Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 sierpnia 2013 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Na Ukrainę pieszo i rowerem. Chełm chce przyciągać na zakupy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A
Prezydent Chełma chce utworzenia w Dorohusku pieszo-rowerowego przejścia granicznego (Archiwum)
Prezydent Chełma chce utworzenia w Dorohusku pieszo-rowerowego przejścia granicznego (Archiwum)

Prezydent Chełma chce utworzenia w Dorohusku pieszo-rowerowego przejścia granicznego. Liczy, że miasto stanie się centrum zakupowym dla Ukraińców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co roku przejście Dorohusk–Jagodzin przekracza ponad 1 milion pojazdów. Nie ma jednak możliwości, by pokonać je pieszo lub na rowerze. Władze Chełma mają nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

– Wiemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest gotowe do uruchomienia nowych pieszych przejść na wschodniej granicy Polski – mówi prezydent Chełma, Agata Fisz. – Jeśli zapadną takie decyzje, to moim zdaniem nasze przejście powinno być uwzględnione w pierwszej kolejności. Skierowałam w tej sprawie pismo do MSW i wojewody.

W swoim wystąpieniu prezydent podkreśla położenie Chełma w obszarze tzw. małego ruchu granicznego, które umożliwia obywatelom Ukrainy ułatwiony wjazd na teren RP. A trzeba dodać, że Chełm – obok Przemyśla – jest największym miastem, które w swoim zasięgu obejmuje ten obszar.

– Miasto mogłoby zostać centrum zakupowym dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Do końca przyszłego roku mają powstać dwie duże galerie. Kolejne są zapowiadane. I to przy głównej trasie prowadzącej do przejścia granicznego – mówi Jerzy Gryciuk, mieszkaniec Chełma. – To byłaby szansa na rozwój miasta – dodaje.

Kolejnym argumentem ma być rozwój turystyki. W Chełmie i regionie powstaje jedna z największych ścieżek rowerowych w tej części Europy – liczące blisko 1700 kilometrów Trasy Rowerowe Polski Wschodniej. Dzięki bliskości przejścia granicznego korzystać z nich mogliby również miłośnicy rowerowych podróży z Ukrainy.
– Pamiętajmy też o innych inwestycjach, które również mogą być atrakcyjne dla mieszkańców zachodnich regionów Ukrainy. Na przykład Centrum Sportów Wodnych lub prowadzone obecnie prace archeologiczne na Górze Chełmskiej, których efektem ma być utworzenie niezwykłego muzeum i parku archeologicznego – zauważa prezydent Fisz.

Chełmski samorząd wybiega z planami dalej. – Obsługa ruchu pieszego po stronie polskiej, a więc od przejścia granicznego do naszego miasta, mogłaby odbywać się w ramach prywatnej komunikacji podmiejskiej lub nawet komunikacji miejskiej. O tym zdecydowałoby jednak realne zapotrzebowanie na takie usługi – dodaje Agata Fisz.

Władze miasta apelują do innych samorządów, aby wsparły inicjatywę utworzenia pieszego przejścia granicznego w Dorohusku.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2013 o 13:20

Moim zdaniem pomysł jest dobry, i wbrew opinii niektórych osób, sądzę że jego realizacja ma duże szanse wpłynąć na rozwój Chełma i regionu, który bardzo tego potrzebuje. Granicę przekraczają nie tylko ludzie jadący na zakupy albo handlujący po polskiej lub ukraińskiej stronie, są także osoby wyjeżdżające na Ukrainę/do Polski w interesach, turystycznie- w końcu Chełm ma ogromny potencjał turystyczny, niestety bardzo mało wykorzystywany, a zwiększenie liczby odwiedzających mogłoby wpłynąć na poprawę syuacji. Nie mówiąc już o całej infrastrukturze turystycznej( hotele, hostele, knajpki, wypożyczalnie rowerów itp. przedsięwzięcia) Być może powoli zaczną się zmiany na lepsze...?

