Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 sierpnia 2010 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Na DK-17 pojawią się kolejne słupki-głupki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 55 A A

Narzekaliście na plastikowe słupki rozdzielające pasy jezdni? No to przygotujcie się na kolejne. Wyrosną z asfaltu, bo – jak twierdzi policja – dzięki nim jest bezpieczniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeszcze w tym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na zmianę organizacji ruchu na 3-kilometrowym odcinku drogi nr 17.

– Chodzi o przejście drogi przez las za Łopiennikiem, w kierunku Krasnegostawu – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Do 15 listopada zostanie tam wprowadzona nowa organizacja ruchu 2+1 (dwa pasy w jednym kierunku i jeden w przeciwnym – red.), pojawią się także plastikowe słupki rozdzielające pasy ruchu.

Pierwsze takie słupki wyrosły na niebezpiecznych odcinkach drogi pomiędzy Piaskami a Łopiennikiem w grudniu 2009 roku. Kierowcy szybko przechrzcili je na słupki-głupki.

– Bo są niebezpieczne – ocenia Jerzy Chróścicki, kierowca z Zamościa. – Jak się mam ratować, gdy nagle ktoś wyskoczy pod koła? Wjechać w słupki i uszkodzić auto? Jak ominąć zawalidrogę, np. zepsuty samochód, gdy z prawej nie ma pobocza, a z lewej sterczą słupki?

Są też i zwolennicy takich rozwiązań. – Żaden pirat drogowy nie wyjedzie mi zza górki wprost przed maskę, bo akurat zapragnął wyprzedzać na podwójnej ciągłej. Zdecydowanie popieram i proszę o więcej takich pomysłów – mówi Krzysztof Biegański z Lublina.

Drogowcy zapewniają, że decyzję o ustawieniu słupków podjęli wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. – Słupki instalujemy w miejscach niebezpiecznych, na wzniesieniach, gdzie jest podwójna linia ciągła – dodaje Nalewajko.

Czy plastikowe słupki rzeczywiście poprawiają bezpieczeństwo? Nikt nie prowadzi takich statystyk, choć policjanci mają swoje spostrzeżenia.

– Od momentu montażu słupków notujemy mniej ciężkich wypadków, ale za to więcej drobnych kolizji – mówi Jacek Deptuś z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Inna sprawa, że przez cały czas ten odcinek patroluje nasz nowy nieoznakowany radiowóz z widerejestratorem i kierowcy są ostrożniejsi. Ale słupki, moim zdaniem, sprawdziły się – przekonuje.

Pozostaje jeszcze problem kosztów. Od grudnia ub. roku drogowcy musieli wymienić ponad 200 słupków, uszkodzonych przez samochody. Każdy słupek kosztuje blisko 200 złotych.

– Teraz zamontujemy nowocześniejsze, łatwiej odchylające się. Dodatkowo, do 15 listopada, przed każdym odcinkiem ze słupkami, staną aktywne znaki informujące kierowców, z której strony należy je omijać – zapewnia Nalewajko.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
benny / 25 sierpnia 2010 o 19:42
a miała być ekspresówka - to nie cuda to obłuda
Avatar
antek / 25 sierpnia 2010 o 10:56
to chyba dziennikarz "miszcz kierofnicy" to ten słupek głupek o którym w tytule... pożal się boże dziennikarz miszczu prawego pedału pisze o tym, że idotyzmem jest ustawienie plastikowego słupka na podwójnej ciągłej pod górkę...
Avatar
X / 18 sierpnia 2010 o 20:31
://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100818/CHELM/360396739
Avatar
X / 18 sierpnia 2010 o 20:29
Do tragicznego wypadku doszło w nocy w miejscowości Zakręcie na drodze krajowej nr 17 pod Krasnymstawem, gdzie zderzyły się trzy samochody. Dwie osoby zginęły, a cztery trafiły do szpitala. Wśród rannych jest dziecko.


