Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 stycznia 2013 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Na ryby nad Bug tylko z przepustką

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A
Mapa fragmentów granicy objętych zakazem przebywania w pasie drogi granicznej oraz telefony do placó
Mapa fragmentów granicy objętych zakazem przebywania w pasie drogi granicznej oraz telefony do placó

Koniec ze swobodnym przebywaniem w pasie granicznym na Bugu. Od początku roku obowiązują nowe przepisy. Kto się do nich nie dostosuje, narazi się na 500-złotowy mandat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o tzw. pas drogi granicznej szerokości 15 metrów, w którym nie wolno przebywać. – Dotyczy to fragmentów granicznych rzeki Bug. Odcinki te oznakowano tablicami z napisem "Pas drogi granicznej – wejście zabronione” – mówi Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowe przepisy obowiązuję od 27 grudnia 2012 roku.

Nowe oznakowanie granicy państwa zostało wprowadzone na wniosek Straży Granicznej. – Zamiany są podyktowane ochroną granicy państwa, w obliczu wzrostu zagrożenia przestępczością transgraniczną, w szczególności przemytem – dodaje Dariusz Sienicki. Na 467 kilometrów granicy kontrolowanej przez NOSG, 115 km zostało objętych zakazem.

Zakaz przebywania nie dotyczy właścicieli i użytkowników gruntów znajdujących w pasie drogi granicznej, turystów przebywających na oznakowanych szlakach turystycznych i kąpieliskach.

Nowe regulacje najdotkliwiej dotkną jednak wędkarzy. – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej spotkał się z przedstawicielami chełmskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego.

Podczas spotkania obie strony ustaliły, że zostanie powołany wspólny zespół, który wypracuje szczegółowe zasady przebywania nad rzeką graniczną zorganizowanych grup wędkarzy – dodaje rzecznik.
W miejscach objętych zakazem będą mogli również przebywać, po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu, właściwemu miejscowo komendantowi placówki Straży Granicznej, uczestnicy imprez turystycznych, sportowych i kulturalnych, w tym wędkarze oraz wykonawcy prac remontowych, pomiarowych i badawczych.

W minionym roku funkcjonariusze NOSG tylko na zielonej granicy, skutecznie udaremnili 76 prób przemytu i zatrzymali papierosy wartości ponad 14,5 mln zł, co stanowi wzrost aż 60 procent w stosunku do roku poprzedniego. – Na niektórych fragmentach granicy odnotowaliśmy aż 300-proc. wzrost prób przemytu – dodaje Dariusz Sienicki.

Na razie pogranicznicy jedynie pouczają niezorientowanych turystów czy wędkarzy. Potem zaczną karać osoby bezprawnie przebywające w pasie drogi granicznej. – Mandat może wynieść nawet 500 złotych – kończy rzecznik.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lisowczyk / 12 stycznia 2013 o 12:59
Oj nastały nam czasy ciekawe ,instytucja powołana do ochrony granic (SG) nie radzi sobie z powierzonym zadaniem i zamyka granicę dla Wszystkich ,poniewaz tak najłatwiej ?!? .Moze czas na powrót WOP , tamci sobie jakos radzili a i czasy nie były łatwiejsze
Avatar
lila / 12 stycznia 2013 o 11:27
Tak wyglądają prawa i swobody obywatelskie wg. Platformy Obywatelskiej
Avatar
Janusz / 12 stycznia 2013 o 10:04
Nawet w STANIE WOJENNYM można było wędkować a teraz w wolnyn kraju...
Ograniczanie swobód obywatelskich!!!! A co na to Konstytucja?
Avatar
x / 12 stycznia 2013 o 09:04
Nieeeeee!- były dwa psy jeden dobry drugi zły
Avatar
takijeden / 11 stycznia 2013 o 19:56
[quote name='x' timestamp='1357926160' post='719102']
to tak jak z tym wczorajszym zdarzeniem w Jaśle.
Policja negocjowała do 1 w noce ze zwłokami by się dobrowolnie poddały i opuściły mieszkanie (bo dziewczyna dobrowolnie w nim pozostawała) nie wiedząć o tym ze od wieczora oboje nie żyją.Mało tego dwa psy w tym mieszkaniu popełniły samobójstwo a ryblki w akwarium sie potopiły.

-to jest Polska właśnie!
[/quote]
Ogólnie rzecz biorąc to w Sanoku nie w Jaśle,ale kierunek obrałes właściwy. Pies był jeden i dziś AT przyznali się że dostał kulkę bo jako jedyny bronił mieszkania-ludzie już nie mogli...
[quote name='x' timestamp='1357926160' post='719102']
to tak jak z tym wczorajszym zdarzeniem w Jaśle.
Policja negocjowała do 1 w noce ze zwłokami by się dobrowolnie poddały i opuściły mieszkanie (bo dziewczyna dobrowolnie w nim pozostawała) nie wiedząć o tym ze od wieczora oboje nie żyją.Mało tego dwa psy w tym mieszkaniu popełniły samobójstwo a ryblki w akwarium sie potopiły.

-to jest Polska właśnie!
[/quote]
Ogólnie rzecz biorąc to w Sanoku nie w Jaśle,ale kierunek obrałes w... rozwiń
Avatar
renek / 11 stycznia 2013 o 19:31
Dziękujemy miłościwie nam panującej Wojewodzie ( reprezentującej Premiera Donalda Tuska i rząd Platformy Obywatelskiej w terenie ) i Komendantowi SG.
Avatar
x / 11 stycznia 2013 o 18:42
to tak jak z tym wczorajszym zdarzeniem w Jaśle.
Policja negocjowała do 1 w noce ze zwłokami by się dobrowolnie poddały i opuściły mieszkanie (bo dziewczyna dobrowolnie w nim pozostawała) nie wiedząć o tym ze od wieczora oboje nie żyją.Mało tego dwa psy w tym mieszkaniu popełniły samobójstwo a ryblki w akwarium sie potopiły.

