Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 sierpnia 2011 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Miasto zarządziło oszczędności, a wandale to wykorzystują

0 5 A A
Po zmierzchu pół tego parkingu tonie w mroku (Jacek Barczyński)
Po zmierzchu pół tego parkingu tonie w mroku (Jacek Barczyński)

Na Osiedlu Kościuszki, między blokami nr 29 i 31 przy ul. Moniuszki rozbudowano niedawno parking. Miały go oświetlać dwie latarnie. Tymczasem po zmierzchu świeci tylko jedna. I połowa placu tonie w ciemnościach. Zdaniem mieszkańców, wandale tylko na to czekali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Problemem parkingu osobiście zajął się Łukasz Mielniczuk, mieszkaniec bloku numer 29. Tym bardziej, że już kilkakrotnie ktoś porysował mu samochód, kiedy zostawiał go w nieoświetlonej części parkingu.

– Już kilkakrotnie zgłaszałem tę sprawę w administracji osiedla – mówi Mielniczuk. – Dotarłem też do wiceprezesa Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do spraw technicznych. Jedyne co wskórałem, to informację, że latarnie pozostają w gestii nie spółdzielni, lecz miasta.

Mielniczuk poszedł więc do Wydziału Infrastruktury UM, gdzie jak utrzymuje, został poinformowany, że w ramach oszczędności, decyzją prezydenta, w mieście może się świecić tylko co druga latarnia.

– Rzeczywiście rozmawiałem z waszym czytelnikiem i wyjaśniłem mu, że jest możliwość uruchomienia na parkingu drugiej latarni – mówi Mariusz Turkiewicz z Wydziału Infrastruktury. – Poprosiłem go też, aby powstrzymał się ze swoją bolączką do powrotu z urlopu miejskiego energetyka. Obiecałem, że ten wnikliwie zbada problem.

Zdaniem Turkiewicza, o włączeniu drugiej latarni może zadecydować także opinia policji, wynikająca ze zgłoszeń o kradzieżach czy aktach wandalizmu w obrębie parkingu. Tego samego zdania jest także Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prezydenta Chełma.

– Decyzja prezydenta w sprawie wyłączenia co drugiej miejskiej latarni traktowana jest elastycznie – mówi rzeczniczka. – Nie obowiązuje na przykład w najbardziej ruchliwych miejscach w mieście, w rejonie skrzyżowań czy przejść dla pieszych. Dlatego też, jeśli niedoświetlenie parkingu powoduje jakiekolwiek zagrożenie, to prezydent gotowa jest na to zareagować, pozwalając włączyć dodatkową latarnię.

Po wizycie Mielniczuka, Maciej Cieślak, wiceprezes ChSM do spraw technicznych obiecał, że w sprawie parkingu oficjalnie wystąpi do miasta. Zainteresowanego takie deklaracje i obietnice nie zadawalają. O sytuacji na "jego” parkingu zamierza poinformować także policję oraz prokuraturę.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gs / 23 sierpnia 2011 o 08:16
[quote name='sd' timestamp='1314058527' post='516915']
A widziałeś latarnie na polu na Matalowej za sklepem ABC? To dopiero jaja haszcze na metr a latarnie stoją i świecą (czasami)
[/quote]
Jak płot stoi niezgodnie z planem zagospodarowania to donieś to Powiatowego Nadzoru Budowlanego!
Avatar
sd / 23 sierpnia 2011 o 02:15
[quote name='Gość' timestamp='1314024706' post='516777']
No i w ramach oszczędności nastawiali latarni na Metalowej tylko zapomnieli biedaki o chodniku i wycięciu chaszczy o dziurach nie wspomnę i o facecie co płot postawił 30 cm od szosy ale to drobiazg, kto by sie tam czepiał centymetrów, może mu ktoś wjedzie w ten płot to przesunie. A swoja droga ile wynosi pas drogowy??????????????
[/quote]

