wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Miasto funduje korepetycje dla 300 uczniów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2010, 16:29

Samorząd Chełma chce wydać blisko 558 tys. zł na dodatkowe zajęcia z matematyki dla przyszłorocznych maturzystów. Ich starsi koledzy, podczas próbnej matury, potknęli się właśnie na tym przedmiocie.

Tegoroczni maturzyści wyłożyli się na próbnej maturze z matematyki. Jeśli nie przysiądą fałd, to wielu z nich nie zaliczy tego przedmiotu. Tymczasem do rok młodszych licealistów, których matematyka nie jest najlepszą stroną, los się uśmiechnął. Miasto funduje im dodatkowe, bezpłatne lekcje.

– Dobra ocena z matematyki na świadectwie maturalnym to szansa na dostanie się na dobrą uczelnię – mówi Kasia Stasiuk z IV LO. – Dlatego bardzo bym się cieszyła, gdybym mogła wziąć udział w dodatkowych zajęciach.

Również Jakub Chrząstek liczy na to, że załapie się na udział w projekcie. – Nigdy nie byłem uprzedzony do matematyki i nawet ją lubię. Ale też przydałoby się trochę podciągnąć – mówi Kuba.

Na matematyce zależy również Eli Kamienieckiej, która już i tak raz w tygodniu pobiera korepetycje z tego przedmiotu. – Trening czyni mistrza – mówi. – Chyba właśnie w przypadku matematyki to porzekadło szczególnie się sprawdza.

Duże nadzieje z projektem wiążą nauczyciele matematyki. – To także dla nas dobra wiadomość – mówi Jerzy Świerkowski, matematyk w IV LO. – Rzecz w tym, że znaczna część gimnazjalistów przychodzi do nas kompletnie nieprzygotowana. Tymczasem, trzy lata to za mało, aby nadrobić zaległości. Wierzę, że uczniowie docenią tę ofertę i z niej skorzystają.

Projekt, nosi nazwę "Matura z matematyki”. To pomysł pracowników Wydziału Oświaty UM. Pieniądze na jego realizację pozyskali z Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Przedsięwzięcie jest adresowane do uczniów pięciu chełmskich ogólniaków – mówi Piotr Rybak, kierownik projektu. – Obejmuje dodatkowe zajęcia wyrównawcze i przygotowujące do matury. W sumie może z nich skorzystać 300 uczniów drugich klas. Na początek wszystkich czeka test sprawdzający. Chcemy zdiagnozować ich poziom matematycznej wiedzy.

W szkołach już powoływane są komisje kwalifikacyjne. Rekrutacja rozpocznie się 15 stycznia i potrwa dokładnie miesiąc. Uczniowie będą musieli wypełnić formularz zgłoszeniowy, a szkolna komisja zadecyduje, czy uczeń kwalifikuje się do udziału w projekcie.

Warunkiem ma być m.in. co najmniej dobra ocena ze sprawowania i średnia ocena z matematyki nie niższa niż 2,5 i nie wyższa niż 3,5. W przypadku IV LO limit przyjęć to 60 uczniów. Czy tylu sprosta kryteriom? – Na pewno uda nam się wyselekcjonować taką grupę – zapewnia Świerkowski.

Projekt ma być sfinalizowany do końca czerwca. Potem 50 najlepszych uczestników ze wszystkich szkół wyjedzie na letni obóz, gdzie, chociaż już w formie rozrywkowej, nadal będą doskonalić matematyczną wiedzę.

Szkoły biorące udział w projekcie

– I Liceum Ogólnokształcące – 70 uczniów
– II Liceum Ogólnokształcące – 90 uczniów
– ZSE i III Liceum Ogólnokształcącego – 60 uczniów
– IV Liceum Ogólnokształcące – 60 uczniów
– Liceum Ogólnokształcącego nr VI przy ZSO nr 6 – 20 uczniów
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!