Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

30 kwietnia 2012 r.
13:19
Edytuj ten wpis

Mieszkają w podupadłym dworku, płacą jak za pałac

Autor: Zdjęcie autora sad
0 26 A A
Zabytkowy dworek w Raciborowicach czasy świetności ma już dawno za sobą (Archiwum)
Zabytkowy dworek w Raciborowicach czasy świetności ma już dawno za sobą (Archiwum)

Ponad pięć złotych za metr. Taka stawkę czynszu płacą lokatorzy dworku w Raciborowicach. – Nie stać nas na takie opłaty – mówią mieszkańcy. Liczą, że gdyby należący do Skarbu Państwa budynek przejęła gmina, czynsz znacznie by zmalał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zabytkowy dworek w Raciborowicach zbudowany na początku II połowy XIX w., kiedyś był architektoniczna perełką okolicy. Upływ czasu i brak inwestycji zrobił jednak swoje.

Budynek z czasem podzielono na kilka niezależnych mieszkań. Obecnie nieruchomość stanowi własność Skarbu Państwa, a zamieszkujący tam lokatorzy od niedawna płacą czynsz. I właśnie jego wysokość jest problemem.

– Co miesiąc płacimy ponad 300 zł czynszu – mówi Antoni Kołodziejczyk. – To przekracza nasze możliwości. To nawet w Chełmie tyle nie płacą. A zresztą, trzeba jeszcze spytać, za co taka stawka? Wodę sami sobie robiliśmy, ogrzewanie mamy piecowe… Za co tyle pieniędzy?

Lokatorzy podkreślają, że cały budynek jest w kiepskim stanie. Faktem jest, że ostatnio starostwo, które zarządza dworkiem zrobiło częściowy remont. Wymieniono m.in. okna, dach. Ale to ciągle kropla w morzu potrzeb, bo nie remontowany latami budynek wymaga zdecydowanie większych nakładów.

– To nie jest tak, że my nie chcemy płacić czynszu w ogóle, ale przecież nie w takiej wysokości – dodaje Teresa Wolnicka.

Mieszkańcy dworku interweniowali w sprawie obniżenia czynszu w starostwie. Tam jednak usłyszeli, że tak decyzję może podjąć tylko wojewoda.

– Stawki czynszu są regulowane na podstawie Zarządzenia Wojewody Lubelskiego – potwierdza Renata Wróblewska-Kopczyńska, dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Poszli więc do delegatury urzędu wojewódzkiego. Tam usłyszeli, że wojewódzcy urzędnicy jedynie akceptują stawkę zaproponowaną przez starostwo. Wtedy zwrócili się o pomoc do redakcji.

Spytaliśmy wprost w urzędzie wojewódzkim, kto ustala czynsz i kto może go obniżyć. Okazuje się, że tylko wojewoda.

– W delegaturze LUW w Chełmie prowadzona jest procedura wyjaśniająca w sprawie wniosku starosty chełmskiego o obniżenie czynszu z tytułu najmu tych lokali mieszkalnych – mówi Kamil Smerdel, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

– Przedłożony przez starostę wniosek nie zawierał dostatecznej argumentacji, umożliwiającej zajęcie stanowiska, wobec tego poprosiliśmy o jego szczegółowe uzasadnienie. Po jego przedstawieniu ustosunkujemy się do wniosku.

Urzędnicy w starostwie informują, że wniosek jest już doprecyzowywany. Jest więc nadzieja, że wojewoda weźmie pod uwagę trudną sytuację materialną mieszkańców i zdecyduje o obniżeniu horrendalnego czynszu.

Dworek dla gminy?

Mieszkańcy chcieliby, aby dworek, w którym mieszkają przejęła od Skarbu Państwa gmina. Wtedy nie byłoby problemu z wysokością czynszu, bo ten, na terenie gminy Białopole ustalony jest w wysokości ok. 1,2 zł za metr.

