czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Krytyka limitowana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2005, 21:45
Autor: Anna Haluch

W ciągu kilkunastu dni na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie rozpętała się dyskusja dotycząca plebiscytu na najpopularniejszego sportowca roku. Zaczęło się od krytycznego komentarza autorstwa „miss”: Drodzy włodarze powiatu, zastanówcie się nad sensem takiego plebiscytu. W budżecie nie dajecie na sport złamanego grosza, a robicie plebiscyt żeby znowu was uchwycił obiektyw Pana Żelaznego”. 27 stycznia komentarze znikły.

Internauci udowodnili, że dobrze znają sytuację krasnostawskiego sportu. Wypowiedzi zaczęły jednak odbiegać od głównego wątku i kierować się na tory ogólnej krytyki władz. W znakomitej większości komentatorzy pozostawali anonimowi, choć zdarzały się też wypowiedzi podpisane imieniem i nazwiskiem. Wolność słowa zachwyciła internautów, którzy jednak szybko dostrzegli niebezpieczeństwo jego ograniczenia przez władze powiatu. Rary: „...dodawajcie swoje komentarze jak najszybciej bo starostwo ma „nowy pomysł” na rozwiązanie problemu z plebiscytem i finansowaniem sportu – od poniedziałku nie będzie można zamieszczać komentarzy!”
Cezary Szymański, „ojciec” sukcesu starostwa, które w konkursie za najlepszą stronę www otrzymało „Złotą @” utrzymuje jednak, że jako takiej wirtualnej cenzury prewencyjnej nie ma.
– Żaden inny artykuł na stronie internetowej starostwa nie wzbudził takich emocji – przyznaje Monika Jurowska, rzecznik starostwa.
Jurowska zapewnia, że starostowie czytali te dotyczące plebiscytu. Ich odpowiedź pojawiła się na stronie starostwa 27 stycznia. Na stronie zamieszczono informację: „Możliwość umieszczania “komentarzy” na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie miała na celu poznanie Państwa opinii na temat przedsięwzięć realizowanych przez Powiat. Nie liczyliśmy, że będą to wyłącznie opinie pozytywne. Wręcz przeciwnie – oczekiwaliśmy na te krytyczne (...) Wielu z Państwa doskonale zrozumiało nasze intencje, przekazując cenne, także krytyczne uwagi, za co serdecznie dziękujemy. Jednakże część ostatnich komentarzy związanych z “Plebiscytem na Najlepszego Sportowca 2004 roku Powiatu Krasnostawskiego” w swojej treści znacznie odbiega od meritum sprawy. Mają one charakter wypowiedzi zaczepnych, pozbawionych kultury słowa, a nawet wręcz obraźliwych. Nabierają anonimowej treści politycznej – na co nie możemy sobie pozwolić. Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie jako jedno z nielicznych w kraju, z własnej inicjatywy umieściło na swojej stronie internetowej opcję “komentarzy”, co wcale nie znaczy że jest zobligowane do jej utrzymywania. Czy zostanie ona nadal aktywna zależy wyłącznie od Państwa.”
– Nie chcemy być poniżani – dodaje Wojciech Hryniewicz sekretarz starostwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!