środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Krasnystaw, Włodawa: Nowe porządki nowych burmistrzów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2015, 14:15

Burmistrzowie Krasnegostawu i Włodawy powoli wprowadzają w urzędach zmiany kadrowe.

W Urzędzie Miasta Krasnystaw pierwszą kadrową nowością było ustanowienie przez nową burmistrz Hannę Mazurkiewicz stanowiska jej doradcy. Został nim Krzysztof Gałan. To rodowity krasnostawianin, prawnik od 13 lat związany z samorządami. Przez pięć lat pracował w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie i kolejnych siedem w Urzędzie Gminy Fajsławice. Jego specjalizacja to inwestycje i pozyskiwanie środków unijnych.

Krzysztof Gałan zapewnia, że w urzędzie poza stworzeniem dla niego stanowiska nic więcej się nie zmieniło.

- Zmiany będą jak pani burmistrz wraz z zastępcą i sekretarzem wypracują koncepcje, które pozwolą na efektywniejszą pracę urzędu - mówi Gałan. Tymczasem Dariusz Turzyniecki, zastępca burmistrza i sekretarz Andrzej Kmicic przebywają na zaległych urlopach. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że ich los jest już przesądzony i do swoich gabinetów już nie wrócą.

We Włodawie też zmiany

We Włodawie nowy burmistrz Wiesław Muszyński zdążył już zmienić zakres obowiązków i wynagrodzenie dotychczasowej sekretarz miasta Małgorzacie Gruszeckiej. Zaproponował jej pracę na stanowisku inspektora w powołanym przez siebie nowym Wydziale Oświaty i Kultury. Gruszeczka nowe warunki przyjęła, ale pracy jeszcze nie. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Przed powołaniem Wydziału Oświaty i Kultury, który ma także zajmować się promocją miasta za całą tę sferę odpowiadała Agata Zakrzewska. Teraz została kierownikiem nowego wydziału.

- Z założenia nie chcę zatrudniać osób z zewnątrz - mówi Muszyński. - Stawiam na doświadczonych urzędników. Dlatego też na kierownika Wydziału Administracji powołałem Zbigniewa Teodorowicza, również z naszego urzędu.

Przed Teodorowiczem za wydział odpowiadała sekretarz Gruszeczka. Burmistrz nie ma jeszcze kandydata na to stanowisko. Dlatego to też są obowiązki Teodorowicza.

Prawdopodobnie ze swoim stanowiskiem pożegna się Janusz Urbański, dyrektor MOSiR postrzegany jako człowiek poprzedniego burmistrza Jerzego Września.

- Niemal nie było dnia, abym nie przyjmował skargi na jego pracę - mówi Muszyński. - Chciałem z nim o tym porozmawiać i wspólnie wypracować jakieś porozumienie. Niestety, chociaż go zaprosiłem to się nie stawił. Jest na długim zwolnieniu lekarskim. W tej sytuacji będę zmuszony powołać osobę, która za niego będzie pełnić obowiązki dyrektora.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Włodawa Krasnystaw
Łukasz
Wiesław
stefan
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Łukasz
Łukasz (6 lutego 2015 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

CIESZ SIĘ WŁODAWO, BĄDZ DUMNA! ODEPCHNĘŁAŚ OD KORYTA "STARE KNURY". I DZIĘKUJ ZA TE NOWE, ŚWIEŻE I NIENAŻARTE (JESZCZE). HEHEHEHE. I DALEJ NIC SIE U WAS NIE ZMIENI, BRAK PRACY, BRAK PERSPEKTYW....

Rozwiń
Wiesław
Wiesław (5 lutego 2015 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zarzuty, zarzutami- kwestia czy uzasadnione. Burmistrz bez sprawdzenia uznał, że zarzuty są prawdziwe. Z tego co wiem to z uśmiechem na ustach podsunął gotowy już i podpisany przez siebie dokument- rozwiązanie umowy za porozumieniem.Aby porozumienie zaistniało musi być zgoda dwóch stron -czy burmistrz tego nie wie. Burmistrz nie ma argumentów, bo kierowany przez Urbańskiego MOSiR w każdym roku wykazuje oszczedności, założony przez niego UKS pozyskał pieniądze z MSiT na naukę pływania, utworzył szkółki -piłkarska ,tenisa stołowego,plywania.Takich zajęc przed Urbańskim nikt w MOSiR nie prowadził, chociaż statut ośrodka do takiej działalności obligował. Tymi działaniami naraził się wielu tzw.działaczom.Utworzenie szkółki pływackiej w znaczący sposób  zmniejszyło wpływy prywatnych szkólek pływackich i to sa główne powody próby zwolnienia urbańskiego ze stanowiska.Gościu jest nieustępliwy i stanowczy w swoich działaniach i to jest to co w niektórych wywołuje frustracje i zawiść.

Rozwiń
stefan
stefan (4 lutego 2015 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zmiany to są ważne. A p. Burmistrz K-stawie stworzyła jak na razie kolejny etat pewnie z niezłą pensją. To pewnie na wynagrodzenie dla Pana doradcy wnioskowała o obniżenie pensji. Poza tym niech lepiej p. Burmistrz zajmie się realizacją tych różowych obietnic o których tak naprawdę nie ma pojęcia - bo gruszki na wierzbie same nie urosną. 
 

Rozwiń
ks.robak
ks.robak (4 lutego 2015 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

We WŁODAWIE - Pan Mszyński ?

Czy to ten Muszyński od (byłego) Muszyńskiego z Lotniska ?

Jeżeli tak to składam kondolencje.

Rozwiń
kaśka
kaśka (4 lutego 2015 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I dlatego w wielu innych urzędach nic się nie zmieniło i nie oczekujcie zmian jak nie chcieliście zmieniać wójtów, burmistrzów i prezydentów!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!