Wójt nie mówi "nie”, ale zaznacza, że to rada gminy musi się na takie przejęcie zgodzić. Drugą sprawą jest to, że dworek chciałby odzyskać też spadkobierca dawnych właścicieli. Dlatego też, jak mówi wójt, przed zakończeniem sądowego postępowania, gmina nie będzie wykonywała w tym kierunku żadnych kroków.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
123 / 18 września 2012 o 10:58
ja byłam w tym dworku-fakt, warunki nie rewelacyjne, ale bywa gorzej i drożej.A co do mieszkańców to znam jedną "PANIĄ" która tam mieszka i powiem jedno: wszystkie panie w okolicy i nie tylko, uważajcie na swoich mężów bo żadnemu nie przepuści a was zdepcze jak śmiecia...
Avatar
Elżbieta / 9 maja 2012 o 13:35
Wszyscy mądrzy sie wypowiadają że cwaniaki że biedota żę dziady.nikt nie che sie uchyla od płacenia czynszu tylko chodzi o to za co taki czynsz??300zł to nie jest dużo jeśli w tych 300zł jest cokolwiek zawarte np wywóz śmieci czy zimna chociaż woda albo fundusz remontowy a o centralnym ogrzewaniu już nie mówie. a tu woda do gminy sie płaci wywóz śmieci też do gminy. fundusz remontowy nie istnieje do każdy sam koło swojego mieszkania dba na ile może, ogrzewać każdy musi sam swoim opałem, odpływów nie ma wode trzeba wynosić i wylewać ubikacja na dworze. I ZA CO TEN CZYNSZ??? za to że wymienili tylko okna i to nie którym reszta sama musiała sobie wymieniać, i za ten prowizoryczny dach który nie wiem czy wyrzyma z 10 lat??? ludzie zastanówcie sie co wy piszecie ? łatwo jest komuś łatke przykleić dziady i tak dalejale nikt z was tam nie mieszkał i nie wiem jak tam jest. ja tam mieszkałam 25 lat swojego życia i nie ukrywam że nie było łatwo ale sie mieszkało i jakoś sobie każdy radził i radzi sobie dalej. gdymyśmy nie ogrzewali tego "dworku" to zaprzeproszeniem gówno by z tego było i wtedy ani właśiciel ani nikt inny nawet by nie pamiętał o istnieniu żadnego "dworku". więc pani gosiuasiu jak pani tak mądra to prosze tam zamieszkać i wtedy bedzie sie mogła pani wypowiadać czy biedota i czy ktoś sie odwołuje od płacenie.zapraszam panią do rozmowy w cztery oczy a nie jak tchórz na forum.Elżbieta G
Wszyscy mądrzy sie wypowiadają że cwaniaki że biedota żę dziady.nikt nie che sie uchyla od płacenia czynszu tylko chodzi o to za co taki czynsz??300zł to nie jest dużo jeśli w tych 300zł jest cokolwiek zawarte np wywóz śmieci czy zimna chociaż woda albo fundusz remontowy a o centralnym ogrzewaniu już nie mówie. a tu woda do gminy sie płaci wywóz śmieci też do gminy. fundusz remontowy nie istnieje do każdy sam koło swojego mieszkania dba na ile może, ogrzewać każdy musi sam swoim opałem, odpływów nie ma wode trzeba wynosić i wylewać ubikacja ... rozwiń
Avatar
ania / 8 maja 2012 o 09:36
[quote name='evidence onedts' timestamp='1335812911' post='626428']
Jak się nie podoba wysokość czynszu to można sobie poszukać inny lokal lub wybudować swój własny.Za tą cenę nie znajda nawet jednego pokoju na stancji.Cwaniactwo i liczenie że ktoś inny będzie dopłacał to tego by ci lokatorzy mieli mieszkanie za pół darmo.
[/quote]
Kim jestes żeby oceniać tych ludzi im nie chodzi o to żeby nie płacić za te mieszkania.Czytaj dokładnie o co chodzi a potem śię wypowiadaj albo nie wypowiadaj do nic mądrego nie muwisz.Agdybyś nie miał problemy z myśleniem a widać ze masz to ci powiem ze im chodzi o lepsze warunki.Takie jak ciepła woda ,brak grzyby na ścianach i łazienki ,kturej nigdy nie mnieli a ty pewnie masz.To sa podstawowe warunki zycia dla karzdego a ludziom tego śie odbiera.Więc zanim coś na pisze to zastanuw sie o co komuś chodzi a nie krytkujesz..........
[quote name='evidence onedts' timestamp='1335812911' post='626428']
Jak się nie podoba wysokość czynszu to można sobie poszukać inny lokal lub wybudować swój własny.Za tą cenę nie znajda nawet jednego pokoju na stancji.Cwaniactwo i liczenie że ktoś inny będzie dopłacał to tego by ci lokatorzy mieli mieszkanie za pół darmo.