Moim zdaniem pomysł jest dobry, i wbrew opinii niektórych osób, sądzę że jego realizacja ma duże szanse wpłynąć na rozwój Chełma i regionu, który bardzo tego potrzebuje. Granicę przekraczają nie tylko ludzie jadący na zakupy albo handlujący po polskiej lub ukraińskiej stronie, są także osoby wyjeżdżające na Ukrainę/do Polski w interesach, turystycznie- w końcu Chełm ma ogromny potencjał turystyczny, niestety bardzo mało wykorzystywany, a zwiększenie liczby odwiedzających mogłoby wpłynąć na poprawę syuacji. Nie mówiąc już o całej infrastru... rozwiń

Avatar
socjolog / 20 sierpnia 2013 o 21:40

może przyjdzie trochę ludzi na stałe bo za 40 lat w Polsce będą puste miejsca gdyż ma być mniej 8 mln ludzi nie ma komu robić i rodzić dzieci.

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 19:46

MSW na podstawie opinii Pani Wojewody z powodu braku możliwości technicznych wnioski nie zaakceptują,a jeśli kasę dadzą i wskazaną mądrość zrealizują,to będzie pierwszy cud nadbużański.Natomiast lepszym rozwiązaniem jest stałe przejście turystyczne Zbereż-Adamczuki.

musi być w Umowie o wspolnej kontroli granicznej określony ruch pieszy plu infrastruktura , tyle na temat KAMPANI WYBORCZEJ TEJ PANI.

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 12:38

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Nawet bez otoczki ideologiczno handlowej. Wszak sąsiedzi powinni poznawać sie i żyć w symbiozie. Nie mniej jednak należałoby, tak mi sie wydaje, zacząć od zmiany mentalności samych mieszkańców Chełma! Nie jestem częstym gościem mojego rodzinnego miasta. Przyjazdy raz na kilka lat uświadamiają mi cywilizacyjna przepaść dzielącą Chełm od większych aglomeracji miejskich. Pisząc, cywilizacyjna, nie mam na myśli ilość świateł drogowych, czy telefonów komórkowych, ale to, co nie uległo żadnej zmianie w głowach mieszkańców "niedźwiedziego" grodu! 

najłatwiej jest opuścić miasto , przybrać mentalność i obyczaje nowego miejsca i później wypowiadać się na temat mentalności chełmian... :) niestety ale to nie jest sprawa zmiany mentalności jednostki tylko dość sporego społeczeństwa , więc naprawdę potrzeba bardzo długiego czasu, ale nie oznacza to , że należy to potępiać ... jak wrócisz do Chełma to gwarantuje Ci że to nie Ty wpłyniesz na zmainę toku myślenia społeczeństwa tylko społeczeństwo zmieni Ciebie i też będziesz jednym z nas....czyli cofniesz się..trzeba pokoleń, działań władz a zresztą to niemożliwe - tak będzie łatwiej...

najłatwiej jest opuścić miasto , przybrać mentalność i obyczaje nowego miejsca i później wypowiadać się na temat mentalności chełmian... :) niestety ale to nie jest sprawa zmiany mentalności jednostki tylko dość sporego społeczeństwa , więc naprawdę potrzeba bardzo długiego czasu, ale nie oznacza to , że należy to potępiać ... jak wrócisz do Chełma to gwarantuje Ci że to nie Ty wpłyniesz na zmainę toku myślenia społeczeństwa tylko społeczeństwo zmieni Ciebie i też będziesz jednym z nas....czyli cofniesz się..trzeba pokoleń, ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 11:01
MSW na podstawie opinii Pani Wojewody z powodu braku możliwości technicznych wnioski nie zaakceptują,a jeśli kasę dadzą i wskazaną mądrość zrealizują,to będzie pierwszy cud nadbużański.Natomiast lepszym rozwiązaniem jest stałe przejście turystyczne Zbereż-Adamczuki.
Avatar
John / 20 sierpnia 2013 o 10:02

