Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 września 2009 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Kwitnie handel nielegalnym nabiałem

0 24 A A

Na bazarach, ku zadowoleniu klientów, można kupić po konkurencyjnych cenach mleko "prosto od krowy” czy wiejskie jajka wprost z koszyka gospodyni. Chociaż jest to niedozwolone, wszyscy przymykają na to oko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przekupki wykładają nabiał na byle czym wyścielonych schodach i na ziemi. Czy to w porządku?
– Tych pań nie powinno tam być – mówi Elżbieta Kuryk z chełmskiego sanepidu. – Ale to nie nasza sprawa, tylko służb weterynaryjnych. My nadzorujemy obrót przetworzonych towarów dopuszczonych do sprzedaży. Domowe sery, czy mleko prosto od krowy do nich nie należy.
– To również sprawa sanepidu – odpowiada Agnieszka Lis, powiatowy lekarz weterynarii. – Przecież wspólnie kontrolujemy targowiska.

Lis uważa, że baczenie na przekupki z nabiałem powinni mieć też pracownicy targowiska. Skoro pobierają placowe, to powinni sprawdzać, kto może legalnie handlować, a kto nie. Twierdzi też, że nabiałowy problem zgłaszała już Straży Miejskiej.

– Nam nic do tego, kto czym handluje, chyba że chodzi o papierosy – mówi Krzysztof Szponar, strażnik miejski. – Jeśli uczestniczymy w kontrolach, to jako asysta. Ze swojej strony zwracamy uwagę, czy przekupnie nie zajmują pasa drogowego. A jeśli chodzi o panie sprzedające nabiał, to wiem, że z towarem rozkładają się na terenie prywatnym. Jeśli zatem ktoś ma problem, to właściciel posesji.

Lis przyznaje, że kontrole targowisk przeprowadzane są sporadycznie.

– Sprawdzamy, czy sprzedający mają książeczki zdrowia oraz czy ich gospodarstwa spełniają warunki wymagane przy produkcji żywności. Najczęściej efektem są decyzje zakazujące prowadzenia handlu. W rachubę wchodzą też mandaty do 500 zł.

Powiatowy lekarz weterynarii przestrzega, że jaja kupowane na ulicy mogą być źródłem salmonelli. Również mleko, śmietana, czy ser kupowane w takich warunkach mogą być źródłem chorób zakaźnych.

– Wszystko, co sprzedaję jest zdrowe i świeże – zapewnia kobieta handlująca mlekiem i jajkami. – Dlatego ludzie u mnie kupują. mam stałych klientów. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś narzekał. No i ceny u mnie są przystępne.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 13 października 2009 o 15:38
nickto napisał:
art.112 KW. Kto trudniąc się handlem okrężnym (obwoźnym,obnośnym) środkami spożywczymi lub używkami nie przestrzega wymagań sanitarnych albo wprowadza do obrotu środki spożywcze zabronione w takim handlu,podlega karze grzywny. Komentarz do tego artykułu jest chyba zbędny a funkcjonariuszom SM Chełm radze zapoznac się z rozporządzeniem MSWiA za jakie wykroczenia mogą nakładać mandaty. Gwoli wyjaśnienia o jakie środki spożywcze chodzi to wyjaśniam : mięso,mleko i jego przetwory(mleko i jego przetwory musza być przebadane a sprzedaż ich odbywac się musi w przystosowanych do tego opakowaniach i warunkach ( lodówki lub chłodziarki),jajka(luzem i bez oznakowania z kąd pochodzą i kiedy zostały wyprodukowane - muszą być sprzedawane w opakowaniach zbiorczych- wytłaczanki),grzyby( muszą miec atest z "Sanepidu" - wydaja go za darmo). Jesli chodzi o warunki sanitarne to pierwszą rzeczą jest bezposredni dostęp do bierzącej wody i WC. Handel na chodniku czy ulicy poza wyznaczonym targowiskiem wżaden sposób nie spełnia tych warunków.