[/quote]
Kim jestes żeby oceniać tych ludzi im nie chodzi o to żeby nie płacić za te mieszkania.Czytaj dokładnie o co chodzi a potem śię wypowiadaj albo nie wypowiadaj do nic mądre... rozwiń
Avatar
ania / 8 maja 2012 o 09:16
[quote name='aneta' timestamp='1336169004' post='627512']
ten artykół wzbudził wiele negatywnych słów, szkoda mi tych ludzi, którzy muszą czyta o sobie, że są dziadami, biedotą i cwaniakami, chodź tak naprawde chcą tylko godnie żyć. ale takie jest nasze społeczeństwo, które zamiast współczuć oszczują i pogardzą innymi.
[/quote]
Miło mi czytać wypowieć takich osub jak ty ci ludzie cierzko tam maja.Zmieniono im dach i okna ale wilgoć i podłogi zapadające zostały .Miała być ciepła woda i nowe kuchnie żeby w zimie było ciepło niestety nie ma.O łazienkach też mogą zapomniec ci ludzie zamiast tego wysokie czynsze za nic .Im nie chodzi o to żeby nie płacić za to że tam mieszkają ale o to żeby mnieć godne warynki .
[quote name='aneta' timestamp='1336169004' post='627512']
ten artykół wzbudził wiele negatywnych słów, szkoda mi tych ludzi, którzy muszą czyta o sobie, że są dziadami, biedotą i cwaniakami, chodź tak naprawde chcą tylko godnie żyć. ale takie jest nasze społeczeństwo, które zamiast współczuć oszczują i pogardzą innymi.
[/quote]
Miło mi czytać wypowieć takich osub jak ty ci ludzie cierzko tam maja.Zmieniono im dach i okna ale wilgoć i podłogi zapadające zostały .Miała być ciepła woda i nowe kuchnie ż... rozwiń
Avatar
ania / 8 maja 2012 o 08:59
[quote name='kotuuu' timestamp='1335812743' post='626427']
Ja też bym chciała w takim dworku mieszkać. Dlaczego ja muszę oszczędzać na wszystkim, brać kredyt, który będę spłacać do końca życia a inni sobie mieszkają za darmo. Niech tylko nikt nie mowi, że przecież nie muszę kupować nic swojego, mogę wynajmować - otóż cena wynajmu 2 pokoi z kuchią równa się miesięcznej racie za własne mieszkanie. Chyba lepiej być w naszym kraju patologią i otrzymywać socjale od Państwa. Lepiej pić, wydawać kasę na faje, a od państwa czyli NAS żądać mieszkań i pieniędzy na życie.
[/quote]
Kobieto nie masz zielonego pojecia o czym muwisz ten pałac to rujina .wiem bo mieszkam o bok .Kiedy nadchodził deszcz ludzie walczyli żeby im domu nie zalało.Stawiając wany i co śie da zeby ich nie zalało ,sufity otpadały im na głowy .Grzyb i wilgoć w całym domu dzieci i dorośli muszą w tym żyć .Ja mam dwoje dzieci kture wychowali sie w zagrzybiałym domy .Maja silna alergie na wilgoć i grzyb nie zycze ci takiego zycia i walki o zdrowie twojego dziecka.Kture musi prawie co tydzien brać atybiotyki zeby myc odychać.Ci ludzie walczą tylko o godne życie o ciepłą wode ,łazienkę i o to żeby im było ciepło nic pozatym.Im się nalerzy spułczucie i pomoc a nie obelgi i krytyka od takich osub jak ty i pare inych .Za kogo śię uwarzacie za lepszych ?kiedys i wam morze śie los odwrucić i co wtedy ?pomyś zanim kogoś ocenisz.....
[quote name='kotuuu' timestamp='1335812743' post='626427']
Ja też bym chciała w takim dworku mieszkać. Dlaczego ja muszę oszczędzać na wszystkim, brać kredyt, który będę spłacać do końca życia a inni sobie mieszkają za darmo. Niech tylko nikt nie mowi, że przecież nie muszę kupować nic swojego, mogę wynajmować - otóż cena wynajmu 2 pokoi z kuchią równa się miesięcznej racie za własne mieszkanie. Chyba lepiej być w naszym kraju patologią i otrzymywać socjale od Państwa. Lepiej pić, wydawać kasę na faje, a od pańs... rozwiń
Avatar
aneta / 5 maja 2012 o 00:03
ten artykół wzbudził wiele negatywnych słów, szkoda mi tych ludzi, którzy muszą czyta o sobie, że są dziadami, biedotą i cwaniakami, chodź tak naprawde chcą tylko godnie żyć. ale takie jest nasze społeczeństwo, które zamiast współczuć oszczują i pogardzą innymi.
Avatar
Szymon / 4 maja 2012 o 23:22
Takie zycie nic nie poradzisz ;/


