wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Mistrz Janusz Kapusta i uczniowie

  Edytuj ten wpis

Odkrywca geometrycznego kształtu, który nazwał K-dronem spotyka się z młodymi ludźmi

Marek Maria Pieńkowski, wybitny lekarz, naukowiec, biznesmen oraz mecenas sztuki, wciąż podejmuje kroki, by kształtować wrażliwość młodego pokolenia. Zaprasza i udostępnia zgromadzone w rezydencji w Lipinkach (gm. Żmudź) zbiory i zaprosił do współpracy dr. Janusza Kapustę – jednego z najwybitniejszych artystów, myślicieli, filozofów i odkrywców naszych czasów.
Janusz Kapusta – wybitny artysta o polskim rodowodzie, który od 1981 roku mieszka w Nowym Jorku prowadził w Lipinkach zajęcia w ramach projektu "Uczniowie i Mistrz”. Kapusta w 1985 roku odkrył geometryczny kształt, który nazwał K-dronem. Ta jedenastościenna bryła posiada niespotykane właściwości optyczne, akustyczne i strukturalne. Kapusta najbardziej znany jest jednak jako wybitny ilustrator prasowy. Jego rysunki publikowane są na łamach "The New York Times”, "The Wall Street Journal”, "The Washington Post”.
W trakcie odbywających się w Galerii Pieńków spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną (na zdjęciu) artysta łączy opowieść o życiu, talencie, pracy i ambicjach, z pracą plastyczną, zabawą, wspólnym malowaniem, obserwacją form, kształtów i ich właściwości. Stara się zaszczepić w młodym odbiorcy i kto wie – może przyszłym twórcy, wnikliwsze, mądrzejsze spojrzenie na świat. Jak dr Marek Pieńkowski otwiera podwoje swojej Galerii Pieńków i opracowuje projekty dla młodych, zdolnych uczniów, tak dr Janusz Kapusta, dzieli się swą wiedzą, niekonwencjonalnym postrzeganiem świata, inspiruje, doradza, dodaje odwagi, zachęca do podejmowania wyzwań i przekraczania utartych granic.
(jb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!