niedziela, 14 lutego 2016 r.

Chełm

Pociąg Chełm - Wrocław z "niespodzianką" dla pasażerów

Dodano: 27 marca 2012, 20:31

Zdaniem podróżnych, pokonanie takim pociągiem ponad 600-kilometrowej trasy, to koszmar (Witold Radwa
Zdaniem podróżnych, pokonanie takim pociągiem ponad 600-kilometrowej trasy, to koszmar (Witold Radwa

W rozkładzie jazdy PKP pojawiło się długo oczekiwane bezpośrednie połączenie pomiędzy Chełmem a Wrocławiem. Ale swoim klientom kolejarze zafundowali nie lada niespodziankę. Prawie dziesięciogodzinną podróż muszą spędzić w wagonie osobowym.

Na trasie Chełm–Wrocław kursuje "Bolko” składający się z jednostek typu EN57. Tego typu wagony zaprojektowano z myślą o obsłudze linii regionalnych. W rachubę wchodziły trasy na tyle krótkie, że nie trzeba zapewnić podróżnym takiego komfortu, jak w pociągach dalekobieżnych. Teraz kolejarze wypuścili je na trasę liczącą 630 kilometrów. Podróż z Chełma do Wrocławia trwa 9 godz. 40 min.

Sprawą zajął się już poseł SLD Zbigniew Matuszczak. W swojej interpelacji do ministra transportu pyta, kto jest odpowiedzialny za taki standard tego połączenia oraz czy zmieni się on przed mistrzostwami Euro 2012. Poseł jeszcze czeka na odpowiedź.

– Kolejarz, który zadecydował o skierowaniu takiego pociągu na tę linię, sam powinien się nim przejechać. I to z Chełma do samego Wrocławia – mówi Bronisław Kaczor, jeden z pasażerów "Bolka”. Chętnie dzieli się wrażeniami z podróży. – Hałas, absolutny brak intymności i spokoju. W otwartych przestrzeniach wagonów wszyscy się widzą i słyszą.

Co na to kolejarze?

– Linię Chełm–Wrocław obsługują takie jednostki, jakimi dysponujemy – twierdzi pracownik Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nie chciał jednak przedstawić się z nazwiska.

Za obsługę linii dalekobieżnych odpowiada spółka PKP Intercity. – Przy ograniczonych możliwościach taborowych do ich obsługi kierujemy takie jednostki, jakie mamy. Pomimo pewnych niedogodności połączenie z Chełma do Wrocławia cieszy się dużą popularnością, szczególnie w czasie weekendów – mówi Michał Stilger, rzecznik Przewozów Regionalnych.

Jak informuje Michał Stilger, na zmianę wagonów na tej trasie można liczyć najwcześniej za rok.

Dalekobieżny Bolko

Kursuje codziennie. Ze stacji Chełm Główny odjeżdża o godz. 12.05. Zgodnie z rozkładem jazdy we Wrocławiu powinien być o godz. 21.45. Pomiędzy Chełmem a Lublinem "Bolko” zatrzymuje się na wszystkich stacjach i przystankach. Dopiero od Lublina jest pociągiem pospiesznym. Podróż trwa 9 godzin i 40 minut.
Czytaj więcej o:
mad max
aron
Gość
52 komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

mad max
mad max (4 kwietnia 2012 o godzinie 16:02)
Busy powinny zostać zlikwidowane bo sa ciasne, niebezpieczne na drogach, nie spełniaja norm technicznych.Każdy pociag, nawet taki skład jak EN57 jest wygodniejszy od busa dostawczaka :lol:
aron
aron (2 kwietnia 2012 o godzinie 06:21)
Pociągi regionalne w woj.lubelskim powinny zostać zlikwidowane, bo korzysta z nich mniej niż 1% mieszkańców województwa. Pieniądze powinny być przekazane na remonty dróg wojewódzkich, które są zwykle w opłakanym stanie np. Lublin - Biłgoraj
Gość
Gość (29 marca 2012 o godzinie 22:32)
http://demotywatory.pl/3742534/Tymczasem
osobowy przyspieszony
osobowy przyspieszony (29 marca 2012 o godzinie 20:10)
Osobiscie opowiadam sie za polskimi nazwami pociagow Polskich Kolei Panstwowych: osobowy, pospieszny, ekspresowy ( OSOB, POSP, Ex ).
Pociag "osobowy", bo blisko osoby ludzkiej, blisko czlowieka.

Tego typu elektryczne zespoly trakcyjne, nawet z miekkimi siedzeniami i z podlokietnikami, czyli z lat siedemdziesiatych i osiemdziesiatych, nadaja sie na trasy o dlugosci powyzej dwiescie kilometrow, ale nie wiecej niz 300 kilometrow.
Polaczenie Chelm - Wroclaw Glowny jest nowatorskie ( dziekujemy ), ale przydalyby sie rowniez dalekobiezne polaczenia bezprzesiadkowe, jak na przyklad Bogatynia - Zgorzelec - Opole - Suwalki, albo tez Jelenia Gora - Opole - Lublin - Hrubieszow.
pseudoznawca
pseudoznawca (29 marca 2012 o godzinie 18:47)
Tym bardziej, że EN57 powstał na podstawie wcześniej wytwarzanych jednostek EW55, których pierwsze dane wyjściowe dla tego zespołu opracowano w 1952 r. :D

XXI wiek !!!
Zobacz wszystkie komentarze (52)

Pozostałe informacje

Alarm 24

CENEO