http://tnij.com/jJyrk
Avatar
Arleta B. / 4 maja 2012 o 21:51
Zwracając się do wszystkich tych, którzy wypisują te wszystkie pierdoły, że skończyły się czasy PRl-U, że chcieliby mieszkać w dworku na mieszkaniach socjalnych państwa, i do tych którzy niby znają historię osób zamieszkujących tam , i do tych którzy mówią że niby mieszkańcy tych ruin dworku nie chcą płacić czynszu:! Ludzie powiem Wam tak gówno wiecie na temat tej sprawy, przez 20 lat mieszkałam tam, praktycznie 99 % osób jest tam ze sobą spokrewnionych, przez długie lata mieszkańcy tych ruin siedzieli cicho, nie dopominając się o swoje, może nie należą do najbogatszej elity Gminy Białopole czy powiatu chełmskiego, ale nie należy ich nazywać biedotą czy cwaniakami, to są ludzie którzy tak jak Wy cwaniacyi mają swoje uczucia. Długie lata mieszkają w tragicznych warunkach, bez kanalizacji, jeśli jesteście na tyle mądrzy potraficie się domyśleć że ubikacje byłe na dworze a wy wszyscy macie je w domu, tak samo ciepłą wodę. |W mieszkaniach są piece kaflowe, zagrażające życiu bo gdy jeden sąsiad palił a nie przeczyścił sobie kanałow do komina to u nas ulotniał się czad jeśli wiecie co to jest... Instalacja elektryczna zagrażająca pożarem.... TACY MĄDRZY JESTEŚCIE ZAMIESZKAJCIE TAM SAMI! Głupcy czepiacie się że Ci ludzie nie chcą płacić czynszu?! Nie mają za co. Znam ich sytuacje lepiej niż Wy wszyscy. Zagrzybione mieszkanie było przyczyną rozwoju ciężkiej alergii u mnie. A mądrale powiedzcie co mieliśmy zrobić jeśli w mieszkaniu pękał sufit i gdy przychodziły deszcze tRzeba było rozstwiać wanny, balie i wszystkie wiadra i miski żeby nie zalało całkowicie mieszkania. Można było palić węglem ale w mieszkaniu i tak byo zimno.Pod koniec zeszłego roku Starostwo Powiatowe zrobiło mały remont, jednak na za wiele się to nie zdało, tej zimy na oknach był centymetr lodu, a w korytarzu na ścianach i drzwiach można było jeździć sankami czy nartami, w pszyszłym roku jeśli nic się nie zmieni ZAPRASZAM TYCH WSZYSTKICH CWANIAKÓW W ODWIEDZINY DO TEGO DWORKU , WTEDY ZOBACZYMY CZY BEDZIE WAM TAK SIĘ PODOBAŁO. A dodam że czynsz trzysta złotych to nie za takie warunki, i pomyślcie że nie którzy z nich mają tylko tyle na przeżycie... a gdzie jeszcze opłaty, lekarstwa, jedzenie??
Zwracając się do wszystkich tych, którzy wypisują te wszystkie pierdoły, że skończyły się czasy PRl-U, że chcieliby mieszkać w dworku na mieszkaniach socjalnych państwa, i do tych którzy niby znają historię osób zamieszkujących tam , i do tych którzy mówią że niby mieszkańcy tych ruin dworku nie chcą płacić czynszu:! Ludzie powiem Wam tak gówno wiecie na temat tej sprawy, przez 20 lat mieszkałam tam, praktycznie 99 % osób jest tam ze sobą spokrewnionych, przez długie lata mieszkańcy tych ruin siedzieli cicho, nie dopominając się o swoje,... rozwiń
Avatar
michalina / 3 maja 2012 o 18:51
[quote name='gosiajasia' timestamp='1335818876' post='626442']
Zgadzam się zwami. Pochodzę z tej okolicy i mieszkańcy którzy zajmują daw3ny dworek strasznie go zaniedbali, przez nich stała suę to rudera już tego nie da sie nzawać dworkiem (w sumie powinni płacic wiecej za czynsz bo to dwawny dworek). Istnieje pełnoprawni właściciele dworku Kastorzy, którzy to chca odzyskać swoje własnośąci, ale wyrażają dobrą chęć i nie wyganiaja mieszkanców. A to normalne ze nałożony jest czynsz za mieszkanie, chyba trzeba robic rózne konserwacje i remonty. A ci ludzi którzy zamieszkuja dawny dworek to jest biedota i nic dziwnego ze odwołuja sie od płacenia czynszu.. Jezeli ktos chce o tej histori wiecej wiedziec moge napisac prosze o kontakt.
[/quote]
tak ja bym chciała coś wiecej o tej histori się dowiedzieć, proszę podac swojego e-maila. porozmawiamy na ten temat, skoro jest pani mieszkanką tej miejscowości to raczej się znamy...
[quote name='gosiajasia' timestamp='1335818876' post='626442']
Zgadzam się zwami. Pochodzę z tej okolicy i mieszkańcy którzy zajmują daw3ny dworek strasznie go zaniedbali, przez nich stała suę to rudera już tego nie da sie nzawać dworkiem (w sumie powinni płacic wiecej za czynsz bo to dwawny dworek). Istnieje pełnoprawni właściciele dworku Kastorzy, którzy to chca odzyskać swoje własnośąci, ale wyrażają dobrą chęć i nie wyganiaja mieszkanców. A to normalne ze nałożony jest czynsz za mieszkanie, chyba trzeba robi... rozwiń
Avatar
michalina / 3 maja 2012 o 18:48
[quote name='ramzes' timestamp='1336058049' post='627125']
skąd wiesz kto tam mieszka to wcale nie biedota normalni ludzie nie każdy ma duze konto. kiedys byli kimś teraz muszą czytać takie durnoty dajcie spokój i jak chcesz informacji to napisz wiem wiecej niz ty możesz pojąć. powodziea zycze tym co ich oczerniają to cykory niech się ujawnią to pogadamy jak biedota z chamstwem
[/quote]

