niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Na co pójdą nasze pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2008, 14:14

W tym roku dochody miasta wyniosą ponad 193 mln zł. Wydatki pochłoną całą tą kwotę. Samorząd chce też wziąć ponad 6 mln zł kredytu.

Najwięcej pieniędzy, bo ponad 88 mln zł, pójdzie na oświatę i wychowanie. Następna w kolejności jest opieka społeczna. Będzie nas kosztowała około 33 mln zł. O połowę mniej miasto wyda na transport i łączność. Szesnaście milionów pochłonie natomiast administracja publiczna. A niespełna cztery procent całego budżetu przeznaczono na bezpieczeństwo publiczne, a także kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego.

Drogi

Powody do radości mogą mieć mieszkańcy ulic Bednarskiej, Czernickiego, Janowskiego, Jedność, Kunickiego. Będą jeździć po nowych ulicach. Miasto przebuduje też ul. Targową i Połaniecką łącznie z drogą do bloku nr 25 i zrobi dojazd do bloków przy ul. Kredowej. Powstanie również przejście łączące ulicę Myśliwską i Kilińskiego. W budżecie zarezerwowano też pieniądze na modernizację innych ulic. Poza tym inwestycje obejmą remonty chodników przy ul. Bydgoskiej i Reja. Zostanie zmodernizowany plac Gdański. Pojawi się sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i Przemysłowej oraz Jednostce Wojskowej.

Sport i turystyka

Po 5 tys. zł miasto wyda na budowę ośrodka sportów zimowych i modernizację kąpieliska Glinianki. Zarezerwowano tez pieniądze na budowę skate parku.

Nieruchomości

W tegorocznym budżecie zarezerwowano pieniądze na kupno budynku przy ul. Reformackiej 13, gruntów pod regulację rzeki Uherki razem ze zbiornikami małej retencji i pod budowę ścieżki rowerowej. Wykupione zostaną również tereny pod rozbudowę cmentarza komunalnego i kolejne drogi.

Administracja

Są pieniądze na wykonanie światłowodowego połączenia sieci komputerowej w budynkach Urzędu Miasta przy ul. Lubelskiej, Chemicznej, Pocztowej i Obłońskiej oraz na zainstalowanie centrali telefonicznej i służbowy samochód. Ma być tez kupiony system do archiwizacji dokumentów elektronicznych i obsługi interesantów, a także urządzenia potrzebne do stworzenia publicznych punktów dostępu do internetu.

Szkoły

W tym roku zmodernizowana zostanie wymiennikownia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 i ocieplone budynki ZSO nr 1 i ZSO nr 8. Szkoła Podstawowa nr 4 dostanie nowe okna.

Ochrona zdrowia

Remonty obejmą przychodnie przy ul. Wołyńskiej i Połanieckiej i budynek Izby Wytrzeźwień.

Pomoc społeczna

Miasto zmodernizuje budynek Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Powstańców Warszawy i pomieszczenia Domu Dziennego Pobytu przy ul. Ogrodowej.

Kanalizacja

Na inwestycjach w rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji skorzystają mieszkańcy ulic Wiercieńskiego i Bazylany, a także Włodawskiej, Krańcowej, Budowlanej i Ceramicznej.

Oświetlenie

Nowe latarnie pojawią się przy ulicy Ceramicznej, Hrubieszowskiej, I Pułku Szwoleżerów, Kredowej i Szpotańskiego. A także przy ul. Lwowskiej i ZSO nr 7.

Inne inwestycje

Obejmują budowę obwodnicy południowej i modernizację ul. Rejowieckiej, korytarza o znaczeniu międzynarodowym

Za unijne pieniądze


Najnowszą inwestycją będzie rewitalizacja Starówki. W dalszym ciągu będzie realizowana Budowa Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych i projekty "Szkoła Równych Szans”, "Turystyka na pograniczu szansą rozwoju regionu”, "Transgraniczne Spotkania Gospodarcze”. Monika Mo
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kazimierz R.
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kazimierz R.
Kazimierz R. (3 stycznia 2008 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A sa w naszym iescie ludzie majacy wiencej pieniendzy niz caly tez budzet na caly rok.
My glosowalismy na lewice a lewica wreka w reke z kapitalistami takiemi co to samochody sprzedaja za wielkie pieniadze.
A u nich pieniedzy jak salaty na polu i nadal jeszcze zarabiaja a biednemu robotnikowi nie dadza.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!