czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Chełm

"Lubelszczyzna ma wielu patriotów". Terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]

Dodano: 3 grudnia 2017, 15:39

W niedzielę o godz. 13 na Placu Niepodległości uroczystą przysięgę wojskową na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK, złożyło 170 żołnierzy z chełmskiego 24 batalionu lekkiej piechoty wchodzącego w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”

Przysięgę poprzedziła msza święta odprawiona w intencji żołnierzy w Bazylice Narodzenia NMP. Sama uroczystość na placu odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Wzięli w niej udział m. in. Michał Dworczyk, sekretarz stanu w MON, przedstawiciele władz państwowych, wojskowych, województwa lubelskiego i miasta Chełm, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, proobronnych oraz służb mundurowych.

Meldunek o gotowości do uroczystej przysięgi żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej sekretarzowi stanu w MON złożył płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca 2. LBOT. Po przysiędze żołnierze otrzymali Boże błogosławieństwo. Odczytany też został rozkaz o wyróżnieniach żołnierzy TSW.

Michał Dworczak refleksją z tej uroczystości podzielił się z dziennikarzami. - Sądząc po zainteresowaniu służbą w TSW Ziemia Lubelska ma wielu patriotów – powiedział wiceminister Dworczyk. – Warto wierzyć w młodych ludzi, którzy podejmuja trudne wyzwania.

Wiceminister podkreślił, że zgodnie z planami MON do 2019 r. w kraju ma być 17 brygad obrony terytorialnej, w których służyć ma około 50 tys. żołnierzy. 

Czytaj więcej o: Chełm wojsko obrona terytorialna
marianna
nie jestem robotem
bwaic
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marianna
marianna (6 grudnia 2017 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tam tylko piją alkohol i palą papierosy z kopniakiem
Rozwiń
nie jestem robotem
nie jestem robotem (4 grudnia 2017 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stary, wyluzuj, chcesz się bić to jedź do Syrii. To patriotyczne wzmożenie to jakaś paranoja.
Rozwiń
bwaic
bwaic (4 grudnia 2017 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Banda nieporadnych gowniarzy i niedojd a nie armia. W.y.p.i.e.r.d.a.l.a.c bwaic się w wojnę do lasu pajace!
 Jak możesz tak POniżać i oceniać. W wojsku to byłeś ale przedblokowym. Nie stój przed sklepem, bo się przeziębisz. Babcine kieszonkowe zamiast na leki przeznacz na 0,200.
Rozwiń
bull
bull (4 grudnia 2017 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie jestem robotem napisał:
Kaczy Skauting
 Ty do jakiego "Skautingu" należysz?. POzostało już wam tylko ośmieszanie wszystkiego co polskie, nawet wojsko polskie. Z tej swojej nienawiści do polskości już się nie wyleczysz. POzostają ci dwie alternatywy; wyjazd gdzieś na zachód, albo.....
Rozwiń
oj....
oj.... (4 grudnia 2017 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Porównajcie działania P0-PSL w Brukseli, z instrukcja Carycy Katarzyny , z wytycznymi jak pokonać Polskę... działania jednych i drugich niemal identyczne."....masz na myśli tę Katarzynę spowinowacona z Suskim?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!