dokładnie nie uważam się za biedotę, czunsz prosze bardzo ale dostosowany do warunkow. dlaczego tak nas oczerniacie, byliscie u nas? widzieliście ten dom??
[quote name='ramzes' timestamp='1336058049' post='627125']
skąd wiesz kto tam mieszka to wcale nie biedota normalni ludzie nie każdy ma duze konto. kiedys byli kimś teraz muszą czytać takie durnoty dajcie spokój i jak chcesz informacji to napisz wiem wiecej niz ty możesz pojąć. powodziea zycze tym co ich oczerniają to cykory niech się ujawnią to pogadamy jak biedota z chamstwem
[/quote]

dokładnie nie uważam się za biedotę, czunsz prosze bardzo ale dostosowany do warunkow. dlaczego tak nas oc... rozwiń
Avatar
123 / 18 września 2012 o 10:58
ja byłam w tym dworku-fakt, warunki nie rewelacyjne, ale bywa gorzej i drożej.A co do mieszkańców to znam jedną "PANIĄ" która tam mieszka i powiem jedno: wszystkie panie w okolicy i nie tylko, uważajcie na swoich mężów bo żadnemu nie przepuści a was zdepcze jak śmiecia...
Avatar
Elżbieta / 9 maja 2012 o 13:35
Wszyscy mądrzy sie wypowiadają że cwaniaki że biedota żę dziady.nikt nie che sie uchyla od płacenia czynszu tylko chodzi o to za co taki czynsz??300zł to nie jest dużo jeśli w tych 300zł jest cokolwiek zawarte np wywóz śmieci czy zimna chociaż woda albo fundusz remontowy a o centralnym ogrzewaniu już nie mówie. a tu woda do gminy sie płaci wywóz śmieci też do gminy. fundusz remontowy nie istnieje do każdy sam koło swojego mieszkania dba na ile może, ogrzewać każdy musi sam swoim opałem, odpływów nie ma wode trzeba wynosić i wylewać ubikacja na dworze. I ZA CO TEN CZYNSZ??? za to że wymienili tylko okna i to nie którym reszta sama musiała sobie wymieniać, i za ten prowizoryczny dach który nie wiem czy wyrzyma z 10 lat??? ludzie zastanówcie sie co wy piszecie ? łatwo jest komuś łatke przykleić dziady i tak dalejale nikt z was tam nie mieszkał i nie wiem jak tam jest. ja tam mieszkałam 25 lat swojego życia i nie ukrywam że nie było łatwo ale sie mieszkało i jakoś sobie każdy radził i radzi sobie dalej. gdymyśmy nie ogrzewali tego "dworku" to zaprzeproszeniem gówno by z tego było i wtedy ani właśiciel ani nikt inny nawet by nie pamiętał o istnieniu żadnego "dworku". więc pani gosiuasiu jak pani tak mądra to prosze tam zamieszkać i wtedy bedzie sie mogła pani wypowiadać czy biedota i czy ktoś sie odwołuje od płacenie.zapraszam panią do rozmowy w cztery oczy a nie jak tchórz na forum.Elżbieta G
Wszyscy mądrzy sie wypowiadają że cwaniaki że biedota żę dziady.nikt nie che sie uchyla od płacenia czynszu tylko chodzi o to za co taki czynsz??300zł to nie jest dużo jeśli w tych 300zł jest cokolwiek zawarte np wywóz śmieci czy zimna chociaż woda albo fundusz remontowy a o centralnym ogrzewaniu już nie mówie. a tu woda do gminy sie płaci wywóz śmieci też do gminy. fundusz remontowy nie istnieje do każdy sam koło swojego mieszkania dba na ile może, ogrzewać każdy musi sam swoim opałem, odpływów nie ma wode trzeba wynosić i wylewać ubikacja ... rozwiń
Avatar
ania / 8 maja 2012 o 09:36
[quote name='evidence onedts' timestamp='1335812911' post='626428']
Jak się nie podoba wysokość czynszu to można sobie poszukać inny lokal lub wybudować swój własny.Za tą cenę nie znajda nawet jednego pokoju na stancji.Cwaniactwo i liczenie że ktoś inny będzie dopłacał to tego by ci lokatorzy mieli mieszkanie za pół darmo.
[/quote]
Kim jestes żeby oceniać tych ludzi im nie chodzi o to żeby nie płacić za te mieszkania.Czytaj dokładnie o co chodzi a potem śię wypowiadaj albo nie wypowiadaj do nic mądrego nie muwisz.Agdybyś nie miał problemy z myśleniem a widać ze masz to ci powiem ze im chodzi o lepsze warunki.Takie jak ciepła woda ,brak grzyby na ścianach i łazienki ,kturej nigdy nie mnieli a ty pewnie masz.To sa podstawowe warunki zycia dla karzdego a ludziom tego śie odbiera.Więc zanim coś na pisze to zastanuw sie o co komuś chodzi a nie krytkujesz..........
[quote name='evidence onedts' timestamp='1335812911' post='626428']
