poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Krasnystaw. Remont zabytkowego dworku będzie dokończony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 sierpnia 2014, 18:06

Władze Krasnegostawu znalazły firmę, która dokończy remont tzw. starościńskiego dworku, czyli dworsko- folwarcznego zespołu z zabytkowym parkiem. Poprzednia firma jeszcze w kwietniu ogłosiła upadłość.

Firmę z Lublina zastąpiło przedsiębiorstwo z Włodawy. Podpisana z nim umowa opiewa na kwotę około 2,65 mln zł, z czego 75 proc. ma pochodzić z dotacji przyznanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Po tym, jak z placu budowy ustąpiło lubelskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i Konserwacji Zabytków "Arcus” z Lublina gospodarze miasta musieli zinwentaryzować wykonane prace i rozliczyć się z syndykiem z materiałów.

- Zadaniem włodawskiej firmy jest teraz wykończenie obiektów oraz zagospodarowanie parku, czyli między innymi wykonanie dróg, zjazdów, ścieżki rowerowej i parkingów z miejscami dla niepełnosprawnych oraz urządzenie zieleni i wyposażenie budynków - mówi Dariusz Turzyniecki, zastępca burmistrza Krasnegostawu. - Wykonawca ma także wyposażyć budynki.

Projekt dotyczy rewitalizacji obszaru o powierzchni 1,4 ha, na którym zachował się zabytkowy budynek drewnianego dworu i kilka budynków gospodarczych, które stanowiły część dawnego zespołu dworsko-parkowego i folwarcznego. Po ich przebudowie, remoncie i adaptacji zlokalizowane tu zostaną Centrum Integracji Społecznej, Klub Seniora oraz Klub opiekuńczo-wychowawczy dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Planowana jest też rekonstrukcja parku.

Dotychczasowe zaawansowanie robót Dariusz Turzyniecki szacuje na ponad 50 procent. "Arcus” zdążył uporać się z najpoważniejszymi robotami budowlanymi wraz z częścią tynków, instalacji oraz wymianą stolarki. Kolejny spodziewany termin zakończenia prac to drugi kwartał przyszłego roku.

- Zgodnie z przepisami RPO z zadaniem musimy uporać się do sierpnia 2015 r. - dodaje zastępca burmistrza. - Wierzę jednak, że już w maju rozliczymy tę inwestycję.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!