niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Logopeda przyjmie wszystkie dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2005, 19:40

Wizyta u logopedy bez zapisywania się w gigantyczną kolejkę i długiego oczekiwania? Tak, ale tylko raz w roku. W najbliższą sobotę każdy, kto zgłosi się do specjalisty, zostanie przyjęty. Nie przegap takiej okazji!

O tym, że nie można przegapić Dnia Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych wiedzą dobrze wszyscy, którzy do logopedy dobijają się od dawna.
– Kiedy chciałam zapisać syna na wizytę w poradni okazało się, że muszę czekać aż dwa miesiące – mówi mama sześcioletniego Kuby. – I tak miałam szczęście, bo wiem, że inni czekają jeszcze dłużej. Taki dzień, w którym przyjmuje się wszystkich od ręki, to bardzo dobry pomysł. Wolałabym jednak, żeby tak było nie tylko podczas jednodniowej akcji, ale codziennie.
Kolejki tworzą się, bo w poradniach pracuje zbyt mało specjalistów. A terapia jednego dziecka – w najlepszym razie – trwa kilka miesięcy.
– Pozytywne jest to, że gminy zaczynają dostrzegać potrzebę zatrudniania logopedów, dzięki czemu specjaliści pojawiają się także w gminnych szkołach i przedszkolach – mówi Sylwia Stasiuk, logopeda z poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krasnymstawie. – To bardzo dobrze, bo potrzeby są coraz większe. Ciągle jednak na naszym terenie są miejsca, gdzie dzieci i młodzież mają utrudniony dostęp do specjalistycznej pomocy.
Dlatego właśnie w tym roku logopedzi z krasnostawskiej poradni podczas dnia bezpłatnych diagnoz będą przyjmowali chętnych nie tylko w mieście, ale także w Szkole Podstawowej w Rudniku.
Dlaczego warto akurat w sobotę odwiedzić poradnię? – Bo tego dnia przyjmiemy wszystkich, którzy się do nas zgłoszą – mówi Bożena Lejcyk, logopeda z Poradni Psychologiczno-
Pedagogicznej nr 2 w Chełmie. – I co ważniejsze, przy okazji akcja rządzi się swoimi prawami. Przyjmujemy również te osoby, które są spoza naszego rejonu.
Ta ostatnia wiadomość może okazać się szczególnie istotna dla mieszkańców Włodawy i powiatu włodawskiego. Ich poradnia nie bierze udziału w akcji. Warto zatem na badania logopedyczne wybrać się np. do Chełma.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!