Jak się nie podoba wysokość czynszu to można sobie poszukać inny lokal lub wybudować swój własny.Za tą cenę nie znajda nawet jednego pokoju na stancji.Cwaniactwo i liczenie że ktoś inny będzie dopłacał to tego by ci lokatorzy mieli mieszkanie za pół darmo.
[/quote]
Kim jestes żeby oceniać tych ludzi im nie chodzi o to żeby nie płacić za te mieszkania.Czytaj dokładnie o co chodzi a potem śię wypowiadaj albo nie wypowiadaj do nic mądre... rozwiń
Avatar
ania / 8 maja 2012 o 09:16
[quote name='aneta' timestamp='1336169004' post='627512']
ten artykół wzbudził wiele negatywnych słów, szkoda mi tych ludzi, którzy muszą czyta o sobie, że są dziadami, biedotą i cwaniakami, chodź tak naprawde chcą tylko godnie żyć. ale takie jest nasze społeczeństwo, które zamiast współczuć oszczują i pogardzą innymi.
[/quote]
Miło mi czytać wypowieć takich osub jak ty ci ludzie cierzko tam maja.Zmieniono im dach i okna ale wilgoć i podłogi zapadające zostały .Miała być ciepła woda i nowe kuchnie żeby w zimie było ciepło niestety nie ma.O łazienkach też mogą zapomniec ci ludzie zamiast tego wysokie czynsze za nic .Im nie chodzi o to żeby nie płacić za to że tam mieszkają ale o to żeby mnieć godne warynki .
[quote name='aneta' timestamp='1336169004' post='627512']
ten artykół wzbudził wiele negatywnych słów, szkoda mi tych ludzi, którzy muszą czyta o sobie, że są dziadami, biedotą i cwaniakami, chodź tak naprawde chcą tylko godnie żyć. ale takie jest nasze społeczeństwo, które zamiast współczuć oszczują i pogardzą innymi.
[/quote]
Miło mi czytać wypowieć takich osub jak ty ci ludzie cierzko tam maja.Zmieniono im dach i okna ale wilgoć i podłogi zapadające zostały .Miała być ciepła woda i nowe kuchnie ż... rozwiń
Avatar
ania / 8 maja 2012 o 08:59
[quote name='kotuuu' timestamp='1335812743' post='626427']
Ja też bym chciała w takim dworku mieszkać. Dlaczego ja muszę oszczędzać na wszystkim, brać kredyt, który będę spłacać do końca życia a inni sobie mieszkają za darmo. Niech tylko nikt nie mowi, że przecież nie muszę kupować nic swojego, mogę wynajmować - otóż cena wynajmu 2 pokoi z kuchią równa się miesięcznej racie za własne mieszkanie. Chyba lepiej być w naszym kraju patologią i otrzymywać socjale od Państwa. Lepiej pić, wydawać kasę na faje, a od państwa czyli NAS żądać mieszkań i pieniędzy na życie.
[/quote]
Kobieto nie masz zielonego pojecia o czym muwisz ten pałac to rujina .wiem bo mieszkam o bok .Kiedy nadchodził deszcz ludzie walczyli żeby im domu nie zalało.Stawiając wany i co śie da zeby ich nie zalało ,sufity otpadały im na głowy .Grzyb i wilgoć w całym domu dzieci i dorośli muszą w tym żyć .Ja mam dwoje dzieci kture wychowali sie w zagrzybiałym domy .Maja silna alergie na wilgoć i grzyb nie zycze ci takiego zycia i walki o zdrowie twojego dziecka.Kture musi prawie co tydzien brać atybiotyki zeby myc odychać.Ci ludzie walczą tylko o godne życie o ciepłą wode ,łazienkę i o to żeby im było ciepło nic pozatym.Im się nalerzy spułczucie i pomoc a nie obelgi i krytyka od takich osub jak ty i pare inych .Za kogo śię uwarzacie za lepszych ?kiedys i wam morze śie los odwrucić i co wtedy ?pomyś zanim kogoś ocenisz.....
[quote name='kotuuu' timestamp='1335812743' post='626427']
Ja też bym chciała w takim dworku mieszkać. Dlaczego ja muszę oszczędzać na wszystkim, brać kredyt, który będę spłacać do końca życia a inni sobie mieszkają za darmo. Niech tylko nikt nie mowi, że przecież nie muszę kupować nic swojego, mogę wynajmować - otóż cena wynajmu 2 pokoi z kuchią równa się miesięcznej racie za własne mieszkanie. Chyba lepiej być w naszym kraju patologią i otrzymywać socjale od Państwa. Lepiej pić, wydawać kasę na faje, a od pańs... rozwiń
Avatar
aneta / 5 maja 2012 o 00:03
ten artykół wzbudził wiele negatywnych słów, szkoda mi tych ludzi, którzy muszą czyta o sobie, że są dziadami, biedotą i cwaniakami, chodź tak naprawde chcą tylko godnie żyć. ale takie jest nasze społeczeństwo, które zamiast współczuć oszczują i pogardzą innymi.
Avatar
Szymon / 4 maja 2012 o 23:22
Takie zycie nic nie poradzisz ;/


