poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Lewica punktuje Platformę za "nielegalne” plakaty. PO: "To oszczerstwo!”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2010, 16:45
Autor: (sad)

Kampania wyborcza w Chełmie dobiega końca, a emocje są coraz większe. KWW Agaty Fisz "Postaw na Chełm” wytyka komitetowi Platformy Obywatelskiej, że nielegalnie powiesił plakaty na słupach energetycznych ZE w Chełmie. Platforma nazywa oskarżenia "bezpodstawnymi”.

"Przedstawiciel Firmy Rewers w Rzeszowie, poinformował KWW Agaty Fisz ,,Postaw na Chełm” że dzisiaj przed południem podpisano umowę na dzierżawę słupów energetycznych ZE w Chełmie z KW PO w Warszawie. Lepiej późno niż wcale – pisze pełnomocnik wyborczy KWW Agaty Fisz "Postaw na Chełm” Marian Tywoniuk. – Jednak jak mi wiadomo PO nie wystąpiła do ZDM o wyrażenie zgody na umieszczanie reklam na słupach energetycznych ZE w pasach drogowych i takiej zgody nie posiada, a posiadanie takiej zgody jest jednym z warunków podpisania umowy z Firmą Lewers i obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.

Tywoniuk twierdzi więc, że "w tej sytuacji stwierdzić należy, iż umowa pomiędzy firmą Lewers, a PO jest nieważna, ponieważ KW Platformy Obywatelskiej nie dopełnił formalności z niej wynikającej, a przy tym do kasy Miasta Chełm nie wpłynęło z tego tytułu ok. 3 tys. zł”. – Trzeba to koniecznie wyjaśnić – zaznacza Tywoniuk.

– To oszczerstwo – zapewnia Ewa Wołoszczuk, pełnomocnik KW Platforma Obywatelska RP. – Te oskarżenia są bezpodstawne. Informuję, że posiadamy stosowne umowy na umieszczanie materiałów wyborczych, zawarte z Przedsiębiorstwem Usług Mieszkaniowych i Firmą Lewers z Rzeszowa.

Komitet, z którego startuje Agata Fisz sugerował też wcześniej, że plakaty kandydatów PO wiszą nielegalnie na przystankach CLA. Pojawił się też poważny zarzut dotyczący "okradzenia ZE w Chełmie na kwotę ponad 6 tys. zł”.

– Z informacji uzyskanych w CLA wiemy, że pracownicy tej spółki rzeczywiście usunęli z przystanków porcję wyborczych materiałów – czytamy w oświadczeniu wydanym przez komitet PO. – Kłopot w tym, że znajdowały się tam materiały różnych komitetów wyborczych. Jak ustaliliśmy, na przystankowych wiatach przy ul Wołyńskiej pojawiły się 4 niewielkie plakaty jednego z naszych kandydatów do Rady Miasta. Kandydat został już upomniany. Niestety nie wiemy ile, wśród nielegalnie eksponowanych materiałów, było plakatów czy ulotek KWW Agaty Fisz.

Co do zarzutu kradzieży, jak informuje Wołoszczuk, w najbliższy poniedziałek (22 listopada) złożony zostanie pozew przeciwko KWW Agaty Fisz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!