Te i inne przypisy stworzono po to by zmuszać nas konsumentów do postępowania w/g woli dawcy tych przepisów głupie czy nieżyciowe z różnych powodów są tworzone dla jakiś interesów więc chętnie cytowanie i egzekwowane , zaś przypominanie ich jest jest tak samo idiotyczne jak przepisy tworzone dla konkretnych firm to po pierwsze zaś po drugie pominę tu mięso 26letnie wprowadzone do sprzedaży mimo że właściciel tego mięsa zastrzegał że nie może być wprowadzone do obrotu w całej Unii jak i spożywane przez ludzi a człowiek z Sanepidu Warszawskiego stwierdził w tv, że no jest stare- ale w sumie to ono nie może zaszkodzić i pytam dlaczego ten człowiek jeszcze tam pracuje ? no i 3 sprawa mleko sklepowe w kartonikach czy innych butelkach ma okres przydatności do spożycia nawet do 6 miesięcy!!!? od gospodyni ze wsi po trzech dobach zsiada się ! sklepowe nigdy się nie zsiądzie zaś smród z prób osiągnięcia takowego skutecznie mnie odstrasza od jego kupowania ,więc niech mleczarnie lepiej popracują nad dobrą jakością nawet tak prostego produktu jak śmietana od gospodyni w zupie się nie zważy a sklepowa zawsze a wtedy to i sprzedaż im wzrośnie a masło kupione od gospodyni ma zapach smak konsystencję masła a z mleczarni ile jest masła w tym maśle a ile oleju czy innych tłuszczy roślinnych ? i tak można by wymieniać dalej ale to nie oto idzie tylko o to że mamy demokrację i każdy ma prawo wyboru albo kupuje albo nie ! natomiast jeżeli mam do wyboru jajka z fermy od kur karmionych paszą z różnymi dodatkami to wolę jajka te brudne ale od kur wolno biegających a że są brudne mam ręce i mogę sobie umyć więc sanepid ,PIH i inne instytucje niech lepiej kontrolują zakłady tam wytwarzany jest dopiero szkodzący zdrowiu syf!.Władzom zaś polecam przemyślenie swoich decyzji tak by stworzyły warunki do sprzedaży wyrobów wiejskich gospodyniom , których wyroby jem od wielu wielu lat i nigdy nie miałem problemów zdrowotnych czego o sklepowych powiedzieć nie mogę a w tym wszystkim pomijam ceny tych sklepowych trutek !.

Te i inne przypisy stworzono po to by zmuszać nas konsumentów do postępowania w/g woli dawcy tych przepisów głupie czy nieżyciowe z różnych powodów są tworzone dla jakiś interesów więc chętnie cytowanie i egzekwowane , zaś przypominanie ich jest jest tak samo idiotyczne jak przepisy tworzone dla konkretnych firm to po pierwsze zaś po drugie pominę tu mięso 26letnie wprowadzone do sprzedaży mimo że właściciel tego mięsa zastrzegał że nie może być wprowadzone do obrotu w całej Unii jak i spożywane przez ludzi a człowiek z ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2009 o 11:52
Drodzy "Dziennikarze".

Pisze do Was, bo już mnie zadziwia poziom artykułów. Przecież sezon ogórkowy już się skończył!
Zajmijcie się czymś naprawdę ważnym. Jest tyle naprawdę WAŻNYCH problemów, a wy się zajmujecie Staruszkami handlującymi twarogiem... Ja wiem, że staruszka nie odda, nie pobije nikogo, nie wybije w samochodzie szyby itp.
Zajęlibyście się dziurami na drogach - a tak zrobić nagonkę na to spróbujcie.

Pozdrawiam
Internauta.
Avatar
gładki / 1 października 2009 o 13:36
Do panów moderatorów: Czy Panowie czytacie to, co piszą internauci?
Avatar
sanchez / 30 września 2009 o 23:39
macie racje to ciemniaki i wszystko im niepasuje a mleko naprawde od krowy i babcia jajka sama nie zniosla przeciez tylko kura karmiona tradycyjnie a nie pasza ze zmielonych zwierzakow no pijebalo im sie w dupach kurde
Avatar
lipton / 30 września 2009 o 18:29
I TAKIE CIEMNOTY W XXI WIEKU CZEPIAJĄ SIĘ TERAZ ''BABCIE' DO CZEGO TO DOSZŁO W POJEB...M PAŃSTWIE TRUDNO TAKICH MAMY MINISTRÓW CIEMNOTY CHODZĄCE NIECH SOBIE DOROBI STARZYNKA DO RENTY BO NASZE MINISTERSTWO SOBIE TYLKO PODWYŻKI PODNOSI PALANTY CO POKOŃCZYŁO 8 KLAS I 3 AKADEMIE [ PIERWSZOMAJOWE]
Avatar
~kris~ / 30 września 2009 o 18:28
"Źródłem chorób zakaźnych" to może być prędzej to co sprzedają w sklepach. Prosta sprawa - kupują od chodowcy litr mleka, a robią z tego 5 litrów, to jak myślicie co jest w tym mleku??? (dodam tak na marginesie, że ten litr mleka kupują od chodowcy za 50 groszy, a mleko sprzedają za ponad 2 złote.)
I jeszcze jedno, żyje na tym świecie juz 40 lat, ale dopiero od niedawna widzę mleko które moze sobie stać - niekoniecznie nawet w lodówce - pare miesięcy. Nic dodać nic ująć:-(
Pozdrawiam wszystkich kupujących mleczko od babci:-)
Avatar
lola / 30 września 2009 o 17:47
Moja znajoma pracuje w Urzędzie Skarbowym i szlag ją trafia, jak kierownictwo wysya ją i innych prcowników na polowanie na babcie sprzedające z koszyczka ten "nielegalny" nabial.


