niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Chełm

Lekarze w Białopolu

Dodano: 8 sierpnia 2001, 16:49

Ponad 600 pacjentów przyjęli lekarze podczas białej niedzieli w Białopolu. Raz jeszcze potwierdził się fakt, że mieszkańcom niewielkich miejscowości jest coraz dalej do specjalisty.

Porad udzielało 15 lekarzy z chełmskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Pomagało im 19 pielęgniarek. Najbardziej oblegany był gabinet okulistyczny i laryngologiczny. Nie mniejsze wzięcie miał pulmonolog, internista, reumatolog i kardiolog. Efektem ich pracy było wydanie 18 skierowań do szpitala, 120 osobom wydano skierowania na dodatkowe badania i ewentualne leczenie w poradniach specjalistycznych. O zorganizowanie białej niedzieli zadbał zarząd gminy i SP ZOZ w Chełmie.
Mieszkańcy gminy nie są zadowoleni z opieki zdrowotnej, na jaką mogą liczyć na miejscu. W ośrodku zdrowia pracuje dwóch lekarzy i kilka pielęgniarek. Ich zdaniem bardzo potrzebny jest pediatra.
- Jeżeli tylko znajdę lekarza chorób dziecięcych, który zechce podjąć pracę w Białopolu, sprawa będzie załatwiona od ręki - powiedział Jacek Solarz, dyrektor SP ZOZ. (aba)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24