piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Krytyka limitowana

Dodano: 31 stycznia 2005, 21:45
Autor: Anna Haluch

W ciągu kilkunastu dni na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie rozpętała się dyskusja dotycząca plebiscytu na najpopularniejszego sportowca roku. Zaczęło się od krytycznego komentarza autorstwa „miss”: Drodzy włodarze powiatu, zastanówcie się nad sensem takiego plebiscytu. W budżecie nie dajecie na sport złamanego grosza, a robicie plebiscyt żeby znowu was uchwycił obiektyw Pana Żelaznego”. 27 stycznia komentarze znikły.

Internauci udowodnili, że dobrze znają sytuację krasnostawskiego sportu. Wypowiedzi zaczęły jednak odbiegać od głównego wątku i kierować się na tory ogólnej krytyki władz. W znakomitej większości komentatorzy pozostawali anonimowi, choć zdarzały się też wypowiedzi podpisane imieniem i nazwiskiem. Wolność słowa zachwyciła internautów, którzy jednak szybko dostrzegli niebezpieczeństwo jego ograniczenia przez władze powiatu. Rary: „...dodawajcie swoje komentarze jak najszybciej bo starostwo ma „nowy pomysł” na rozwiązanie problemu z plebiscytem i finansowaniem sportu – od poniedziałku nie będzie można zamieszczać komentarzy!”
Cezary Szymański, „ojciec” sukcesu starostwa, które w konkursie za najlepszą stronę www otrzymało „Złotą @” utrzymuje jednak, że jako takiej wirtualnej cenzury prewencyjnej nie ma.
– Żaden inny artykuł na stronie internetowej starostwa nie wzbudził takich emocji – przyznaje Monika Jurowska, rzecznik starostwa.
Jurowska zapewnia, że starostowie czytali te dotyczące plebiscytu. Ich odpowiedź pojawiła się na stronie starostwa 27 stycznia. Na stronie zamieszczono informację: „Możliwość umieszczania “komentarzy” na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie miała na celu poznanie Państwa opinii na temat przedsięwzięć realizowanych przez Powiat. Nie liczyliśmy, że będą to wyłącznie opinie pozytywne. Wręcz przeciwnie – oczekiwaliśmy na te krytyczne (...) Wielu z Państwa doskonale zrozumiało nasze intencje, przekazując cenne, także krytyczne uwagi, za co serdecznie dziękujemy. Jednakże część ostatnich komentarzy związanych z “Plebiscytem na Najlepszego Sportowca 2004 roku Powiatu Krasnostawskiego” w swojej treści znacznie odbiega od meritum sprawy. Mają one charakter wypowiedzi zaczepnych, pozbawionych kultury słowa, a nawet wręcz obraźliwych. Nabierają anonimowej treści politycznej – na co nie możemy sobie pozwolić. Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie jako jedno z nielicznych w kraju, z własnej inicjatywy umieściło na swojej stronie internetowej opcję “komentarzy”, co wcale nie znaczy że jest zobligowane do jej utrzymywania. Czy zostanie ona nadal aktywna zależy wyłącznie od Państwa.”
– Nie chcemy być poniżani – dodaje Wojciech Hryniewicz sekretarz starostwa.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!