A widziałeś latarnie na polu na Matalowej za sklepem ABC? To dopiero jaja haszcze na metr a latarnie stoją i świecą (czasami)
[quote name='Gość' timestamp='1314024706' post='516777']
No i w ramach oszczędności nastawiali latarni na Metalowej tylko zapomnieli biedaki o chodniku i wycięciu chaszczy o dziurach nie wspomnę i o facecie co płot postawił 30 cm od szosy ale to drobiazg, kto by sie tam czepiał centymetrów, może mu ktoś wjedzie w ten płot to przesunie. A swoja droga ile wynosi pas drogowy??????????????
[/quote]

A widziałeś latarnie na polu na Matalowej za sklepem ABC? To dopiero jaja haszcze na metr a latarni... rozwiń
Avatar
gabi / 22 sierpnia 2011 o 18:25
Pani Prezydent Fisz oszczędza na bezpieczeństwie mieszkańców, czyżby znowu wszystkie pieniądze zostały przejedzone już w połowie roku??
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2011 o 16:51
No i w ramach oszczędności nastawiali latarni na Metalowej tylko zapomnieli biedaki o chodniku i wycięciu chaszczy o dziurach nie wspomnę i o facecie co płot postawił 30 cm od szosy ale to drobiazg, kto by sie tam czepiał centymetrów, może mu ktoś wjedzie w ten płot to przesunie. A swoja droga ile wynosi pas drogowy??????????????
Avatar
sa / 22 sierpnia 2011 o 16:36
Moniuszki? Chyba Wolności <facepalm>
Avatar
gs / 23 sierpnia 2011 o 08:16
[quote name='sd' timestamp='1314058527' post='516915']
A widziałeś latarnie na polu na Matalowej za sklepem ABC? To dopiero jaja haszcze na metr a latarnie stoją i świecą (czasami)
[/quote]
Jak płot stoi niezgodnie z planem zagospodarowania to donieś to Powiatowego Nadzoru Budowlanego!
Avatar
sd / 23 sierpnia 2011 o 02:15
[quote name='Gość' timestamp='1314024706' post='516777']
No i w ramach oszczędności nastawiali latarni na Metalowej tylko zapomnieli biedaki o chodniku i wycięciu chaszczy o dziurach nie wspomnę i o facecie co płot postawił 30 cm od szosy ale to drobiazg, kto by sie tam czepiał centymetrów, może mu ktoś wjedzie w ten płot to przesunie. A swoja droga ile wynosi pas drogowy??????????????
[/quote]

A widziałeś latarnie na polu na Matalowej za sklepem ABC? To dopiero jaja haszcze na metr a latarnie stoją i świecą (czasami)
[quote name='Gość' timestamp='1314024706' post='516777']
No i w ramach oszczędności nastawiali latarni na Metalowej tylko zapomnieli biedaki o chodniku i wycięciu chaszczy o dziurach nie wspomnę i o facecie co płot postawił 30 cm od szosy ale to drobiazg, kto by sie tam czepiał centymetrów, może mu ktoś wjedzie w ten płot to przesunie. A swoja droga ile wynosi pas drogowy??????????????
[/quote]

A widziałeś latarnie na polu na Matalowej za sklepem ABC? To dopiero jaja haszcze na metr a latarni... rozwiń
Avatar
gabi / 22 sierpnia 2011 o 18:25
Pani Prezydent Fisz oszczędza na bezpieczeństwie mieszkańców, czyżby znowu wszystkie pieniądze zostały przejedzone już w połowie roku??
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2011 o 16:51
No i w ramach oszczędności nastawiali latarni na Metalowej tylko zapomnieli biedaki o chodniku i wycięciu chaszczy o dziurach nie wspomnę i o facecie co płot postawił 30 cm od szosy ale to drobiazg, kto by sie tam czepiał centymetrów, może mu ktoś wjedzie w ten płot to przesunie. A swoja droga ile wynosi pas drogowy??????????????
Avatar
sa / 22 sierpnia 2011 o 16:36
Moniuszki? Chyba Wolności <facepalm>
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 39 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 72 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 37 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 424 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!