piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Na ul. Krańcowej mają tylko doły i błoto

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2008, 17:37

Ulica Krańcowa w Chełmie obrosła już domami, a nadal nie ma tam utwardzonej nawierzchni, sieci wodociągowej ani kanalizacyjnej.

Walentyna Kloc-Skibińska musi kupować wodę do picia. Po tej, ze studni, pochorowały się jej dzieci.

- W wodzie z naszej studni znajduję ślimaki - mówi pani Walentyna. - Dlatego używamy jej już tylko do celów sanitarnych. A wodę do picia kupuję w pięciolitrowych pojemnikach.

Walentynie Kloc-Skibińskiej brakuje nie tylko wody i kanalizacji, ale także lepszej drogi. Błotnista i nierówna żużlówka, to zresztą nie tylko jej zmartwienie. Także jej sąsiadów.

- Podczas ostatnich deszczów żużlówka tak rozmiękła, że dzieci nie były w stanie samodzielnie jej pokonać - mówi Jacek Wasyńczuk, sąsiad pani Walentyny. - Tą drogą nawet dorosłemu trudno było przejść. A dziury w niej takie, że już dwukrotnie musiałem wydać po 500 zł na naprawę zawieszenia w moim samochodzie.

Wasyńczuk twierdzi, że właśnie ze względu na ten drogowy tor przeszkód, już sześciu sąsiadów wymieniło swoje samochody na terenówki.

- O proszę, już trzy dni po deszczu, a tu nadal w dziurach stoi woda - mówi pan Dariusz, miejscowy listonosz. - Wystarczy, że trochę popada i tutaj już muszę zsiadać z roweru i wlec go od domu do domu ze sobą. Jechać nim w rozmiękłym żużlu nie sposób. Gorzej jest chyba już tylko na ul. Malowane.

O to, by miasto w końcu obejrzało się na ul. Krańcową upomina się także Jan Piotrowski, który urządził przy tej drodze imponującą posiadłość. - I pomyśleć, że ta nasza ulica jest traktowana jako ścieżka zdrowia - zrzyma się Piotrowski. - Przecież właśnie tędy chełmianie chodzą do lasu na spacer czy na grzyby.

- W ostatni czwartek odbyło się zebranie tamtejszej rady mieszkańców - mówi Józef Kendzierawski, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Komunalnej UM w Chełmie. - Jego uczestnicy mieli się między innymi wypowiedzieć, którymi ulicami w tej dzielnicy w pierwszej kolejności powinni zająć się gospodarze miasta.

Niestety, na zebraniu zabrakło miejskich radnych. Mieszkańcy uznali, że rajcy nie interesują się ich problemami. Zdenerwowani zdecydowali się przełożyć zebranie i dać radnym jeszcze jedną szansę. Nowy termin wyznaczono na 9 października.
W Urzędzie Miasta zapowiadają, że na osiedlu Rejowiecka-Włodawska planowane są kolejne inwestycje drogowe. Trudno jednak mówić o konkretnych terminach. Ale już teraz wiadomo, że wszystkiego naraz nie da się zrobić. Mieszkańcy ul. Krańcowej w zabiegach o modernizację drogi będą rywalizowali z sąsiadami z ulic: Budowlanej, Przejazdowej, Hempla, Kruczej i Wierzbowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ewa
astra
Doły i błoto...
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ewa
Ewa (3 października 2008 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy był ktoś na ul. Majdan. Zgroza. Wracałam nie tak dawno z Lublina i kierowca busa, by nie stać w korkach tamtędy właśnie jechał. Miałam wrażenie, że jedziemy polną drogą. A nie tak dawno czytałam, że miasto wyremontowało tę ulicę. Jeżeli tak wyglądają remonty w Chełmie, to aż boję się myśleć co drogowcy zrobią z wiaduktem.
Rozwiń
astra
astra (2 października 2008 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj chyba konkurencyjna jest ul.Wolwinów takiej to nie ma w okolicy wykonawca do wymiany zgadzam sie z wcześniejszą wypowiedzią.Zapraszam .
Rozwiń
Doły i błoto...
Doły i błoto... (1 października 2008 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z ulicą Bursztynową? W ilości błota i dołów jest raczej bezkonkurencyjna w Chełmie! Zapraszamy!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2008 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wszystko na nic. Zmiana ekipy wykonującej remonty jest konieczna. Prosze popatrzeć na "remontowaną" ulicę Kochanowskiego. Dziura na dziurze.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!