wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Najważniejsze w Chełmie rondo doczekało się remontu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 maja 2010, 15:02

Lada dzień rondo WiN zostanie zamknięte dla busów, autobusów i ciężarówek. W poniedziałek rozpocznie się jego remont. Dozwolony jest jedynie ruch samochodów osobowych i to na dotychczasowych zasadach.

Organizator remontu zrobił wyjątek jedynie dla TIR-ów przemieszczających się na kierunku Lublin-Dorohusk. Dla tych ciężkich samochodów po prostu w mieście wciąż nie ma innej drogi.

Za gruntownym remontem ronda opowiadała się Agata Fisz, prezydent Chełma. Wystąpiła o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do Ministerstwa Infrastruktury. Podkładką miała być między innymi uchwała budżetowa Rady Miasta uwzględniająca środki własne na te roboty.

Radni z opozycji uznali jednak, że rondo może jeszcze poczekać na remont, gdyż w mieście są inne, ważniejsze zadania. Istniała groźba, że dofinansowanie, na które liczyło miasto, przepadnie.

W końcu opozycja ugięła się i przegłosowała uchwałę budżetową wraz z zapisem o przeznaczeniu 400 tys. zł na remont spornego ronda. Wtedy nic już nie stało na przeszkodzie, aby drugie tyle dołożyło ministerstwo.

– Drogowcy z zaangażowanej firmy z Mińska Mazowieckiego pojawią się na rondzie w przyszły poniedziałek – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Wcześniej ustawią tablice z informacjami o objazdach. Zostaną odsłonięte tuż przed wejściem robotników na plac budowy.

W przypadku ronda WiN nie chodzi tylko o wymianę zniszczonej nawierzchni. Zmienione zostaną wszystkie warstwy podbudowy tak, aby były w stanie wytrzymać napór ciężkich samochodów. Rondo otrzyma także nowe oznakowanie.

Dla autobusów, busów i ciężarówek wyznaczone zostały alternatywne trasy objazdów: ul. Lubelską lub ul. Kolejową. Zamiast z wiaduktu, kierowcy będą musieli korzystać z przejazdu kowelskiego.

Mimo to utrudnienia w ruchu, łącznie z korkami w godzinach szczytu, wydają się nieuniknione. Dlatego też organizatorzy i wykonawcy remontu apelują do chełmian o cierpliwość i wyrozumiałość.

– Kto nie musi jechać przez wiadukt, niech kieruje się ulicami Lubelską, Ogrodową, dalej Złotą i Trubakowską – radzi Tomasik.

Zmiana ruchu potrwa do 19 lipca br.

– Jakoś damy sobie radę – mówi pan Marian, chełmski taksówkarz. – To rondo naprawdę wymaga już nie tylko remontu, co gruntownej przebudowy. Załadowane towarem TIR-y zrobiły swoje. Wierzę, że tym razem drogowcy tak pokierują robotą, że po zejściu z budowy długo niczego nie będą musieli już tam poprawiać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~kierowca~
Gość
pol
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~kierowca~
~kierowca~ (8 lipca 2010 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto dopuścił tam tam Straż miejską do kierowania ruchem???? przecież oni nie maja pojęcia o tej pracy.
Sam osobiście widziałem jak o mało strażnik nie spowodował kolizji bo nie dał sygnału do zatrzymania jednej nitki a dał sygnał do jazdy drugiej, normalnie parodia na rondzie!!!!!!!! Po drugie stoją tak że trzeba ich omijać na tak zwane lusterko bo jaśnie pan czuje się władcą ronda a co mają powiedzieć kierowcy dużych składów kiedy się łamią żeby idiotę ominąć.
Do tej pory strażnicy mi nie przeszkadzali ale to dlatego że nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się przejeżdżać odcinki przez nich kierowane.
Rozwiń
Gość
Gość (10 maja 2010 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To które nosi nazwę "bohaterów" z win-u. Wiesz jakich "bohaterów mam na myśli. Jeden z nich zasiadał w ławach sejmoych ale zmarł inni zostali. Może przy okazji remontu ronda zmienicie nazwę, co wy na to radni?
Rozwiń
pol
pol (10 maja 2010 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A które to rondo?
Rozwiń
Gość
Gość (10 maja 2010 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ten, no, aha, Kuśnierz chciał jakiś dom targowy budować. Chyba na Różanej.
Rozwiń
Werka
Werka (7 maja 2010 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
monetus napisał:
Żeby tylko nie zrobili takiego badziewia jak pod Kamena i USC. Nie zmniejszajcie tylko powiększajcie- logiki trochę.Zróbcie nowe rondo a nie stare naprawiacie - co to za sztuka, tylko marnowanie kasy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!