poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Krasnystaw: Szansa na pozbycie się azbestu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2012, 10:41
Autor: (bar)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Do 16 stycznia 2012 roku mieszkańcy Krasnegostawu oraz wspólnoty mieszkaniowe z terenu miasta mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów związanych z usunięciem wyrobów zawierających azbest. W rachubę wchodzą nawet 100-procentowe dotacje.

Wszystko to dzięki przystąpieniu miasta do projektu "Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania".

Projekt przygotował Samorząd Województwa Lubelskiego, a partnerami i adresatami są samorządy lokalne. Środki pochodzą ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Do dofinansowania kwalifikują się koszty usuwania z dachów pokryć zawierających azbest, począwszy od ich demontażu, transportu po utylizację. Dotyczy to tak budynków samorządowych, jak i należących do mieszkańców budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Ponadto projekt umożliwia pozbycie się odpadów zgromadzonych przed 2004 r. na działkach gruntowych oraz porzuconych na dzikich wysypiskach. Zainteresowani nie mogą natomiast liczyć, że otrzymają dotacje na zakup nowych materiałów i wykonanie nowego pokrycia dachowego.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29, w terminie do dnia 16 stycznia 2012 r. Szczegółowe informacje dotyczące procedury naboru wniosków można uzyskać również w magistracie, pokój 32 lub telefonicznie pod numerem (82) 576 21 57.

Formularze wniosków oraz wzory niezbędnych załączników można otrzymać w UM lub pobrać ze strony internetowej http://www.lubelskie.pl/index.php?pid=1080 .
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kolka
kolka
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kolka
kolka (6 stycznia 2012 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KOTLARZ Z KURIERA LUBELSKIEGO JEST GROŹNIEJSZY DLA DEMOKRACJI NIŻ KRASNYSTAWSKI AZBEST DLA ZDROWIA. Nieprzychylnym sobie internautom zabiera dostęp do komentarzy. Teraz już swojetandetne wypociny i swoich redakcyjnych miernot może uprawiać bez obaw na kontrę i wszelaką polemikę.
Rozwiń
kolka
kolka (6 stycznia 2012 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KOTLARZ Z KURIERA LUBELSKIEGO JEST GROŹNIEJSZY DLA DEMOKRACJI NIŻ KRASNYSTAWSKI AZBEST DLA ZDROWIA. Nieprzychylnym sobie internautom zabiera dostęp do komentarzy. Teraz już swoje
tandetne wypociny i swoich redakcyjnych miernot może uprawiać bez obaw na kontrę i wszelaką polemikę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!