piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Maluchy otwierają nasze serca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2006, 16:38

Kilka dużych toreb pełnych artykułów żywnościowych, wielkie worki z ubraniami i zabawki.

Tyle darów w ciągu ostatnich kilku dni nazbierały dzieci z przedszkola nr 12 w Chełmie. Są dumne, że mogą pomóc swoim kolegom z biednych rodzin.
- Bo jak ktoś coś dostaje, to jest mu wtedy wesoło - twierdzi Miłosz. - A jak komuś jest wesoło, to wszyscy się cieszą.
Miłosz podarował zabawki i książki. Borys - puzzle. Chłopczyk przyznaje, że trochę było mu szkoda układanki. - Ale ja mam ich kilka, więc teraz niech bawi się nią inne dziecko - mówi. Z kolei Ola prezenty dla biednych dzieci przynosi niemal co dnia. - Bo mama mówiła, że trzeba się dzielić.
Zanim dzieci przystąpiły do akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, w przedszkolu odbyło się zebranie z rodzicami. - Uzgodniliśmy, że utworzymy sztab i będziemy wspierać potrzebujących - opowiada Danuta Błażejczuk, dyrektor placówki. - Zresztą na rodziców zawsze możemy liczyć. Bo przecież nie po raz pierwszy uczestniczymy w akcjach charytatywnych.
- Zbieraliśmy pieniążki dla dzieci, żeby zbudować im domy. I zabawki, ubrania, bo to dobry uczynek - krzyczą chórem przedszkolaki.

W Chełmie zarejestrowało się jeszcze 10 innych sztabów. Powstały w innych przedszkolach i szkołach. Dary będą zbierać studenci Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wspierać ich będą strażnicy miejscy, a także funkcjonariusze policji. - Z prośbą o włączenie się do akcji wystąpiliśmy również do zakładów pracy - mówi Barbara Gwóźdź z chełmskiego MOPR. - Wiem, że w wielu firmach dary już są zbierane.
Wielka zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 grudnia w godz. 10-16. - Potrzebne są przede wszystkim rzeczy nowe lub w dobrym stanie - mówi jeden z wolontariuszy. - Żadne dziecko, nawet jeżeli w domu się nie przelewa, nie chciałoby otrzymać w prezencie starego swetra czy uszkodzonej zabawki. Miłą niespodzianką będą natomiast kolorowe maskotki czy ładne ubrania i buciki. Jak co roku zbierać będziemy również słodycze, artykuły spożywcze nadające się do długotrwałego przechowywania oraz środki czystości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!