środa, 24 maja 2017 r.

Chełm

Leczył na bani

Dodano: 8 lipca 2002, 20:19
Autor: (sad, pap)

Chirurg z Chełma, który był na dyżurze pod wpływem alkoholu, został dyscyplinarnie zwolniony z pogotowia – poinformował wczoraj dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie dr Kazimierz Łopałło.

W sobotni wieczór do chełmskiego pogotowia zgłosił się 25-letni mieszkaniec gminy Ruda Huta z raną kłutą stopy. Podczas prac w gospodarstwie zranił się widłami. Jego zdaniem, opatrujący go lekarz znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał kierować pod jego adresem niestosowne komentarze.
Pacjent powiadomił dyrektora pogotowia i policję. – Nie stwierdziłem u chirurga upojenia alkoholowego, nie wyczułem od niego alkoholu. Sprawdziłem dokumentację medyczną. 47-lekarz tego dnia przyjął ambulatoryjnie ok. 15 pacjentów, wyjeżdżał też w teren. Jego zachowanie u wspomnianych pacjentów nie wzbudziło podejrzeń – relacjonuje dr Łopałło.
Przybyła na miejsce policja zbadała lekarza alkomatem.
– W wydychanym powietrzu stwierdzono u niego 0,98 promila alkoholu – mówi rzeczniczka chełmskiej policji Wioletta Pawluk. – Przesłuchano świadków, chirurga odesłano do domu.
– Jeszcze w sobotni wieczór został dyscyplinarnie zwolniony
z pracy w Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie – podał dyrektor Łopałło.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24