poniedziałek, 25 maja 2015 r.

Wygodniejszy pociąg z Chełma do Wrocławia?

Dodano: 9 maja 2012, 14:49
Autor: bar
Dla podróżnych dotarcie z Chełma do Wrocławia takim pociągiem to istna katorga<br />
 (Czytelnik)
Dla podróżnych dotarcie z Chełma do Wrocławia takim pociągiem to istna katorga
(Czytelnik)

Poseł Zbigniew Matuszczak (SLD) jeszcze w marcu wystąpił z interpelacją, dotyczącą żenującego standardu pociągu kursującego z Chełma do Wrocławia. Właśnie doczekał się odpowiedzi od ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Tą 630-kilometrową trasę po latach przerwy, ku utrapieniu podróżnych obsługuje pociąg o nazwie "Bolko”, składający się z jednostek typu EN57, a więc takich samych, jakimi do tej pory podróżowaliśmy na krótkich trasach, np. z Dorohuska do Dęblina.

W swoim piśmie minister przypomniał, że kursowanie pociągu interREGIO "Bolko” w wydłużonej relacji Chełm-Wrocław zostało wprowadzone na wniosek pasażerów i marszałka województwa lubelskiego. Zastrzegł się też, że obecnie do obsługi tego połączenia spółka Przewozy Regionalne dysponuje jedynie pociągiem typu EN57, czyli elektrycznym zespołem trakcyjnym.

Przekazał też, że "przewoźnik podjął działania , których celem jest zmodernizowanie jednostek EN57 i wprowadzenia ich do obsługi relacji Chełm-Wrocław już od 15 lipca”. Co więcej, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy spółka planuje zmienić zestawienie pociągów "Bolko” z elektrycznych zespołów trakcyjnych na skład wagonowy.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje