wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Na ryby nad Bug tylko z przepustką

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2013, 20:11
Autor: Paweł Puzio

Mapa fragmentów granicy objętych zakazem przebywania w pasie drogi granicznej oraz telefony do placó
Mapa fragmentów granicy objętych zakazem przebywania w pasie drogi granicznej oraz telefony do placó

Koniec ze swobodnym przebywaniem w pasie granicznym na Bugu. Od początku roku obowiązują nowe przepisy. Kto się do nich nie dostosuje, narazi się na 500-złotowy mandat.

Chodzi o tzw. pas drogi granicznej szerokości 15 metrów, w którym nie wolno przebywać. – Dotyczy to fragmentów granicznych rzeki Bug. Odcinki te oznakowano tablicami z napisem "Pas drogi granicznej – wejście zabronione” – mówi Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowe przepisy obowiązuję od 27 grudnia 2012 roku.

Nowe oznakowanie granicy państwa zostało wprowadzone na wniosek Straży Granicznej. – Zamiany są podyktowane ochroną granicy państwa, w obliczu wzrostu zagrożenia przestępczością transgraniczną, w szczególności przemytem – dodaje Dariusz Sienicki. Na 467 kilometrów granicy kontrolowanej przez NOSG, 115 km zostało objętych zakazem.

Zakaz przebywania nie dotyczy właścicieli i użytkowników gruntów znajdujących w pasie drogi granicznej, turystów przebywających na oznakowanych szlakach turystycznych i kąpieliskach.

Nowe regulacje najdotkliwiej dotkną jednak wędkarzy. – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej spotkał się z przedstawicielami chełmskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego.

Podczas spotkania obie strony ustaliły, że zostanie powołany wspólny zespół, który wypracuje szczegółowe zasady przebywania nad rzeką graniczną zorganizowanych grup wędkarzy – dodaje rzecznik.

W miejscach objętych zakazem będą mogli również przebywać, po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu, właściwemu miejscowo komendantowi placówki Straży Granicznej, uczestnicy imprez turystycznych, sportowych i kulturalnych, w tym wędkarze oraz wykonawcy prac remontowych, pomiarowych i badawczych.

W minionym roku funkcjonariusze NOSG tylko na zielonej granicy, skutecznie udaremnili 76 prób przemytu i zatrzymali papierosy wartości ponad 14,5 mln zł, co stanowi wzrost aż 60 procent w stosunku do roku poprzedniego. – Na niektórych fragmentach granicy odnotowaliśmy aż 300-proc. wzrost prób przemytu – dodaje Dariusz Sienicki.

Na razie pogranicznicy jedynie pouczają niezorientowanych turystów czy wędkarzy. Potem zaczną karać osoby bezprawnie przebywające w pasie drogi granicznej. – Mandat może wynieść nawet 500 złotych – kończy rzecznik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lisowczyk
lila
Janusz
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lisowczyk
lisowczyk (12 stycznia 2013 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj nastały nam czasy ciekawe ,instytucja powołana do ochrony granic (SG) nie radzi sobie z powierzonym zadaniem i zamyka granicę dla Wszystkich ,poniewaz tak najłatwiej ?!? .Moze czas na powrót WOP , tamci sobie jakos radzili a i czasy nie były łatwiejsze
Rozwiń
lila
lila (12 stycznia 2013 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak wyglądają prawa i swobody obywatelskie wg. Platformy Obywatelskiej
Rozwiń
Janusz
Janusz (12 stycznia 2013 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nawet w STANIE WOJENNYM można było wędkować a teraz w wolnyn kraju...
Ograniczanie swobód obywatelskich!!!! A co na to Konstytucja?
Rozwiń
x
x (12 stycznia 2013 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nieeeeee!- były dwa psy jeden dobry drugi zły
Rozwiń
takijeden
takijeden (11 stycznia 2013 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='x' timestamp='1357926160' post='719102']
to tak jak z tym wczorajszym zdarzeniem w Jaśle.
Policja negocjowała do 1 w noce ze zwłokami by się dobrowolnie poddały i opuściły mieszkanie (bo dziewczyna dobrowolnie w nim pozostawała) nie wiedząć o tym ze od wieczora oboje nie żyją.Mało tego dwa psy w tym mieszkaniu popełniły samobójstwo a ryblki w akwarium sie potopiły.

-to jest Polska właśnie!
[/quote]
Ogólnie rzecz biorąc to w Sanoku nie w Jaśle,ale kierunek obrałes właściwy. Pies był jeden i dziś AT przyznali się że dostał kulkę bo jako jedyny bronił mieszkania-ludzie już nie mogli...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!