- z ostatniej doby,do wypadku doszło na wskutek nieprawidłowego wyprzedzania
Avatar
sdf / 18 sierpnia 2010 o 19:15
a pomyśleliście co będzie w zimie- jak zasypie śnieg linie to kto będzie widzial podwojne linie??? przyklad- ja jadę sobie na tej drodze , mam 2 pasy ruchu , nadjeżdzający z przeciwka nie widzi podwojnej ciągłej lini i też myśli że ma 2 pasy. niebezpieczeństwo murowane.
Avatar
marcin / 17 sierpnia 2010 o 00:47
200zł za coś co warte jest mnij niż 100zł to z montażem? robią co moga do przygotowania prze euro tej trazsy jak widzem po chorobe takie słupki kiedy na tej trasie pojawiły sie już podwójne pasy pod górke, znikneły pojazdy wolnobieżne, nie szkoda pieniędzy
Avatar
mm / 16 sierpnia 2010 o 12:46
Gówno będzie bezpieczniej. Na DK 8 są takie słupki. Niektóre są częściowo przewrócone, wystają na ponad metr w stronę pasa ruchu. Jak się wjeżdża z zakrętu i nagle coś takiego jest, to może nie być miejsca żeby zjechać i coś takiego rozwala zderzak albo co jeszcze innego. Głupota jakich mało.
Avatar
bambosh / 16 sierpnia 2010 o 12:22
Mnie to jedynie zastanawia"czemu one takie drogie są?" 200zł za słupek-to jakaś przesada jest ogromna! Kto na tym tak siarczyście zarabia?
Avatar
Zenek / 16 sierpnia 2010 o 12:06
Lepsze słupki niż budowanie dwupasmówek to wie każdy. Bo przecież na drodze ze słupkami jest mniej wypadków, kolizji etc. niż na takiej dwupasmówce, na której ci wariaci jadą po 120 km/h, ustępują sobie miejsca, no i stanąć na poboczu jest gdzie .TAK dla słupków - głupków, chociaż lepsze byłyby betonowe mury.
Lepsze słupki niż budowanie dwupasmówek to wie każdy. Bo przecież na drodze ze słupkami jest mniej wypadków, kolizji etc. niż na takiej dwupasmówce, na której ci wariaci jadą po 120 km/h, ustępują sobie miejsca, no i stanąć na poboczu jest gdzie .TAK dla słupków - głupków, chociaż lepsze byłyby betonowe mury. rozwiń
Avatar
mazi / 16 sierpnia 2010 o 11:33
bardzo dobrze bedzie bezpiecznie
Avatar
benny / 25 sierpnia 2010 o 19:42
a miała być ekspresówka - to nie cuda to obłuda
Avatar
antek / 25 sierpnia 2010 o 10:56
to chyba dziennikarz "miszcz kierofnicy" to ten słupek głupek o którym w tytule... pożal się boże dziennikarz miszczu prawego pedału pisze o tym, że idotyzmem jest ustawienie plastikowego słupka na podwójnej ciągłej pod górkę...
Avatar
X / 18 sierpnia 2010 o 20:31
://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100818/CHELM/360396739
Avatar
X / 18 sierpnia 2010 o 20:29
Do tragicznego wypadku doszło w nocy w miejscowości Zakręcie na drodze krajowej nr 17 pod Krasnymstawem, gdzie zderzyły się trzy samochody. Dwie osoby zginęły, a cztery trafiły do szpitala. Wśród rannych jest dziecko.


- z ostatniej doby,do wypadku doszło na wskutek nieprawidłowego wyprzedzania
Avatar
sdf / 18 sierpnia 2010 o 19:15
a pomyśleliście co będzie w zimie- jak zasypie śnieg linie to kto będzie widzial podwojne linie??? przyklad- ja jadę sobie na tej drodze , mam 2 pasy ruchu , nadjeżdzający z przeciwka nie widzi podwojnej ciągłej lini i też myśli że ma 2 pasy. niebezpieczeństwo murowane.
Avatar
marcin / 17 sierpnia 2010 o 00:47
200zł za coś co warte jest mnij niż 100zł to z montażem? robią co moga do przygotowania prze euro tej trazsy jak widzem po chorobe takie słupki kiedy na tej trasie pojawiły sie już podwójne pasy pod górke, znikneły pojazdy wolnobieżne, nie szkoda pieniędzy
Avatar
mm / 16 sierpnia 2010 o 12:46
Gówno będzie bezpieczniej. Na DK 8 są takie słupki. Niektóre są częściowo przewrócone, wystają na ponad metr w stronę pasa ruchu. Jak się wjeżdża z zakrętu i nagle coś takiego jest, to może nie być miejsca żeby zjechać i coś takiego rozwala zderzak albo co jeszcze innego. Głupota jakich mało.
Avatar
bambosh / 16 sierpnia 2010 o 12:22
Mnie to jedynie zastanawia"czemu one takie drogie są?" 200zł za słupek-to jakaś przesada jest ogromna! Kto na tym tak siarczyście zarabia?
Avatar
Zenek / 16 sierpnia 2010 o 12:06
Lepsze słupki niż budowanie dwupasmówek to wie każdy. Bo przecież na drodze ze słupkami jest mniej wypadków, kolizji etc. niż na takiej dwupasmówce, na której ci wariaci jadą po 120 km/h, ustępują sobie miejsca, no i stanąć na poboczu jest gdzie .TAK dla słupków - głupków, chociaż lepsze byłyby betonowe mury.
Lepsze słupki niż budowanie dwupasmówek to wie każdy. Bo przecież na drodze ze słupkami jest mniej wypadków, kolizji etc. niż na takiej dwupasmówce, na której ci wariaci jadą po 120 km/h, ustępują sobie miejsca, no i stanąć na poboczu jest gdzie .TAK dla słupków - głupków, chociaż lepsze byłyby betonowe mury. rozwiń
Avatar
mazi / 16 sierpnia 2010 o 11:33
bardzo dobrze bedzie bezpiecznie
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!