środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Najlepsi w Polsce, Formacja Tańców Latynoamerykańskich TAKT-ZOMAR nie pojadą na mistrzostwa Europy

  Edytuj ten wpis
Autor: Bożena Czyż

Roman Jakubowicz, jeszcze niedawno zastępca dyrektora Chełmskiego Domu Kultury i kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Ziemi Chełmskiej oraz Formacji Tańców Latynoamerykańskich TAKT-ZOMAR kilka dni temu otrzymał dyscyplinarne wypowiedzenie. Po 23 latach wychowywania tancerzy znanych w kraju i na świecie. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy ma być przywrócony do pracy, ale TAKT i tak nie pojedzie już na mistrzostwa Europy zaplanowane na 1 listopada w Czechach. A szkoda.

TAKT-ZOMAR to bardzo utytułowana formacja, od czterech lat nie ustępuje na najwyższym podium żadnej innej grupie w Polsce. Ma także za sobą taki sukces, jak czwarte miejsce w mistrzostwach świata. Mistrzów szkolą zawodowi mistrzowie świata w tańcach latynoamerykańskich Roman i Monika Pawelcowie. Jak widać z powodzeniem. Stroną techniczną i organizacyjną pracy formacji od 13 lat zajmował się właśnie R. Jakubowicz. Teraz dostał wilczy bilet.
- Nie chcę wypowiadać się na temat merytorycznych przyczyn zwolnienia z - mówi. - Jestem rozżalony i rozgoryczony. Nie wykluczam, że w tej sprawie wystąpię na drogę sądową w stosunku do pracodawcy.
I znowu nieoficjalnie dowiadujemy się, że R. Jakubowicz został posądzony o wywołanie buntu w zespole. Kilka par, a jest ich w formacji osiem, postanowiło, że nie pojadą do Czech. Jakubowicz miał ich ponoć ku temu nakłaniać. Nie było intensywnych treningów. To spowodowało, że Małgorzata Sokół, dyrektor ChDK podjęła decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym kierownika. Również zachowuje dyskrecję, mówiąc, że są to sprawy pracownicze i nie do upowszechniania. Na złą atmosferę w zespole narzekają też rodzice dzieci, które są członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Krzysztof Grabczuk, prezydent Chełma uważa jednak, że to wszystko nie stanowi wystarczającej podstawy do zwolnienia dyscyplinarnego. Będzie sugerował, aby R. Jakubowicz wrócił do ChDK.
Poza stworzeniem TAKT-ZOMAR, R. Jakubowicz od 23 lat opiekuje się Zespołem Pieśni i Tańca Ludowego Ziemi Chełmskiej. Przejął go po Stanisławie Leszczyńskim. Wychował wielu wspaniałych tancerzy i śpiewaków. Fakt, że po triumfach formacji "ludowiacy” nieco stracili na szkoleniach, występach i wyjazdach zagranicznych. Przy okazji wszelkich miejskich uroczystości są jednak widoczni i prezentują się, pod względem artystycznym i estetycznym bardzo dobrze.
- Nasz kierownik odchodzi? - pyta z niedowierzaniem Agata P., która w zespole ludowym spędziła 11 lat. - To jak ja z
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!