środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Młynarska niczym błotna

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2006, 11:23

Po ostatnich deszczach ul. Młynarska w Chełmie znowu była nieprzejezdna. Karetka pogotowia ugrzęzła w błocie. A mieszkańcy, żeby przejść na ul. Trubakowską, musieli wkładać kalosze.

•Jacek Barczyński

Zgodnie z marcowymi zapewnieniami Zdzisława Szweda, dyrektora Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Chełm, ulica Młynarska miała być utwardzona przed końcem maja. Później dyrektor przesunął ten termin na trzeci kwartał tego roku. Mieszkańcy już nie wierzą w jego obietnice.
- Jak mamy wierzyć urzędnikom, skoro prezydent miasta powiedział mi wprost, że w tym roku nikt w sprawie naszej ulicy palcem nie kiwnie - mówi Zofia Werema. - Ale i tak nie damy im spokoju, dopóki nie postawimy na swoim. Czy my jesteśmy gorsi od innych?
Ul. Młynarska cieszy się w mieście złą sławą. W tamtejszych barakach między innymi mieszkają rodziny wyeksmitowane z lepszych dzielnic. Także rodziny romskie, które dziś są, a jutro już ich nie ma. W efekcie wykształcił się tam stan tymczasowości, który najwyraźniej odpowiada miejskim urzędnikom.
- To nieprawda - mówi Zdzisław Szwed. - Rzeczywiście w tym roku nie było pieniędzy na modernizację Młynarskiej. Dlatego ograniczymy się jedynie do wyrównania dziur żużlem. Jednocześnie ujmujemy ją w swoich planach na przyszły rok. Tym razem chodzi już nie o utwardzenie, ale położenie asfaltowego dywanika.
Aby zadać kłam twierdzeniu, że Młynarska jest ulicą zapomnianą przez Boga i prezydenta miasta Szwed przypomina, że właśnie kolejne budynki są tam przyłączane do nowej sieci sanitarnej. Ponadto jeszcze przed zimą tamtejsze baraki mają być docelowo ocieplone. Dzięki temu zabiegowi mają też zyskać na estetyce. Jeśli zatem w przyszłym roku dojdzie do budowy ulicy z prawdziwego zdarzenia, to Młynarska nareszcie może stracić swój wątpliwy koloryt, a przez to zyskać na atrakcyjności. Słowem wróci do miasta. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!