poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Najlepsza informacja turystyczna jest w Chełmie

  Edytuj ten wpis

Od czerwca 2001 roku Informacja Turystyczna w Chełmie mieści się w budynku dawnego magistratu przy u
Od czerwca 2001 roku Informacja Turystyczna w Chełmie mieści się w budynku dawnego magistratu przy u

Chełm ma najlepsze centrum informacji turystycznej w województwie lubelskim. Tak oceniła Polska Organizacja Turystyczna.

Zgodnie z certyfikatem nadanym przez Krajową i Regionalną Komisję Certyfikacyjną, Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej otrzymał najwyższą możliwą ocenę – cztery gwiazdki.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, prestiż, a zarazem dowód profesjonalnego podejścia do obsługi ruchu turystycznego – mówi Zbigniew Mazurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarządzającego także ośrodkiem informacji.

– Ma to szczególne znaczenie z uwagi na znaczny wzrost liczby turystów odwiedzających nasze miasto.

Oceniając obiekty informacji turystycznej komisja brała pod uwagę położenie placówki, oznakowanie oraz możliwość dogodnego dojazdu. Nie mniej istotne były dni i godziny otwarcia IT. Chełmska placówka od maja do września działa 7 dni w tygodniu.

Liczyła się także funkcjonalność biura obsługującego klientów, oferty bezpłatnych materiałów promocyjnych, fachowości pracowników i opanowanie przez nich języków obcych.

Przyznany certyfikat to kolejne wyróżnienie otrzymane przez chełmski ośrodek. W ubiegłym roku uznano go za "Najlepsze Centrum Informacji” w kategorii miast do 75 tysięcy mieszkańców. Oprócz prestiżu przyznane nagrody mają i ten skutek, że ChOIT musi teraz się liczyć z kontrolami komisji, która oceni, na ile utrzymuje docenione standardy i spełnia warunki niezbędne do posługiwania się certyfikatami.

– Przyznawane wyróżnienia nie oznaczają, że zamierzamy spoczywać na laurach – dodaje Mazurek. – Wkrótce decyzją i za pieniądze Urzędu Miasta zostaną wprowadzone bezpłatne audioprzewodniki, które wzbogacą ofertę naszej IT, ale też na pewno uatrakcyjnią zwiedzanie Chełma.

Z pozostałych dużych miast województwa lubelskiego czterema gwiazdkami został odznaczony jeszcze Lublin. Zamość i Biała Podlaska otrzymały po trzy gwiazdki.

Informacja o IT

Informacja Turystyczna w Chełmie jest jedną z najstarszych tego typu placówek w kraju i działa nieprzerwanie od stycznia 1976 r. Zajmuje się udzielaniem informacji o obiektach turystycznych Chełma i regionu dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Uczestniczy w targach i konferencjach turystycznych, promując miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!