sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

"Lubelszczyzna ma wielu patriotów". Terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]

Dodano: 3 grudnia 2017, 15:39

W niedzielę o godz. 13 na Placu Niepodległości uroczystą przysięgę wojskową na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK, złożyło 170 żołnierzy z chełmskiego 24 batalionu lekkiej piechoty wchodzącego w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”

Przysięgę poprzedziła msza święta odprawiona w intencji żołnierzy w Bazylice Narodzenia NMP. Sama uroczystość na placu odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Wzięli w niej udział m. in. Michał Dworczyk, sekretarz stanu w MON, przedstawiciele władz państwowych, wojskowych, województwa lubelskiego i miasta Chełm, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, proobronnych oraz służb mundurowych.

Meldunek o gotowości do uroczystej przysięgi żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej sekretarzowi stanu w MON złożył płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca 2. LBOT. Po przysiędze żołnierze otrzymali Boże błogosławieństwo. Odczytany też został rozkaz o wyróżnieniach żołnierzy TSW.

Michał Dworczak refleksją z tej uroczystości podzielił się z dziennikarzami. - Sądząc po zainteresowaniu służbą w TSW Ziemia Lubelska ma wielu patriotów – powiedział wiceminister Dworczyk. – Warto wierzyć w młodych ludzi, którzy podejmuja trudne wyzwania.

Wiceminister podkreślił, że zgodnie z planami MON do 2019 r. w kraju ma być 17 brygad obrony terytorialnej, w których służyć ma około 50 tys. żołnierzy. 

Czytaj więcej o: Chełm wojsko obrona terytorialna
Chełmianin N
marianna
nie jestem robotem
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (15 grudnia 2017 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 DWORCZYK DO WYMIANY!!!       Wiceminister Dworczyk niedouczony, a redaktor Barczyński manią puknięty, jeden i drugi kłamstwo ludowi wciska! Niedouczony: woj. to Lubelska ziemia, zaś puknięty, że woj. to Lubelszczyzna, a więc tępaki, gdzie leży owa ojczyzna, iż na mapie Polski takiej krainy nie ma? Ziemia Chełmska -  nie lubelska ziemia, nie Lubelszczyzna, to kto ma złudzenia? Morał: ministry PiS-owi historię tuszują, a media lubelskie, kłamstwo nagłaśniają.
Rozwiń
marianna
marianna (6 grudnia 2017 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tam tylko piją alkohol i palą papierosy z kopniakiem
Rozwiń
nie jestem robotem
nie jestem robotem (4 grudnia 2017 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stary, wyluzuj, chcesz się bić to jedź do Syrii. To patriotyczne wzmożenie to jakaś paranoja.
Rozwiń
bwaic
bwaic (4 grudnia 2017 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Banda nieporadnych gowniarzy i niedojd a nie armia. W.y.p.i.e.r.d.a.l.a.c bwaic się w wojnę do lasu pajace!
 Jak możesz tak POniżać i oceniać. W wojsku to byłeś ale przedblokowym. Nie stój przed sklepem, bo się przeziębisz. Babcine kieszonkowe zamiast na leki przeznacz na 0,200.
Rozwiń
bull
bull (4 grudnia 2017 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie jestem robotem napisał:
Kaczy Skauting
 Ty do jakiego "Skautingu" należysz?. POzostało już wam tylko ośmieszanie wszystkiego co polskie, nawet wojsko polskie. Z tej swojej nienawiści do polskości już się nie wyleczysz. POzostają ci dwie alternatywy; wyjazd gdzieś na zachód, albo.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!