poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Mercedes wśród urzędów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2002, 21:25
Autor: Maria Balicka

Wczoraj Urząd Miejski w Bychawie jako pierwszy w woj. lubelskim otrzymał certyfikat jakości ISO 9001.

W ten sposób bychawski urząd znalazł się wśród 17 gmin w Polsce, którym TUV – znana, w Polsce międzynarodowa firma certyfikacyjna na 3 lata potwierdziła najwyższą jakość usług społecznych.
– Takie same dokumenty otrzymały tak znane firmy jak Mercedes, czy Sony – powiedział Janusz Grabka, prezes TUV Rheinland ZETOM, wręczając świadectwo burmistrzowi Bychawy.
– Wiemy, że zrobiliśmy dopiero pierwszy krok. Kosztowało nas to 40 tys. zł i dwa lata ciężkiej pracy nad usprawnieniem działania urzędu. Mamy pierwsze oszczędności kadrowe – nie będziemy musieli przyjmować ludzi w miejsce urzędników odchodzących na emerytury. Przez cały czas będziemy sprawdzani, a to będzie wymuszać jakość naszych działań – mówi Wojciech Jachymek, burmistrz Bychawy.
Co zrobiono przygotowując się do certyfikatu? Usprawniono obsługę klienta tak by nie musiał on krążyć po urzędzie załatwiając swoje sprawy. Wdrożono elektroniczny system obiegu dokumentów, opracowano zgodne z unijnymi standardami procedury pracy. – To się już opłaciło, bo poprawiła się obsługa przychodzących do urzędu mieszkańców gminy – mówi burmistrz. – Urząd pracuje oszczędniej.
Czy warto było starać się o certyfikat? – To się po prostu opłaci i będzie miało niesłychaną wagę przy ubieganiu się o unijne środki na rozwój gminy. Jeśli będzie się o konkretne pieniądze ubiegać 200 gmin, a jedna z nich będzie miała świadectwo jakości, dostanie je właśnie ona – tłumaczy Paweł Prokop z lubelskiego Centrum Szkolenia Samorządów i Administracji.

Janina Poniewozik - gospodyni domowa

Chodzę w różnych sprawach do urzędu i jestem zadowolona
z obsługi. Urzędnicy nie odsyłają człowieka nigdzie, jak trzeba to sami się dowiadują. Myślę, że te starania im przysporzyły pracy, a nam przyniosły korzyści.

Tadeusz Złotowski - emeryt

Nie widzę tu dobrego gospodarza. Do urzędu nie chodzę, ale sądzę ich po decyzjach. Przykład: dopiero przed tygodniem postawili w centrum żółte słupki i łańcuchy odgradzające jezdnię od chodnika oraz pomalowali dom kultury. To nie gospodarskie działanie tylko typowe sprzątanie jak jadą goście.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!