piątek, 23 czerwca 2017 r.

Chełm

Muzułmanie pod lupą

Dodano: 16 września 2001, 21:09
Autor: (bar)

W związku z bezprecedensowymi atakami terrorystycznymi na Nowy Jork i Waszyngton komendant główny Straży Granicznej gen. Marek Bieńkowski wprowadził w podległych mu oddziałach stan służby wzmocnionej. W rachubę wchodzą rutynowe działania przewidziane w ogólnokrajowych i globalnych sytuacjach kryzysowych.

- Podróżni, przede wszystkim na dworcach lotniczych, ale i lądowych przejściach granicznych muszą się liczyć z zaostrzoną kontrolą - powiedział ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG. - Nasi funkcjonariusze zostali szczególnie wyczuleni na wykrywanie w bagażach materiałów wybuchowych. Pomocne są przy tym specjalnie wyszkolone psy służbowe. Liczymy na wyrozumiałość i cierpliwość kontrolowanych.
Ppłk Wójcik podkreśla, że wobec braku racjonalnych przesłanek wskazujących na potencjalne zagrożenia, wprowadzone obostrzenia mają charakter prewencyjny i w żaden sposób nie zakłócą płynności odpraw. O innych zapisach w instrukcji komendanta głównego SG nie chce nawet wspominać, gdyż są one obwarowane tajemnicą służbową.
Porucznik Mirosław Szaciłło z Biura Prasowego Komendy Głównej SG dodał do tego tyle, że jeszcze większego znaczenia nabrał kierunek, z którego przybył podróżny. Można się zatem domyślać, że w ramach odpraw granicznych na specjalne potraktowanie mogą liczyć goście z krajów muzułmańskich.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

23-25 czerwca
komentarze (0)0
polubienia (0)0
23-06-2017

23-25 czerwca

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!