poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Miasto zmienia zasady. Będą letnie ogródki na chełmskiej starówce

Dodano: 13 lipca 2016, 10:13
Autor: p.p.

Zamiast jednego dużego – będzie kilka ogródków. Władze Chełma zmieniają zasady rozstawiania ogródków na chełmskiej starówce.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nie sprawdziła się zasada ustawiania jednego, dużego ogródka piwnego na chełmskiej starówce. – Dla niektórych było po prostu za daleko – mówi jeden z restauratorów działających przy placu Łuczkowskiego w Chełmie.

– Zgłosiła się do mnie grupa właścicieli kawiarni i restauracji, którzy chcieliby spróbować innego sposobu letniego zagospodarowania placu, twierdząc, że wpłynie to korzystnie na liczbę klientów i pozwoli im lepiej zarządzać ogródkami – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Sądzę, że możemy spróbować takiego rozwiązania. Ogródki znajdują się przecież na starych rynkach niemal każdego miasta i w większości są zlokalizowane właśnie przy lokalach gastronomicznych – dodaje.

Pierwszy ogródek piwny pojawił się na pl. Łuczkowskiego w 2009 roku. Był to efekt umowy restauratorów z władzami miasta. Porozumienie zakładało, że we wschodniej części placu powstanie duży „ogródek” składający się z części zarządzanych przez restauracje czy punkty gastronomiczne. W ten sposób przez kilka lat do dyspozycji mieszkańców i turystów był jeden tego typu wygrodzony teren, który ze względów na lokalizację ustępował okresowo miejsca rozstawianej scenie koncertowej. W tym roku, na wniosek samych restauratorów, zasady te mają się zmienić. Zabiegają oni o ustawienie ogródków piwnych bezpośrednio przy swoich lokalach.

– Dla nas nowa forma organizacji ogródków jest lepsza. W poprzednim modelu mieliśmy za daleko. Zdecydowanie piszemy się na organizację ogródka przy naszej pizzerii – mówi Wojciech Tytoń, szef lokalu Da Grasso.

Do Urzędu Miasta wpłynęły już pierwsze wnioski restauratorów na okresową dzierżawę terenu pod ogródki. – Wydając decyzję pod uwagę brane będą kwestie organizacji ruchu, bezpieczeństwa, itd. Jest to teren bezpośredniej opieki konserwatora zabytków, w związku z czym jego wytyczne też mają znaczenie – dodaje Agata Fisz. Na wnioskach podane muszą być także wymiary i wskazane miejsce rozstawienia mebli ogrodowych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 lipca 2016 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeden ogródek i ciągle złożone parasole, które nie zachęcały do siedzenia.
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi Gościu, ja piwa nie piję, ale herbaty bym się napiła. Znajomych którzy odwiedzają Chełm zaprosiła na obiad, deser, na cokolwiek. Tak - wydała pieniądze za szczęśliwych kilka chwil, za smaczne jedzenie, za miłą atmosferę. A to co jest - czyli jak na razie jeden ogródek i żenująca obsługa z ofertą to chyba dużo za mało. Miasto ma potencjał turystyczny, ale nic poza, może czas to zmienić. A jak pan podatek zapłaci, to pan też ulicą będzie jeździł i chodnikiem chodził.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lipca 2016 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a chodzi generalnie o to by się nachlać piwska i zabrć podatki pani agato fisz
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!