-to jest Polska właśnie!
Avatar
wedkarz / 11 stycznia 2013 o 18:22
Wędkarze pogranicznikom przeszkadzają bo nie mogą wyłapać przemytników - ha ha śmieszne!
Jak fajki jadą Tirami i pociągami to tego nie widzą ale szkoda mówić jak im już dwa raży magazyny z fajkami obrobili- muszą udawa ze coś robią !
Avatar
dasdasdasdsadadas / 11 stycznia 2013 o 18:14
Pogranicznicy nie kłusują ...w każdym bądź razie tam gdzie wędkuje
Głupi przepis bo to wędkarze pilnowali granicy , często dzwoniąc o przemycie. Historia zatacza koło - ostatnio pokazywałem swoją przepustke WOP. A jako dziecko słuch miałem wyczulony z MZT-ki i WSK-ki WOP-istów którzy ganiali dzieci wędkujące nad Bugiem. Wystarczyło 20 lat
Avatar
Gość / 11 stycznia 2013 o 16:35
N OOOOOOO.Nareszcie nikt nie będzie przeszkadzać pogranicznym w kłusowaniu.
Avatar
lisowczyk / 12 stycznia 2013 o 12:59
Oj nastały nam czasy ciekawe ,instytucja powołana do ochrony granic (SG) nie radzi sobie z powierzonym zadaniem i zamyka granicę dla Wszystkich ,poniewaz tak najłatwiej ?!? .Moze czas na powrót WOP , tamci sobie jakos radzili a i czasy nie były łatwiejsze
Avatar
lila / 12 stycznia 2013 o 11:27
Tak wyglądają prawa i swobody obywatelskie wg. Platformy Obywatelskiej
Avatar
Janusz / 12 stycznia 2013 o 10:04
Nawet w STANIE WOJENNYM można było wędkować a teraz w wolnyn kraju...
Ograniczanie swobód obywatelskich!!!! A co na to Konstytucja?
Avatar
x / 12 stycznia 2013 o 09:04
Nieeeeee!- były dwa psy jeden dobry drugi zły
Avatar
takijeden / 11 stycznia 2013 o 19:56
[quote name='x' timestamp='1357926160' post='719102']
to tak jak z tym wczorajszym zdarzeniem w Jaśle.
Policja negocjowała do 1 w noce ze zwłokami by się dobrowolnie poddały i opuściły mieszkanie (bo dziewczyna dobrowolnie w nim pozostawała) nie wiedząć o tym ze od wieczora oboje nie żyją.Mało tego dwa psy w tym mieszkaniu popełniły samobójstwo a ryblki w akwarium sie potopiły.

-to jest Polska właśnie!
[/quote]
Ogólnie rzecz biorąc to w Sanoku nie w Jaśle,ale kierunek obrałes właściwy. Pies był jeden i dziś AT przyznali się że dostał kulkę bo jako jedyny bronił mieszkania-ludzie już nie mogli...
[quote name='x' timestamp='1357926160' post='719102']
to tak jak z tym wczorajszym zdarzeniem w Jaśle.
Policja negocjowała do 1 w noce ze zwłokami by się dobrowolnie poddały i opuściły mieszkanie (bo dziewczyna dobrowolnie w nim pozostawała) nie wiedząć o tym ze od wieczora oboje nie żyją.Mało tego dwa psy w tym mieszkaniu popełniły samobójstwo a ryblki w akwarium sie potopiły.

-to jest Polska właśnie!
[/quote]
Ogólnie rzecz biorąc to w Sanoku nie w Jaśle,ale kierunek obrałes w... rozwiń
Avatar
renek / 11 stycznia 2013 o 19:31
Dziękujemy miłościwie nam panującej Wojewodzie ( reprezentującej Premiera Donalda Tuska i rząd Platformy Obywatelskiej w terenie ) i Komendantowi SG.
Avatar
x / 11 stycznia 2013 o 18:42
to tak jak z tym wczorajszym zdarzeniem w Jaśle.
Policja negocjowała do 1 w noce ze zwłokami by się dobrowolnie poddały i opuściły mieszkanie (bo dziewczyna dobrowolnie w nim pozostawała) nie wiedząć o tym ze od wieczora oboje nie żyją.Mało tego dwa psy w tym mieszkaniu popełniły samobójstwo a ryblki w akwarium sie potopiły.

-to jest Polska właśnie!
Avatar
wedkarz / 11 stycznia 2013 o 18:22
Wędkarze pogranicznikom przeszkadzają bo nie mogą wyłapać przemytników - ha ha śmieszne!
Jak fajki jadą Tirami i pociągami to tego nie widzą ale szkoda mówić jak im już dwa raży magazyny z fajkami obrobili- muszą udawa ze coś robią !
Avatar
dasdasdasdsadadas / 11 stycznia 2013 o 18:14
Pogranicznicy nie kłusują ...w każdym bądź razie tam gdzie wędkuje
Głupi przepis bo to wędkarze pilnowali granicy , często dzwoniąc o przemycie. Historia zatacza koło - ostatnio pokazywałem swoją przepustke WOP. A jako dziecko słuch miałem wyczulony z MZT-ki i WSK-ki WOP-istów którzy ganiali dzieci wędkujące nad Bugiem. Wystarczyło 20 lat
Avatar
Gość / 11 stycznia 2013 o 16:35
N OOOOOOO.Nareszcie nikt nie będzie przeszkadzać pogranicznym w kłusowaniu.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 2 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich