poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Mysz się nie prześliźnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2006, 19:24

Kolejne kamery zaczną działać w Chełmie prawdopodobnie już w sierpniu tego roku. Mieszkańcy miasta najchętniej widzieliby je na swoich osiedlach, ale na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na razie monitoring zostanie rozszerzony o wjazdy i wyjazdy z miasta.

O tym, że przekazywany przez kamery obraz jest bardzo przydatny, jest przekonana policja. Zdarzało się już, że dzięki monitoringowi można było śledzić złodziei od chwili ucieczki z miejsca włamania, aż do miejsca, gdzie ukrywali swoje łupy. To oczywiście tylko przykład, bo wymierne efekty monitoringu widać także w innych sytuacjach.
Pierwsze kamery pojawiły się w mieście sześć lat temu. Umieszczono je na placu Łuczkowskiego, skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i I AWP, placu Gdańskim i placu Kościuszki. Potem sukcesywnie zwiększano ich liczbę. Mimo to w mieście nie brakuje miejsc, objęcie których monitoringiem bardzo by się przydało.
- To m.in. rondo przy Kamenie czy pasaż na osiedlu Słonecznym - mówi młodszy inspektor Jacek Buczek, zastępca komendanta miejskiego policji w Chełmie. - Takich miejsc jest więcej i na pewno będziemy się starali w porozumieniu z mieszkańcami wybierać kolejne dogodne lokalizacje. Na razie jednak to tylko plany.
Są także i konkrety. Wiadomo, że już w sierpniu, powinno zacząć działać w mieście osiem nowych kamer. Większość z nich zostanie umieszczona przy głównych arteriach okalających miasto. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Przy jej wyborze trzeba było wziąć pod uwagę założenia programu poprawy bezpieczeństwa transportowego. Koszt przedsięwzięcia to blisko 200 tysięcy euro. Unijne pieniądze będą stanowiły 75 procent tej sumy.
- Na pewno będziemy chcieli dalej rozbudowywać system monitoringu - zapewnia Józef Górny, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w chełmskim Urzędzie Miasta. - Tym bardziej że są takie możliwości. System może obsługiwać około 50 kamer. Większym problemem są pieniądze. Będziemy się starali w miarę możliwości pozyskiwać je z zewnątrz.
Centrum monitoringu mieści się przy ul. Reformackiej. Wszystkie zarejestrowane przez kamery nagrania przechowywane są w komputerze przez miesiąc. Dłużej przechowywane są płyty z wybranymi materiałami, m.in. dokumentujące wykroczenia kierowców.

Gdzie pojawią się kamery?

i ul. Zawadówka ( w okolicach kościoła na Gwarku)
i ul. Włodawska (w pobliżu schroniska dla zwierząt)
i róg ulic Szpitalnej i Rejowieckiej
i skrzyżowanie ulic Obłońskiej i Kolejowej
i róg ulic Lwowskiej i drogi Męczenników
i ul. Okszowska
i Al. Przyjaźni
i ul. Hrubieszowska (w pobliżu wjazdu na ul. Litewską).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!