sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Kto zbuduje aquapark w Chełmie? Ruszył przetarg

  Edytuj ten wpis

Klamka zapadła. Po długich przygotowaniach spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie ogłosiła przetarg na budowę aquaparku. Otwarcie kopert z ofertami przewidziano na 20 listopada

Budowa aquaparku to jedna ze sztandarowych, a zarazem najbardziej spektakularnych inwestycji podjętych przez obecne władze miasta.

- Wierzę, że po rozstrzygnięciu przetargu firma, która go wygra przejmie plac budowy już w grudniu tego roku - mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. - Jeśli tak się stanie, to można będzie mieć nadzieje, że nasz aquapark zostanie oddany do użytku w maju 2016 r.

Zastrzeżenia prezydent Fisz wynikają z obawy, że nie wszystko może ułożyć się zgodnie z planem. W trakcie procedur przetargowych mogą wyniknąć nieprzewidziane opóźnienia. Na przykład któryś z zawiedzionych oferentów będzie podważał wynik przetargu. Ale może być i tak, że do przetargu zgłosi się tylko jeden wykonawca lub jedno konsorcjum. Jeśli tylko jego oferta będzie mieściła się w finansowych możliwościach miasta, to przetargu nie trzeba będzie powtarzać.

- Jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu na inwestora zastępczego przedstawiciele poważnych firm zgłaszały się do nas z zapytaniami o przetarg na wykonawstwo - mówi Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. - Ciszy mnie to, że te firmy w swoim dorobku maja już takie obiekty, jak nasz aquapark. Tymczasem tego rodzaju doświadczenie to jeden warunków postawionych potencjalnym oferentom. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 18 miesięcy na wybudowanie obiektu.

Zainteresowane firmy już mają możliwość zapoznawania się z przetargową specyfikacją. Prezes Mazurek spodziewa się też, że przyjdzie czas na szczegółowe zapytania z ich strony.

Szacunkowy koszt budowy chełmskiego aquaparku to 6 mln zł. Za te pieniądze wykonawca ma przede wszystkim wybudować wielofunkcyjny, trzykondygnacyjny budynek główny, wewnętrzne niecki basenowe, naziemny parking, elementy małej architektur i dwa wjazdy od strony ul. Trubakowskiej.

Ponadto jego zadaniem będzie między innymi urządzenie pomieszczeń z saunami i fitness, miejsc dla relaksu, siłowni, kręgielni i boisk do squash'a oraz zainstalowanie wanien z hydromasażem i kompleksu zjeżdżalni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm aquapark
poldek
Chełmianin N
Aqua_emeryci
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

poldek
poldek (14 października 2014 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

byle tanio i z ciep lą wodą

Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (13 października 2014 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sitwa POi PSL obwodnicę blokuje, a kto mądry na nich nie głosuje.

Prezydent  obwodnicy nie zbuduje, a  na Rejowiecką kasy brakuje.

Widzimisię polityczne powiedziało, że na drodze jest ruchu za mało,

a kto starannie obserwuje, to wie, które to lobby miejscowe  blokuje.

Tusk Grabczukowi obiecał, że obwodnica w programie się znajdzie,

ale diaspora przy Kopaczowa w nowym rządzie powie nie Donaldzie,

a sens taki: że o priorytetach decydują rządowe i regionalne chłopaki.

Rozwiń
Aqua_emeryci
Aqua_emeryci (12 października 2014 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może by ktoś ogłosił przetarg na remont Rejowieckiej i budowę obwodnicy Chełma. Aquapark jest w Chełmie potrzebny, jak zeszłoroczny śnieg. Lublin nie zbudował Aquaparku, a Chełm buduje. Emeryci będą mieli gdzie chodzić.

Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2014 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:unsure: kto ocenzurował moja wypowiedź wczoraj, KTO ZAPŁACI 200zł za bilet dla 3 osób na basen w Chełmie????????? :wacko:  :wacko:  :wacko: 

Rozwiń
haha
haha (10 października 2014 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na drogi widzimisię komu innemu daje,a z nienawiści nadaje,że aguapark w Chełmie niepotrzebnie powstaje,bo w kozim grodzie boją się,że przy granicy perełka powstaje.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!