poniedziałek, 30 listopada 2015 r.

Jezioro Białe: Nowe podświetlane molo ma przyciągnąć turystów

Dodano: 6 kwietnia 2011, 15:26
Autor: (bar)

Nowe molo wybiega 52 m w jezioro (UG Włodawa)
Nowe molo wybiega 52 m w jezioro (UG Włodawa)

Przy głównej plaży w Okunince nad Jeziorem Białym stanęło już molo z prawdziwego zdarzenia. Zastąpiło dotychczasowe pomosty.

Nowe molo zostało zbudowane w kształcie litery "U". Wybiega 52 m w jezioro i jest szerokie na 70 metrów. Łączna jego długość to 160 m.

– Nasze molo będzie dwukolorowo podświetlone – mówi Andrzej Kiryk, zastępca wójta gminy Włodawa. – Od spodu światłem białym, a na górze niebieskim.

– Ponadto będzie zabezpieczone barierkami. Znajdzie się na nim także stanowisko dla ratowników. Projekt przewiduje także zainstalowanie knag, aby żeglarze mogli wygodnie przy molu cumować.

Poza molem w tym roku zastaną w Okunince nową promenadę od "Rusałki do poczty. Trakt ten właśnie jest wytyczany krawężnikami i wykładany kostką. Projektant pomyślał także o zatoczkach na ławeczki oraz o oświetleniu. Po sąsiedzku, przy jeziorze znajdzie się również nowy plac zabaw dla dzieci.
Czytaj więcej o:
4 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze
gyfd (7 kwietnia 2011 o godzinie 14:07)
przyciągnąć? tam nie trzeba już przyciągać, tam trzeba odganiać bo nie ma gdzie koca rozłożyć na głównych plażach
Gość (7 kwietnia 2011 o godzinie 12:06)
Kiedy będzie pomost na Glinkach ?
zzzzzzzzzzzzzz (7 kwietnia 2011 o godzinie 11:44)
Szerokie na 70m? Chyba 7 m...
dave (6 kwietnia 2011 o godzinie 17:23)
Nad Białe przyjeżdża największy element, niestety. I nic nie pomogą takie bajery ze światłami; tam trzeba więcej policji i straży gminnej (czy jak ich tam zwał). Każdy, kto był nad tym jeziorem wie o co mam na myśli. Ja wybieram jez. Czarne pod Sosnowicą lub Grabniak, mimo braku infrastruktury jest spokojniej.
Zobacz wszystkie komentarze (4)
Pozostałe informacje
CENEO