środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Kto nie wypoczywał, ten zarobi

  Edytuj ten wpis

Kończący kadencję prezydenci, burmistrzowie i wójtowie mogą dostać nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych ekwiwalentu
za niewykorzystane urlopy.

To już ostatni dzwonek, aby pójść na urlop - przypomina gospodarzom miast, gmin i powiatów Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie. Przeprowadzone przez izbę kontrole wykazały, że te osoby mają spore zaległości w wykorzystywaniu urlopów wypoczynkowych. Jeżeli nie zdążą tego zrobić do końca kadencji, będzie trzeba wypłacić im ekwiwalenty. Ich wysokość będzie zależała od pensji zainteresowanych i liczby niewykorzystanych dni urlopowych. Według naszych obliczeń, to może być od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
RIO podkreśla, że wypłaty ekwiwalentów znacząco obciążają budżety samorządów. Widać to szczególnie w latach kończących kadencje. Czyli będzie to widać także w tym roku.
Duże zaległości urlopowe, choć ostatnio stara się je nadrabiać, ma ciągle prezydent Chełma Krzysztof Grabczuk. Przyznaje, że zostało mu ponad 60 dni wolnego.
- Niestety, tak to już jest, że prezydent miasta bierze urlop wtedy, kiedy może, a nie kiedy chce - mówi Grabczuk. - Wolne trudno było mi sobie zrobić szczególnie na początku kadencji, gdy miałem tylko jednego zastępcę. Ale zamierzam jeszcze wykorzystywać urlop. Choć pewnie w całości mi się nie uda.
Na urlopie jest właśnie burmistrz Włodawy Franciszek Gruszkowski. On także jako powód zaległości podaje brak zastępcy. Do wykorzystania ma jeszcze około 1,5 miesiąca wolnego. - To na pewno nie było planowane - tłumaczy Gruszkowski. - Postaram się wykorzystać ile się da. Ale są takie sytuacje, że nawet na urlopie muszę wracać do pracy, żeby np. coś podpisać. Wypoczywa się wtedy, kiedy praca na to pozwala.
Poleniuchować mógłby jeszcze Andrzej Jakubiec,
burmistrz Krasnegostawu. Ma na koncie około 20 dni tegorocznego urlopu i około tygodnia zaległości z roku ubiegłego.
Nieco lepiej swój wypoczynek planują wójtowie.
Np. Jerzemu Babiarzowi, gospodarzowi gminy Izbica, zostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie do wykorzystania. - Liczę na to, że zanim ta kadencja się skończy, zdążę wykorzystać urlop - Babiarz. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!