tak juz widzę jak ststysyczny mieszkaniec Chełma daje z Buta do Kowla???????zwiedzać, litości. :lol:  :D  :P  :wub:

tu nie chodzi tylko o mieszkańców chełma. Pomyśl że do dorohuska można dojechać pociągiem, przekroczyć granicę pieszo i na ukrainie wsiąść w busa lub pociąg. Napewno będzie szybciej niż stać w kolejkach samochodem. Obecnie tak właśnie robię że po dotarciu do granicy dosiadam się na stopa tylko aby przekroczyć granicę

tu nie chodzi tylko o mieszkańców chełma. Pomyśl że do dorohuska można dojechać pociągiem, przekroczyć granicę pieszo i na ukrainie wsiąść w busa lub pociąg. Napewno będzie szybciej niż stać w kolejkach samochodem. Obecnie tak właśnie robię że po dotarciu do granicy dosiadam się na stopa tylko aby przekroczyć granicę

rozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 09:46

Widać że byłeś tylko w Jagodzinie i Starowojtowie :-). Naprawdę jest dużo do zwiedzania no ale jak jedziesz tylko po fajki do dalej nie musisz jechać

tak juz widzę jak ststysyczny mieszkaniec Chełma daje z Buta do Kowla???????zwiedzać, litości. :lol:  :D  :P  :wub:

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 02:07

FACET JACY TURYŚCI , trzepnij si e w łeb co tam zwidzac Biedę z nędza,

Widać że byłeś tylko w Jagodzinie i Starowojtowie :-). Naprawdę jest dużo do zwiedzania no ale jak jedziesz tylko po fajki do dalej nie musisz jechać

Avatar
sw / 19 sierpnia 2013 o 21:54

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Nawet bez otoczki ideologiczno handlowej. Wszak sąsiedzi powinni poznawać sie i żyć w symbiozie. Nie mniej jednak należałoby, tak mi sie wydaje, zacząć od zmiany mentalności samych mieszkańców Chełma! Nie jestem częstym gościem mojego rodzinnego miasta. Przyjazdy raz na kilka lat uświadamiają mi cywilizacyjna przepaść dzielącą Chełm od większych aglomeracji miejskich. Pisząc, cywilizacyjna, nie mam na myśli ilość świateł drogowych, czy telefonów komórkowych, ale to, co nie uległo żadnej zmianie w głowach mieszkańców "niedźwiedziego" grodu! 

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Nawet bez otoczki ideologiczno handlowej. Wszak sąsiedzi powinni poznawać sie i żyć w symbiozie. Nie mniej jednak należałoby, tak mi sie wydaje, zacząć od zmiany mentalności samych mieszkańców Chełma! Nie jestem częstym gościem mojego rodzinnego miasta. Przyjazdy raz na kilka lat uświadamiają mi cywilizacyjna przepaść dzielącą Chełm od większych aglomeracji miejskich. Pisząc, cywilizacyjna, nie mam na myśli i... rozwiń

Avatar
Gość / 19 sierpnia 2013 o 19:46

Przekraczam często pieszo przejście Medyka - Szegini i większych problemów nie ma. To dlaczego tu mają być. Ostro trzepać mrówki to nie będzie przemytu tylko sami turyści

FACET JACY TURYŚCI , trzepnij si e w łeb co tam zwidzac Biedę z nędza,

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2013 o 13:20

Moim zdaniem pomysł jest dobry, i wbrew opinii niektórych osób, sądzę że jego realizacja ma duże szanse wpłynąć na rozwój Chełma i regionu, który bardzo tego potrzebuje. Granicę przekraczają nie tylko ludzie jadący na zakupy albo handlujący po polskiej lub ukraińskiej stronie, są także osoby wyjeżdżające na Ukrainę/do Polski w interesach, turystycznie- w końcu Chełm ma ogromny potencjał turystyczny, niestety bardzo mało wykorzystywany, a zwiększenie liczby odwiedzających mogłoby wpłynąć na poprawę syuacji. Nie mówiąc już o całej infrastrukturze turystycznej( hotele, hostele, knajpki, wypożyczalnie rowerów itp. przedsięwzięcia) Być może powoli zaczną się zmiany na lepsze...?

