piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Młodzi chełmscy radni mogą zaczynać pracę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2009, 14:22

W skład młodzieżowej rady weszło 32 uczniów. To oni najskuteczniej zabiegali podczas kampanii wyborczej o poparcie swoich kolegów. Najwięcej głosów zdobyła drugoklasistka z II LO Małgorzata Mazurek.

W wyborach swoich sił próbowało w nich 89 kandydatów. Wyborcza frekwencja sięgnęła prawie 60 procent. O takim zainteresowaniu wyborami, dorośli politycy mogą tylko pomarzyć.

Najwięcej głosów, bo 216, zdobyła Małgorzata Mazurek z II LO. Do rady weszła razem z dwoma innymi kolegami ze swojej szkoły, m.in. z... Tomaszem Lisem.

– Myślę, że skojarzenie mojego imienia i nazwiska ze znanym dziennikarzem pomogło mi wygrać – śmieje się drugoklasista Tomasz Lis (213 głosów). – Choć chciałbym wierzyć, że nie wszyscy głosowali tylko na nazwisko.

Dlaczego nadaję się na radnego? Jestem ambitny i angażuję się społecznie. Mogę być dobrym reprezentantem nie tylko naszej szkoły, ale uczniów z całego miasta.

Mateusz Grzeszczuk jest trzecim uczniem II LO, który dostał się do rady miasta zdobywając 197 głosów. – Cieszę się, ze tyle osób na mnie zagłosowało – mówi Mateusz. – W kampanii wykorzystałem to, że koledzy mnie znają. Lubię udzielać się społecznie. Wszędzie mnie pełno. Można powiedzieć, że jestem taki chłopak do tańca i do różańca.

Zarówno Mateusz jak i Tomek na razie nie myślą o tym, żeby w przyszłości zdecydować się na polityczną karierę. Pierwszy marzy o szkole teatralnej, drugi chciałby zostać lekarzem.

– Koledzy mówią, że nie nadaję się na polityka, bo mam za dobre serce – mówi Mateusz. Na razie jednak obiecują, że w swoim pierwszym samorządowym doświadczeniu postarają się nie zawieść oczekiwań tych, którzy ich wybrali.

– Wierzymy, że cała nasza trójka świetnie sobie poradzi – mówi Barbara Chmielewska, wicedyrektor II LO.

Już wkrótce nowa rada zbierze się po raz pierwszy, aby wybrać przewodniczącego, zastępców i sekretarza. Jeśli będzie taka potrzeba, powoła również komisje, które zajmą się problematyką dotyczącą młodych chełmian.

Rada będzie miała charakter głównie konsultacyjny. – Chcemy konsultować z z nową radą nasze pomysły dotyczące sportu, kultury oraz niektórych inwestycji. Liczymy na ich wsparcie i kreatywność – mówi Augustyn Okoński, dyrektor wydziału oświaty. – Chcielibyśmy aby ta rada stała się kuźnią pomysłów, a jej członkowie animatorami w środowisku młodzieży.

Pomoc i wsparcie młodym radnym obiecuje prezydent Agata Fisz. Wszystkim wybranym składam też szczere gratulacje –mówi.

Skład Młodzieżowej Rady Miasta


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!