Wstyd. Jak za Stalina.
Avatar
bla bla / 30 września 2009 o 11:30
Po prostu odwracanie uwagi od tego 25 letniego "mięsa", które sanepid w jakiś sposób dopuścił do sprzedaży. Teraz będą pokazowe kontrole jak oni dobrze pracują. Może niech ktoś zrobi statystyki ile osób zaraziło sie salmonellą spożywając nabiał z targu a ile osób zachorowało po zjedzeniu produktów sprzedawanych w hipermarketach.
Avatar
Cynik / 30 września 2009 o 10:41
Nielegalny nabiał? Może o amfetaminę chodzi?

BTW: Ktoś jeszcze pamięta: "Sprzedam nabiał. Murzyn." ?
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 10:29
handel nielegalnym nabiałem hahahahahaahha
w takim razie pytanko do poety co to napisał: gdzie dostanę w Lublinie legalny nabiał ?

a może autorowi chodziło o nie ten nabiał - wtedy było napisać białko...

CIEMNOGRÓD !@!
Avatar
beduin / 13 października 2009 o 15:38
nickto napisał:
art.112 KW. Kto trudniąc się handlem okrężnym (obwoźnym,obnośnym) środkami spożywczymi lub używkami nie przestrzega wymagań sanitarnych albo wprowadza do obrotu środki spożywcze zabronione w takim handlu,podlega karze grzywny. Komentarz do tego artykułu jest chyba zbędny a funkcjonariuszom SM Chełm radze zapoznac się z rozporządzeniem MSWiA za jakie wykroczenia mogą nakładać mandaty. Gwoli wyjaśnienia o jakie środki spożywcze chodzi to wyjaśniam : mięso,mleko i jego przetwory(mleko i jego przetwory musza być przebadane a sprzedaż ich odbywac się musi w przystosowanych do tego opakowaniach i warunkach ( lodówki lub chłodziarki),jajka(luzem i bez oznakowania z kąd pochodzą i kiedy zostały wyprodukowane - muszą być sprzedawane w opakowaniach zbiorczych- wytłaczanki),grzyby( muszą miec atest z "Sanepidu" - wydaja go za darmo). Jesli chodzi o warunki sanitarne to pierwszą rzeczą jest bezposredni dostęp do bierzącej wody i WC. Handel na chodniku czy ulicy poza wyznaczonym targowiskiem wżaden sposób nie spełnia tych warunków.

Te i inne przypisy stworzono po to by zmuszać nas konsumentów do postępowania w/g woli dawcy tych przepisów głupie czy nieżyciowe z różnych powodów są tworzone dla jakiś interesów więc chętnie cytowanie i egzekwowane , zaś przypominanie ich jest jest tak samo idiotyczne jak przepisy tworzone dla konkretnych firm to po pierwsze zaś po drugie pominę tu mięso 26letnie wprowadzone do sprzedaży mimo że właściciel tego mięsa zastrzegał że nie może być wprowadzone do obrotu w całej Unii jak i spożywane przez ludzi a człowiek z Sanepidu Warszawskiego stwierdził w tv, że no jest stare- ale w sumie to ono nie może zaszkodzić i pytam dlaczego ten człowiek jeszcze tam pracuje ? no i 3 sprawa mleko sklepowe w kartonikach czy innych butelkach ma okres przydatności do spożycia nawet do 6 miesięcy!!!? od gospodyni ze wsi po trzech dobach zsiada się ! sklepowe nigdy się nie zsiądzie zaś smród z prób osiągnięcia takowego skutecznie mnie odstrasza od jego kupowania ,więc niech mleczarnie lepiej popracują nad dobrą jakością nawet tak prostego produktu jak śmietana od gospodyni w zupie się nie zważy a sklepowa zawsze a wtedy to i sprzedaż im wzrośnie a masło kupione od gospodyni ma zapach smak konsystencję masła a z mleczarni ile jest masła w tym maśle a ile oleju czy innych tłuszczy roślinnych ? i tak można by wymieniać dalej ale to nie oto idzie tylko o to że mamy demokrację i każdy ma prawo wyboru albo kupuje albo nie ! natomiast jeżeli mam do wyboru jajka z fermy od kur karmionych paszą z różnymi dodatkami to wolę jajka te brudne ale od kur wolno biegających a że są brudne mam ręce i mogę sobie umyć więc sanepid ,PIH i inne instytucje niech lepiej kontrolują zakłady tam wytwarzany jest dopiero szkodzący zdrowiu syf!.Władzom zaś polecam przemyślenie swoich decyzji tak by stworzyły warunki do sprzedaży wyrobów wiejskich gospodyniom , których wyroby jem od wielu wielu lat i nigdy nie miałem problemów zdrowotnych czego o sklepowych powiedzieć nie mogę a w tym wszystkim pomijam ceny tych sklepowych trutek !.

