sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Na razie bezpłatnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 grudnia 2004, 21:59
Autor: (cyk) (roza)

Do 31 grudnia br. każdy przedsiębiorca, który jest zarejestrowany w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez miasto, powinien uzupełnić ten wpis o dodatkowe dane – podać PESEL oraz kod określający przedmiot działalności ustalony w Polskiej Klasyfikacji Działalności.

Przedsiębiorca, który nie spełni, w ustawowym terminie, tego obowiązku nie będzie mógł otrzymać zaświadczenia o wpisie do ewidencji.
We Włodawie działalność gospodarczą prowadzi 3321 podmiotów. – Na razie tłoku nie ma – mówi Wiesława Gruszecka, inspektor do spraw ewidencji działalności gospodarczej we włodawskim Urzędzie Miasta. – Pierwsi zainteresowani pojawili się dopiero pod koniec listopada. Można przyjąć, że dotychczas przyszło ok. 30 proc. zainteresowanych. Przedsiębiorcy podeszli do tego bez paniki. Chociaż wiedzą, że spóźnialscy już od stycznia zapłacą 50 zł.
Około połowa chełmskich przedsiębiorców dokonała już zmian w ewidencji. Urzędnicy czekają na pozostałych. Liczbę tę szacuje się na 2 tys. Pod koniec roku najwyraźniej wzrosło zainteresowanie wizytą w Wydziale Rejestracji Działalności Gospodarczej magistratu.
– Akcja nagłaśniająca potrzebę dokonania zmian w ewidencji trwa od lutego – mówi Beata Panas z krasnostawskiego Urzędu Gminy. – Korzystaliśmy z ogłoszeń w prasie i pomocy sołtysów. W efekcie obecnie nie notujemy nagłego wzrostu liczby zgłaszających się przedsiębiorców. Większość zainteresowanych biznesmenów ma już za sobą uzupełnienie wpisu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!