Moim zdaniem pomysł jest dobry, i wbrew opinii niektórych osób, sądzę że jego realizacja ma duże szanse wpłynąć na rozwój Chełma i regionu, który bardzo tego potrzebuje. Granicę przekraczają nie tylko ludzie jadący na zakupy albo handlujący po polskiej lub ukraińskiej stronie, są także osoby wyjeżdżające na Ukrainę/do Polski w interesach, turystycznie- w końcu Chełm ma ogromny potencjał turystyczny, niestety bardzo mało wykorzystywany, a zwiększenie liczby odwiedzających mogłoby wpłynąć na poprawę syuacji. Nie mówiąc już o całej infrastru... rozwiń

Avatar
socjolog / 20 sierpnia 2013 o 21:40

może przyjdzie trochę ludzi na stałe bo za 40 lat w Polsce będą puste miejsca gdyż ma być mniej 8 mln ludzi nie ma komu robić i rodzić dzieci.

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 19:46

MSW na podstawie opinii Pani Wojewody z powodu braku możliwości technicznych wnioski nie zaakceptują,a jeśli kasę dadzą i wskazaną mądrość zrealizują,to będzie pierwszy cud nadbużański.Natomiast lepszym rozwiązaniem jest stałe przejście turystyczne Zbereż-Adamczuki.

musi być w Umowie o wspolnej kontroli granicznej określony ruch pieszy plu infrastruktura , tyle na temat KAMPANI WYBORCZEJ TEJ PANI.

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 12:38

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Nawet bez otoczki ideologiczno handlowej. Wszak sąsiedzi powinni poznawać sie i żyć w symbiozie. Nie mniej jednak należałoby, tak mi sie wydaje, zacząć od zmiany mentalności samych mieszkańców Chełma! Nie jestem częstym gościem mojego rodzinnego miasta. Przyjazdy raz na kilka lat uświadamiają mi cywilizacyjna przepaść dzielącą Chełm od większych aglomeracji miejskich. Pisząc, cywilizacyjna, nie mam na myśli ilość świateł drogowych, czy telefonów komórkowych, ale to, co nie uległo żadnej zmianie w głowach mieszkańców "niedźwiedziego" grodu! 

najłatwiej jest opuścić miasto , przybrać mentalność i obyczaje nowego miejsca i później wypowiadać się na temat mentalności chełmian... :) niestety ale to nie jest sprawa zmiany mentalności jednostki tylko dość sporego społeczeństwa , więc naprawdę potrzeba bardzo długiego czasu, ale nie oznacza to , że należy to potępiać ... jak wrócisz do Chełma to gwarantuje Ci że to nie Ty wpłyniesz na zmainę toku myślenia społeczeństwa tylko społeczeństwo zmieni Ciebie i też będziesz jednym z nas....czyli cofniesz się..trzeba pokoleń, działań władz a zresztą to niemożliwe - tak będzie łatwiej...

