czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Międzyszkolny konkurs w Dorohusku

Dodano: 24 marca 2010, 15:35
Autor: sad

Ponad stu uczestników wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Integracyjnym pod hasłem "Miłość niejedno ma imię”. Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Dorohusk.

Młodzi i całkiem mali artyści prezentowali swoje umiejętności w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Jak na konkurs przystało, nie obyło się bez rywalizacji. W tym przypadku w dwóch kategoriach: plastycznej oraz małych form teatralnych.

Jak mówią organizatorzy, dzieci i młodzież udowodniły, że są osobami poszukującymi, wrażliwymi i twórczymi, miłośnikami słowa i doskonałymi obserwatorami codzienności.

Gościem specjalnym części finałowej konkursu, a jednocześnie przewodniczącym jury "małych form teatralnych” był Michał Stanowski, instruktor teatralny, koordynator Międzynarodowego Ruchu Artystów Nieprzetartego Szlaku oraz wykładowca teatroterapii w Instytucie Pedagogiki KUL w Lublinie.

– Wszyscy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności już są zwycięzcami – podsumował prezentacje Stanowski. – Pokonali samych siebie, własną tremę i zahamowania. Dla każdego z nich to wielki sukces osobisty i zbiorowy. Na ten sukces składa się systematyczna praca dzieci i ich nauczycieli. Dlatego też jury nagrodziło i wyróżniło wszystkich artystów.

Imprezie towarzyszyły występy laureatów pierwszej edycji konkursu, a także karaoke, inscenizacja "Pani Morza” w wykonaniu teatru "AZUMI” oraz słodki poczęstunek.
Konkurs koordynowały: Anna Dobras, Bożena Kloc i Joanna Wybacz-Nowicka. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt Dorohuska.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!