusz nowego filmu<br />
<br />
 (
Podczas warsztatów Grzegorz Emanuel po raz pierwszy przeczytał uczniom scenariusz nowego filmu

(

"Królewna” – taki tytuł będzie nosił film, jaki chce zrobić Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy "Iluzjon”. Produkcja powstanie w ramach drugiej edycji letniego projektu "Kręćmy film!”.

Przedsięwzięcie jest finansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw. Rozpoczyna się z początkiem lipca.

Prace nad filmem poprzedziły warsztaty, w których wzięło udział 34 uczniów z Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie, z gimnazjów w Małochwieju Dużym i w Siennicy Nadolnej a także z IX LO w Lublinie oraz z I i II LO w Krasnymstawie.

Poprowadził je Grzegorz Emanuel, aktor i moderator kursu internetowego "Filmoteka Szkolna. Akcja!”. To podczas nich uczestnicy projektu zapoznali się ze scenariuszem filmu "Królewna”. Nad powstaniem scenariusza pracował sam aktor, ale także uczniowie: Agnieszka Tucholska, Zofia Żurawska, Magdalena Krupa oraz Jakub Wójcik.

"Królewna” to nie pierwsze przedsięwzięcie filmowe MDKF. W ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji projektu powstał film "Jestem tu”. Była to historia czwórki przyjaciół z dominująca rolą jednej bohaterki Moniki, absolwentki jednej z gimnazjalnych szkół. Film poruszał sprawy ważne dla młodych ludzi u progu dorosłości: miłości, zrozumienia, akceptacji i więzi międzyrówieśniczych.

O czym będzie nowy film? Na razie wiadomo, że opisana historia skupia się na Paulinie, jednej z bohaterek filmu "Jestem tu”.

– Scenariusz zrobił na nas wielkie wrażenie – mówi Ewa Magdziarz, opiekun MDKF "Iluzjon”, która w najnowszym przedsięwzięciu pełni też rolę producenta. – Jest skomplikowany, ciekawy i dotyczy, podobnie jak poprzedni, problemów młodych ludzi.

Jak mówi Magdziarz kolejny projekt MDKF wymaga wielkiego zaangażowania, dlatego już w najbliższym czasie uczestnicy muszą rozpocząć prace organizacyjne. Już na pierwszym spotkaniu podzielili się na grupy, które w zespole filmowym zajmą się np. produkcją, scenografią, dźwiękiem, reżyserią czy sekretariatem planu.

– W drugiej edycji projektu będą z nami współpracować montażysta w TVP Lublin Sławomir Kozyrski i operator Artur Kiciak – dodaje opiekun klubu. – Przyjadą do nas także uczniowie z Białegostoku, Łańcuta, Lublina i Piaseczna, których zaprosił do współpracy Grzegorz Emanuel. Nowy film to kolejne, ambitne wyzwanie i ciekawa przygoda. Mamy nadzieję, że premiera "Królewny” będzie naszym wspólnym świętem i sukcesem na miarę filmu "Jestem tu”.

Sukces Iluzjonu

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy "Iluzjon” działający przy Krasnostawskim Domu Kultury i II L.O. im. C.K. Norwida może pochwalić się nie lada osiągnięciem. Zdobył on nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za rok 2010 w kategorii "Edukacja młodego widza”.

Wręczenie nagród miało miejsce podczas otwarcia 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!