piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Na Facebooku wysyłał uchodźców do Auschwitz. 30-latek spod Chełma zapłaci za komentarz

Dodano: 7 marca 2016, 20:54
Autor: jsz

Piotr G. to 26-letni kierowca. Mieszka w okolicach Chełma. Mężczyzna postanowił skomentować wpis dotyczący migrantów, zamieszczony na portalu Facebook
Piotr G. to 26-letni kierowca. Mieszka w okolicach Chełma. Mężczyzna postanowił skomentować wpis dotyczący migrantów, zamieszczony na portalu Facebook

- Jest i u nas miejsce dla uchodźców - pisał na Facebooku 30-latek z okolic Chełma, opatrując swój komentarz zdjęciem z byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Mężczyzna uniknie procesu, ale ma zapłacić 1000 zł grzywny.

Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie Piotra G. trafił właśnie do sądu w Chełmie. Śledczy wnioskują o ustalenie wobec mężczyzny 2-letniego okresu próby oraz wymierzenie tysiąca złotych grzywny.

– Sprawca nie był karany, a wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Piotr G. to 26-letni kierowca. Mieszka w okolicach Chełma. Mężczyzna postanowił skomentować wpis dotyczący migrantów, zamieszczony na portalu Facebook.

– Jest i u nas miejsce dla uchodźców. Trzeba je tylko troszkę podszykować i wszyscy się zmieszczą – napisał Piotr G. i opatrzył swój komentarz zdjęciem bramy dawnego obozu Auschwitz.

Mężczyzna został szybko namierzony. Zarzucono mu publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści.

– Piotr G. wyjaśnił, że nie miał takiego zamiaru – dodaje prokurator Rutkowska-Skowronek. – Twierdzi, że nie mógł zrozumieć, dlaczego uchodźcy nie walczą o swój kraj, tylko wędrują do Europy licząc na tutejsze świadczenia socjalne.

Decyzja o warunkowym umorzeniu sprawy należy do sądu. Takie rozstrzygnięcie nie będzie jednak oznaczało, że autor komentarza jest niewinny.

Czytaj więcej o: sąd prawo Facebook uchodźcy komentarz
Gość
Gość
MA
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 marca 2016 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To sa te właśnie wpajane narodowi łezki jadowitej trucizny. Spójrzmy na to przez inny pryzmat....78% to młodzi mężczyźni , więc wizerunek dziecka (które medialni szamani przywozili z miejsca na miejsce by kazda stacja mogła pokazać) jest tak samo groteskowa i sakndaliczna jak i naiwność ludzi niby to uciekinierów, którzy w Turcji nie byli ani mordowani ani prześladowani, niektórzy od 3 i wiecej lat mieszkajacy w obozach dla uchodźców....Dobry to interes, polityczny i finnansowy dla Turków dostaną 6 miliardów pomocy, bezwizowy wjazd do Eu....To teraz weystarczy kazdemu afganowi, marokańczykowi,tunezyjczykowi, malijczykowi, sudańczykowi , etc...tylko postarać się o turecki paszport i już do eu droga wolna...A gdzie my przed nimi mamy się schować?
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2016 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nasze katolickie społeczeństwo, które miało papieża Polaka, które tyle złego doświadczyło w wojnach, które widziało obozy koncentracyjne na własne oczy, które otrzymało tyle pomocy od innych narodów, którego obywatele są imigrantami w różnych krajach na całym świecie - dzisiaj pokazuje jak jest małe i zaszczute. Wczoraj w nocy zatonęła łódź z 25 imigrantami z Syrii, zginęli wszyscy, w tym 10 dzieci. Przepłakałam pół nocy. WSYD mi za dzisiejszą Polskę i dzisiejszych Polaków, którzy odwracają się od najbardziej potrzebujących.

może jeszcze nogi uratujesz ,kto wie ,jak zaraz zaczniesz terapie,niestety łeb do wyrzucenia na śmietnik,a może wyjedz do syrii? tam sobie spokojnie popłaczesz ,bo to najwyrazniej cie jara ,a my tu za tobą ,tesknić nie bedziemy

Rozwiń
MA
MA (9 marca 2016 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wstyd ci, że Polacy nie chcą imigrantów? A nie wstyd ci, że tylu Polaków nie ma pracy, nie ma mieszkań, nie ma żadnych środków do utrzymania, że grzebią na śmietnikach w poszukiwaniu chleba? Podzieliłaś się czymś z biednym rodakiem?

Na wyjazd do Europy nie wybierają się biedni, bo kosztuje on tysiące dolarów. Znajdź na wp.pl artykuł o Polaku Bartoszu Rutkowskim, który mówi prawdę o sytuacji w tamtym regionie.

Nasz kraj nigdy nie dostał nic za darmo i nie dostaje, niech to dotrze do twojej głowy. Polscy żołnierze natomiast zapłacili życiem i w Narviku i pod Monte Cassini, w obronie Londynu i w tysiącach innych miejsc na świecie. Tylko, że potem w paradach na zakończenie II wojny światowej nie pozwolono im iść pod naszymi flagami. Docenili nas, prawda? Polska nie dostała od Niemiec odszkodowań za zniszczenia w czasie II wojny światowej, ani za zniszczone mienie, ani za pomordowanych ludzi. Teraz Unia też nam daje, jak najpierw weźmie od nas składkę i to o wiele wyższą od tego, co potem w drodze wielkiej łaski da jako dotacje i dopłaty. A, dajmy temu spokój! Nie psujmy sobie krwi. Lepiej nie pisz jak nie znasz prawdy i historii. Podziękuj tym co wygnali Polaków za chlebem z naszej Ojczyzny, co rozłożyli i rozkradli nasz kraj. I na nich trzeba by prokuratorów i wyroków. Tego się boją i rozrabiają.

Oczywiście, Polakom po prostu się należy! To Polacy sami wygrali wojnę, oswobodzili inne kraje, tylko Polacy ponieśli straty na wojnie, dla innych narodów to była zabawa, a - i zarobek. To zgroza, że milion Polaków-imigrantów musi w ogóle pracować! 

Polaków nie dotyczą żadne przepisy, szczególnie te unijne, a nawet te boskie, które teraz w kontekście kryzysu imigracyjnego przytacza nawet papież - mimo, że niby jesteśmy katolickim krajem. "Podzielić się kawałkiem chleba" inni z nami MUSZĄ, ale my z kimś biedniejszym - NIGDY!

Rozwiń
Gość
Gość (8 marca 2016 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obozy to symbol nieludzkiego traktowania więźniów i śmierci dlatego to świętość nie do żartów ani porównań. Z drugiej strony frustracja ludzi którym mimo ciężkiej pracy nie starcza na chleb daje odzwierciedlenie w emocjach chociażby tego człowieka.
Rozwiń
Gość
Gość (8 marca 2016 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle że ciężko się znosi takie wyroki które zapadają wobec jakiegoś ignoranta spod Chełma kiedy w świecie pisze się o " polskich SS-manach " o "polskich obozach zagłady" , kiedy się słyszy jak ktoś kto żre polski chleb mówi że tego kraju nienawidzi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!