niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Ławki i stoły lądują w rzece. Wandale nad Uherką

Dodano: 12 czerwca 2016, 08:39
Autor: bar

Pracownicy MOSiR usunęli już szkody wyrządzone przez wandala na ścieżce rowerowej wzdłuż Uherki. Na nowo zabetonowali ławki i kosze na śmieci. Musieli też wykopać 30 połamanych brzóz i klonów. W zidentyfikowaniu wandala może okazać się zapis monitoringu.

– W sezonie praktycznie nie ma tygodnia, abym nie musiał wysyłać na ścieżkę ekipy remontowej – mówi Krzysztof Białowicz, po. dyrektora MOSiR w Chełmie. – Wandale wyżywają się na ławkach, stołach do szachów czy ping-ponga no i posadzonych tam młodych drzewkach. Znalazł się nawet ktoś, kto rozebrał kawał nawierzchni z kostki. Tą kostkę musieliśmy potem wyciągać z rzeki. Ten ostatni przypadek wandalizmu pod względem skali przebił jednak wszystkie poprzednie.

W Uherce lądowały już też ławki i stoły. Dwa lata temu złomiarz ogołocił stoły z aluminiowych obejm. Policjantom udało się ustalić jego personalia, ale i tak później nie stawiał się na rozprawy.

– Na bulwarze nie ma już śladu po wyczynie wandala – dodaje Białowicz. – Także po połamanych drzewkach, które musieliśmy wykopać. W ich miejsce posadzimy nowe. Wartość wszystkich szkód wyceniliśmy na 2 tys. zł., ale przecież nie pieniądze są w tym przypadku najważniejsze.

Z bulwarowymi wandalami problem mają także strażnicy miejscy, którzy o godz. 22 kończą służbę.
– Zdarzało się, że zatrzymywaliśmy wandali na gorącym uczynku, jak bazgrali po stołach sprayem, czy próbowali wyrwać ławkę z podłoża – mówi Marek Huk ze Straży Miejskiej w Chełmie. – Większość interwencji dotyczyła jednak osób spożywających na ścieżce alkohol. Zazwyczaj kończyły się wypisaniem mandatu.

Pracownicy MOSiR udokumentowali wszystkie zniszczenia. Materiał przekazali policji.

leciwy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

leciwy
leciwy (14 czerwca 2016 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pokolenie dzisiejszych 60-70 -cio latków sami budowali ,drogi świetlice i inne obiekty,obecnie wszystko podane na przysłowiowym''talerzu'' to brak poszanowania.Podobnie jak tatuś udostępni samochód to kręci się bączki i jeździ po rowach.
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prymitywni osobnicy (osobnik), prymitywne ich (jego) decyzje - ZDECYDOWANIE PRZECIWDZIAŁANIE ORGANÓW ŚCIGANIA!!! To samo dotyczy pseudoautorów "malowania" elewacji różnych budynków, niszczenia przystanków autobusowych itp.
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2016 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obciążyć kosztami napraw albo kosztami sadzenia nowych drzewek, jak mamusia albo tatuś zapłaci za debilizm takiego "bohatera " to się gnojom odechce cwaniaczenia.
Rozwiń
citator
citator (12 czerwca 2016 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W przypadku ustalenia naszych polskich obywateli mają zostać oni pouczeni, że będzie gitara, bo wyniki Pana Leszka będą ogłoszone i nikt w RP nie będzie cierpiał nędzy!!!! Tylko pouczenie. Wykonać! Zrozumiano!!!!
Rozwiń
floramor
floramor (12 czerwca 2016 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ponad półtoramilionowe. Pisownia teraz pasi? Za moją krzywdę będą straty jakich nie było w historii RP. Zrozumiano!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!