środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Kryzys w szpitalu w Chełmie zażegnany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2012, 18:30
Autor: (bar)

Do chełmskiego szpitala znowu są przyjmowani pacjenci potrzebujący pomocy ortopedy (Fot. Jacek Barcz
Do chełmskiego szpitala znowu są przyjmowani pacjenci potrzebujący pomocy ortopedy (Fot. Jacek Barcz

Andrzej Lis, dyrektor chełmskiego szpitala, znalazł sposób na ortopedów. Skoro z końcem roku nie chcieli przystać na jego warunki, ogłosił konkurs na realizację kontraktu z NFZ.

Lekarze zorganizowani w spółce Ortopedia Chełmska spośród pięciu podmiotów, które do niego przystąpiły, zaoferowali najkorzystniejsze warunki i wrócili do pacjentów.

Lekarzom umowy skończyły się z końcem roku. Do tej pory należało im się 20 proc. od kontraktu z NFZ. Tym razem dyrektor uznał, że to za dużo i obniżył im stawkę do 12 proc. Uznali, że skazuje ich na "biedowe pensje” i nie przyjęli oferty.

W efekcie na oddziale pozostał wraz z trzema rezydentami jedynie ordynator Andrzej Kosior. Doszło do tego, że podczas czwartego z kolei dyżuru zasłabł i trafił na kardiologię.

Kontrakt na chełmską ortopedię to ponad 9 mln zł. Lekarze chcieli z tego jak najwięcej. Gdyby postawili na swoim szpital na utrzymanie jednego ortopedy musiał by wydawać około 40 tys. zł miesięcznie.

Na ile ostatecznie przystali jest jeszcze tajemnicą handlową. Wiadomo natomiast, że warunki konkursu w przeciwieństwie do lat poprzednich, nakładają na nich koszty związane z instrumentarium i wykonywaniem protez.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Coach Outlet Online
gość
Jan Pan Cygan
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Coach Outlet Online
Coach Outlet Online (16 stycznia 2012 o 06:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anything [url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Online[/url]happen[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet Store[/url] any[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Online[/url]our life[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet[/url]full[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam][/url]The [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory[/url]of life[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam] Store[/url]in our [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam][/url], we[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Online[/url]control [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Online[/url]and[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet Online[/url]mishappening. [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet[/url]thing, which[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store Online[/url]controlled, [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Stores Online[/url]of[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory[/url]and[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet Store Online[/url] cash.
[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Outlet[/url] loans[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf[/url]taken[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]salary[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet[/url]to meet[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Store Online[/url] credit [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store[/url]and[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet[/url]cash, [url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store[/url]are[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet[/url]to [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet Store Online[/url] Due[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory Outlet[/url]uncertainties[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]life[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet[/url]loans[url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store Online[/url]getting[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Store Online[/url]and[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf Outlet[/url]popular [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam] Store[/url]by[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/][spam][/url]These loans[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Store Online[/url]the[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Outlet[/url]with a variety of post-dated check loans etc.
Rozwiń
gość
gość (9 stycznia 2012 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektorem szpitala w Chełmie jest ROBERT Lis
Rozwiń
Jan Pan Cygan
Jan Pan Cygan (8 stycznia 2012 o 19:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"20% z 9 mln to 1.8 mln/ 12 miesięcy to 150 tys zł miesięcznie dla lekarzy- czyli 3.75 etatu? (...) rzeczywiście pracuje tam tylko 3 lekarzy i ktoś na dyżury?".
wg nowego kontraktu lekarze mają 12% od 9 mln zł, czyli 1,08 mln/12 miesięcy = 90.000 zł. zakładając owe 3,75 etatu daje to ok. ok. 16 tys zł mniej niż poprzednio (24 tys. zł miesięcznie) , czyli znaczny spadek, ale i tak jak na polskie warunki szmalec ogromny. ale "warunki konkursu w przeciwieństwie do lat poprzednich, nakładają na nich koszty związane z instrumentarium i wykonywaniem protez". i tu może być pies pogrzebany, bo koszty mogą być wysokie. skoro do tej pory mieli i pieniądze znaczne lepsze, i koszty zerowe, to co się dziwić. swoją drogą, czy to w porządku, że nie płacili za wykorzystywane "materiały produkcyjne"?
Rozwiń
lek3
lek3 (8 stycznia 2012 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to znaczy "utrzymanie jednego ortopedy"? Bo ciemny lud myśli, że to pensja lekarza.
Rozwiń
mir200
mir200 (8 stycznia 2012 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
20% z 9 mln to 1.8 mln/ 12 miesięcy to 150 tys zł miesięcznie dla lekarzy- czyli 3.75 etatu??? albo ktoś manipuluje i zaczyna nagonkę na medyków albo ja nie umiem liczyć, albo rzeczywiście pracuje tam tylko 3 lekarzy i ktoś na dyżury?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!