Te i inne przypisy stworzono po to by zmuszać nas konsumentów do postępowania w/g woli dawcy tych przepisów głupie czy nieżyciowe z różnych powodów są tworzone dla jakiś interesów więc chętnie cytowanie i egzekwowane , zaś przypominanie ich jest jest tak samo idiotyczne jak przepisy tworzone dla konkretnych firm to po pierwsze zaś po drugie pominę tu mięso 26letnie wprowadzone do sprzedaży mimo że właściciel tego mięsa zastrzegał że nie może być wprowadzone do obrotu w całej Unii jak i spożywane przez ludzi a człowiek z ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2009 o 11:52
Drodzy "Dziennikarze".

Pisze do Was, bo już mnie zadziwia poziom artykułów. Przecież sezon ogórkowy już się skończył!
Zajmijcie się czymś naprawdę ważnym. Jest tyle naprawdę WAŻNYCH problemów, a wy się zajmujecie Staruszkami handlującymi twarogiem... Ja wiem, że staruszka nie odda, nie pobije nikogo, nie wybije w samochodzie szyby itp.
Zajęlibyście się dziurami na drogach - a tak zrobić nagonkę na to spróbujcie.

Pozdrawiam
Internauta.
Avatar
gładki / 1 października 2009 o 13:36
Do panów moderatorów: Czy Panowie czytacie to, co piszą internauci?
Avatar
sanchez / 30 września 2009 o 23:39
macie racje to ciemniaki i wszystko im niepasuje a mleko naprawde od krowy i babcia jajka sama nie zniosla przeciez tylko kura karmiona tradycyjnie a nie pasza ze zmielonych zwierzakow no pijebalo im sie w dupach kurde
Avatar
lipton / 30 września 2009 o 18:29
I TAKIE CIEMNOTY W XXI WIEKU CZEPIAJĄ SIĘ TERAZ ''BABCIE' DO CZEGO TO DOSZŁO W POJEB...M PAŃSTWIE TRUDNO TAKICH MAMY MINISTRÓW CIEMNOTY CHODZĄCE NIECH SOBIE DOROBI STARZYNKA DO RENTY BO NASZE MINISTERSTWO SOBIE TYLKO PODWYŻKI PODNOSI PALANTY CO POKOŃCZYŁO 8 KLAS I 3 AKADEMIE [ PIERWSZOMAJOWE]
Avatar
~kris~ / 30 września 2009 o 18:28
"Źródłem chorób zakaźnych" to może być prędzej to co sprzedają w sklepach. Prosta sprawa - kupują od chodowcy litr mleka, a robią z tego 5 litrów, to jak myślicie co jest w tym mleku??? (dodam tak na marginesie, że ten litr mleka kupują od chodowcy za 50 groszy, a mleko sprzedają za ponad 2 złote.)
I jeszcze jedno, żyje na tym świecie juz 40 lat, ale dopiero od niedawna widzę mleko które moze sobie stać - niekoniecznie nawet w lodówce - pare miesięcy. Nic dodać nic ująć:-(
Pozdrawiam wszystkich kupujących mleczko od babci:-)
Avatar
lola / 30 września 2009 o 17:47
Moja znajoma pracuje w Urzędzie Skarbowym i szlag ją trafia, jak kierownictwo wysya ją i innych prcowników na polowanie na babcie sprzedające z koszyczka ten "nielegalny" nabial.


Wstyd. Jak za Stalina.
Avatar
bla bla / 30 września 2009 o 11:30
Po prostu odwracanie uwagi od tego 25 letniego "mięsa", które sanepid w jakiś sposób dopuścił do sprzedaży. Teraz będą pokazowe kontrole jak oni dobrze pracują. Może niech ktoś zrobi statystyki ile osób zaraziło sie salmonellą spożywając nabiał z targu a ile osób zachorowało po zjedzeniu produktów sprzedawanych w hipermarketach.
Avatar
Cynik / 30 września 2009 o 10:41
Nielegalny nabiał? Może o amfetaminę chodzi?

BTW: Ktoś jeszcze pamięta: "Sprzedam nabiał. Murzyn." ?
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 10:29
handel nielegalnym nabiałem hahahahahaahha
w takim razie pytanko do poety co to napisał: gdzie dostanę w Lublinie legalny nabiał ?

a może autorowi chodziło o nie ten nabiał - wtedy było napisać białko...

CIEMNOGRÓD !@!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 2

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 14 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 35 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 13

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 8 22

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!