http://tnij.com/jJyrk
Avatar
Arleta B. / 4 maja 2012 o 21:51
Zwracając się do wszystkich tych, którzy wypisują te wszystkie pierdoły, że skończyły się czasy PRl-U, że chcieliby mieszkać w dworku na mieszkaniach socjalnych państwa, i do tych którzy niby znają historię osób zamieszkujących tam , i do tych którzy mówią że niby mieszkańcy tych ruin dworku nie chcą płacić czynszu:! Ludzie powiem Wam tak gówno wiecie na temat tej sprawy, przez 20 lat mieszkałam tam, praktycznie 99 % osób jest tam ze sobą spokrewnionych, przez długie lata mieszkańcy tych ruin siedzieli cicho, nie dopominając się o swoje, może nie należą do najbogatszej elity Gminy Białopole czy powiatu chełmskiego, ale nie należy ich nazywać biedotą czy cwaniakami, to są ludzie którzy tak jak Wy cwaniacyi mają swoje uczucia. Długie lata mieszkają w tragicznych warunkach, bez kanalizacji, jeśli jesteście na tyle mądrzy potraficie się domyśleć że ubikacje byłe na dworze a wy wszyscy macie je w domu, tak samo ciepłą wodę. |W mieszkaniach są piece kaflowe, zagrażające życiu bo gdy jeden sąsiad palił a nie przeczyścił sobie kanałow do komina to u nas ulotniał się czad jeśli wiecie co to jest... Instalacja elektryczna zagrażająca pożarem.... TACY MĄDRZY JESTEŚCIE ZAMIESZKAJCIE TAM SAMI! Głupcy czepiacie się że Ci ludzie nie chcą płacić czynszu?! Nie mają za co. Znam ich sytuacje lepiej niż Wy wszyscy. Zagrzybione mieszkanie było przyczyną rozwoju ciężkiej alergii u mnie. A mądrale powiedzcie co mieliśmy zrobić jeśli w mieszkaniu pękał sufit i gdy przychodziły deszcze tRzeba było rozstwiać wanny, balie i wszystkie wiadra i miski żeby nie zalało całkowicie mieszkania. Można było palić węglem ale w mieszkaniu i tak byo zimno.Pod koniec zeszłego roku Starostwo Powiatowe zrobiło mały remont, jednak na za wiele się to nie zdało, tej zimy na oknach był centymetr lodu, a w korytarzu na ścianach i drzwiach można było jeździć sankami czy nartami, w pszyszłym roku jeśli nic się nie zmieni ZAPRASZAM TYCH WSZYSTKICH CWANIAKÓW W ODWIEDZINY DO TEGO DWORKU , WTEDY ZOBACZYMY CZY BEDZIE WAM TAK SIĘ PODOBAŁO. A dodam że czynsz trzysta złotych to nie za takie warunki, i pomyślcie że nie którzy z nich mają tylko tyle na przeżycie... a gdzie jeszcze opłaty, lekarstwa, jedzenie??
Zwracając się do wszystkich tych, którzy wypisują te wszystkie pierdoły, że skończyły się czasy PRl-U, że chcieliby mieszkać w dworku na mieszkaniach socjalnych państwa, i do tych którzy niby znają historię osób zamieszkujących tam , i do tych którzy mówią że niby mieszkańcy tych ruin dworku nie chcą płacić czynszu:! Ludzie powiem Wam tak gówno wiecie na temat tej sprawy, przez 20 lat mieszkałam tam, praktycznie 99 % osób jest tam ze sobą spokrewnionych, przez długie lata mieszkańcy tych ruin siedzieli cicho, nie dopominając się o swoje,... rozwiń
Avatar
michalina / 3 maja 2012 o 18:51
[quote name='gosiajasia' timestamp='1335818876' post='626442']
