niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Miasto zapłaci spółdzielni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 maja 2008, 19:58

Miasto będzie płacić odszkodowania za brak lokali socjalnych Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tak zdecydował Sąd Rejonowy.

Przedmiotem sprawy było jedno z mieszkań należących do zasobów ChSM. Zajmują je cały czas zadłużeni lokatorzy z wyrokiem eksmisji. Wysiedlić ich nie można, bo miasto nie dysponuje lokalami socjalnymi. - Nie mogliśmy wyrzucić na ulicę tej rodziny - mówi Ewa Jaszczuk, prezes ChSM. - Musieliśmy ponosić koszty, bo oni nie płacili za czynsz ani ogrzewanie.

Dlatego spółdzielnia zdecydowała się pójść do sądu. Domagała się od miasta odszkodowania za poniesione straty. Wygrała. Spółdzielni pomogły opinie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Według nich, spółdzielnia może domagać się odszkodowania za ponoszone straty, kiedy gmina nie przyznaje lokali socjalnych dla eksmitowanych.

Prawdopodobnie ciągnąca się od ponad roku sprawa na tym się nie zakończy.
- Złożyliśmy apelację - mówi Agata Fisz, prezydent miasta Chełm. - Choć wiem, że mamy niewielkie szanse. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że brak mieszkań socjalnych to nasza główna bolączka, niestety, taka sytuacja występuje w całym kraju.

Zdaniem Fisz, problem narastał przez lata. - Przecież te zobowiązania wobec spółdzielni nie pojawiły się w ciągu miesiąca. Teraz ciężko będzie nadrobić zaległości.

Spółdzielnia czeka na uprawomocnienie się wyroku. Gdy to się stanie, będzie mogła żądać od miasta pieniędzy za pozostałe zadłużone lokale. - Ale czy to tylko o to chodzi? Przecież są także inne rozwiązania. Na przykład miasto, mogłoby płacić za dłużników z wyrokiem eksmisji czynsz, taki jak za mieszkania socjalne. Przynajmniej część naszych strat byłaby pokryta. Będziemy chcieli się dogadać z władzami miasta.

Prezydent Fisz twierdzi, że każda propozycja będzie rozpatrzona. - Trzeba po prostu usiąść do rozmów i wspólnie dojść do jakiegoś porozumienia.
Pierwsza rozprawę w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie wyznaczono na 21 maja. Wtedy dowiemy się co dalej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
obywatel
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obywatel
obywatel (6 maja 2008 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Krzysio Grabczuk zawinił,a Agatka musi sie martwić. Grabczuk kpił sobie z wyroków Sądowcy o eksmisję i ich nie wykonywał.Preze czteroletnią kadencję nie wybudował ani jednego mieszkania socjalnego.Obecnie jego zausznicy w Radzie Miasta tacy jak Jaworski,Kowalczuk,Derlak,Zbarachewicz,Santor.Cios i jego braciszek Derek robią wszystko aby utrudnić Pani Prezydent budowę mieszkań socjalnych.Oni szkodzą mieszkańcom miasta i działają na szkodę miasta.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!