najłatwiej jest opuścić miasto , przybrać mentalność i obyczaje nowego miejsca i później wypowiadać się na temat mentalności chełmian... :) niestety ale to nie jest sprawa zmiany mentalności jednostki tylko dość sporego społeczeństwa , więc naprawdę potrzeba bardzo długiego czasu, ale nie oznacza to , że należy to potępiać ... jak wrócisz do Chełma to gwarantuje Ci że to nie Ty wpłyniesz na zmainę toku myślenia społeczeństwa tylko społeczeństwo zmieni Ciebie i też będziesz jednym z nas....czyli cofniesz się..trzeba pokoleń, ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 11:01
MSW na podstawie opinii Pani Wojewody z powodu braku możliwości technicznych wnioski nie zaakceptują,a jeśli kasę dadzą i wskazaną mądrość zrealizują,to będzie pierwszy cud nadbużański.Natomiast lepszym rozwiązaniem jest stałe przejście turystyczne Zbereż-Adamczuki.
Avatar
John / 20 sierpnia 2013 o 10:02

tak juz widzę jak ststysyczny mieszkaniec Chełma daje z Buta do Kowla???????zwiedzać, litości. :lol:  :D  :P  :wub:

tu nie chodzi tylko o mieszkańców chełma. Pomyśl że do dorohuska można dojechać pociągiem, przekroczyć granicę pieszo i na ukrainie wsiąść w busa lub pociąg. Napewno będzie szybciej niż stać w kolejkach samochodem. Obecnie tak właśnie robię że po dotarciu do granicy dosiadam się na stopa tylko aby przekroczyć granicę

tu nie chodzi tylko o mieszkańców chełma. Pomyśl że do dorohuska można dojechać pociągiem, przekroczyć granicę pieszo i na ukrainie wsiąść w busa lub pociąg. Napewno będzie szybciej niż stać w kolejkach samochodem. Obecnie tak właśnie robię że po dotarciu do granicy dosiadam się na stopa tylko aby przekroczyć granicę

rozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 09:46

Widać że byłeś tylko w Jagodzinie i Starowojtowie :-). Naprawdę jest dużo do zwiedzania no ale jak jedziesz tylko po fajki do dalej nie musisz jechać

tak juz widzę jak ststysyczny mieszkaniec Chełma daje z Buta do Kowla???????zwiedzać, litości. :lol:  :D  :P  :wub:

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2013 o 02:07

FACET JACY TURYŚCI , trzepnij si e w łeb co tam zwidzac Biedę z nędza,

Widać że byłeś tylko w Jagodzinie i Starowojtowie :-). Naprawdę jest dużo do zwiedzania no ale jak jedziesz tylko po fajki do dalej nie musisz jechać

Avatar
sw / 19 sierpnia 2013 o 21:54

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Nawet bez otoczki ideologiczno handlowej. Wszak sąsiedzi powinni poznawać sie i żyć w symbiozie. Nie mniej jednak należałoby, tak mi sie wydaje, zacząć od zmiany mentalności samych mieszkańców Chełma! Nie jestem częstym gościem mojego rodzinnego miasta. Przyjazdy raz na kilka lat uświadamiają mi cywilizacyjna przepaść dzielącą Chełm od większych aglomeracji miejskich. Pisząc, cywilizacyjna, nie mam na myśli ilość świateł drogowych, czy telefonów komórkowych, ale to, co nie uległo żadnej zmianie w głowach mieszkańców "niedźwiedziego" grodu! 

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Nawet bez otoczki ideologiczno handlowej. Wszak sąsiedzi powinni poznawać sie i żyć w symbiozie. Nie mniej jednak należałoby, tak mi sie wydaje, zacząć od zmiany mentalności samych mieszkańców Chełma! Nie jestem częstym gościem mojego rodzinnego miasta. Przyjazdy raz na kilka lat uświadamiają mi cywilizacyjna przepaść dzielącą Chełm od większych aglomeracji miejskich. Pisząc, cywilizacyjna, nie mam na myśli i... rozwiń

Avatar
Gość / 19 sierpnia 2013 o 19:46

Przekraczam często pieszo przejście Medyka - Szegini i większych problemów nie ma. To dlaczego tu mają być. Ostro trzepać mrówki to nie będzie przemytu tylko sami turyści

FACET JACY TURYŚCI , trzepnij si e w łeb co tam zwidzac Biedę z nędza,

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 0 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 18 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 7

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 28 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 37 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 46 95

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 20 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!