Zgadzam się zwami. Pochodzę z tej okolicy i mieszkańcy którzy zajmują daw3ny dworek strasznie go zaniedbali, przez nich stała suę to rudera już tego nie da sie nzawać dworkiem (w sumie powinni płacic wiecej za czynsz bo to dwawny dworek). Istnieje pełnoprawni właściciele dworku Kastorzy, którzy to chca odzyskać swoje własnośąci, ale wyrażają dobrą chęć i nie wyganiaja mieszkanców. A to normalne ze nałożony jest czynsz za mieszkanie, chyba trzeba robic rózne konserwacje i remonty. A ci ludzi którzy zamieszkuja dawny dworek to jest biedota i nic dziwnego ze odwołuja sie od płacenia czynszu.. Jezeli ktos chce o tej histori wiecej wiedziec moge napisac prosze o kontakt.
[/quote]
tak ja bym chciała coś wiecej o tej histori się dowiedzieć, proszę podac swojego e-maila. porozmawiamy na ten temat, skoro jest pani mieszkanką tej miejscowości to raczej się znamy...
[quote name='gosiajasia' timestamp='1335818876' post='626442']
Zgadzam się zwami. Pochodzę z tej okolicy i mieszkańcy którzy zajmują daw3ny dworek strasznie go zaniedbali, przez nich stała suę to rudera już tego nie da sie nzawać dworkiem (w sumie powinni płacic wiecej za czynsz bo to dwawny dworek). Istnieje pełnoprawni właściciele dworku Kastorzy, którzy to chca odzyskać swoje własnośąci, ale wyrażają dobrą chęć i nie wyganiaja mieszkanców. A to normalne ze nałożony jest czynsz za mieszkanie, chyba trzeba robi... rozwiń
Avatar
michalina / 3 maja 2012 o 18:48
[quote name='ramzes' timestamp='1336058049' post='627125']
skąd wiesz kto tam mieszka to wcale nie biedota normalni ludzie nie każdy ma duze konto. kiedys byli kimś teraz muszą czytać takie durnoty dajcie spokój i jak chcesz informacji to napisz wiem wiecej niz ty możesz pojąć. powodziea zycze tym co ich oczerniają to cykory niech się ujawnią to pogadamy jak biedota z chamstwem
[/quote]

dokładnie nie uważam się za biedotę, czunsz prosze bardzo ale dostosowany do warunkow. dlaczego tak nas oczerniacie, byliscie u nas? widzieliście ten dom??
[quote name='ramzes' timestamp='1336058049' post='627125']
skąd wiesz kto tam mieszka to wcale nie biedota normalni ludzie nie każdy ma duze konto. kiedys byli kimś teraz muszą czytać takie durnoty dajcie spokój i jak chcesz informacji to napisz wiem wiecej niz ty możesz pojąć. powodziea zycze tym co ich oczerniają to cykory niech się ujawnią to pogadamy jak biedota z chamstwem
[/quote]

dokładnie nie uważam się za biedotę, czunsz prosze bardzo ale dostosowany do warunkow. dlaczego tak nas oc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 1 0

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 0

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 3 2

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 14 3

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 3 2

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY] 8 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia]
Zdjęcia
galeria

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia] 0 0

Starali się jako mogli, choć pogoda popsuła nieco plany organizatorem Świdnickiej Nocy Kultury. Ze względu na padający deszcz część wydarzeń miała miejsce pod dachem, a nie w plenerze jak wstępnie zaplanowano.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!