czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Przyszedł ze skargą na fatalny stan dróg i chodników. To odśnieżyli, ale nie u niego

Dodano: 23 stycznia 2017, 08:19

Pan Jakub Kowalczyk zrobił zdjęcie nieodśnieżonych schodów, prowadzących na cmentarz
Pan Jakub Kowalczyk zrobił zdjęcie nieodśnieżonych schodów, prowadzących na cmentarz

Mieszkaniec gminy Siedliszcze narzekał na fatalny stan dróg. Ze skargą na brak odśnieżania i oblodzenie poszedł do urzędników i samego burmistrza. Do sporu włączył się też sołtys. Są efekty. Był pług. Do posesji przedsiębiorcy nie dojechał

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

- W urzędzie chciałem się tylko dowiedzieć, dlaczego oblodzone drogi nie są posypywane – mówi pan Jakub. – Mama jadąc samochodem straciła panowanie nad kierownicą i mało nie wjechała w grupkę idącej chodnikiem młodzieży. Ktoś inny tak nieszczęśliwie poślizgnął się obok kościoła, że z upadku wyszedł ze złamanym obojczykiem. Kolejny mieszkaniec wpadł samochodem w poślizg i staranował ogrodzenie jednej z posesji. Były jeszcze inne, podobne zdarzenia. Czy można to bagatelizować – pyta Czytelnik i pokazuje jak wygląda odśnieżanie schodów prowadzących na cmentarz (na zdjęciu).

Z relacji Jakuba Kowalczyka wynika, że odpowiedzialny za utrzymanie dróg urzędnik miał mu tłumaczyć, że przy temperaturach poniżej minus 5 stopni Celsjusza posypywanie oblodzonych dróg piaskiem i solą mija się z celem. Nasz Czytelnik nie przyjął tego do wiadomości, wobec czego trafił do burmistrza.

- Rzeczywiście był u mnie taki interesant i przyznaję, że rozmowa z nim była trudna – mówi Hieronim Zonik. – Zapytany, kim jest zastrzegł, że nie będzie się przedstawiał. Powtarzał natomiast, że chce mi spojrzeć w oczy. Dlaczego mnie? W końcu wyartykułował, że jako osobie odpowiedzialnej za stan dróg w gminie – relacjonuje spotkanie burmistrz.

Zonik powtórzył argumenty, jakie Kowalczykowi już wcześniej przedstawił urzędnik. Zwrócił mu także uwagę, że na terenie gminy są drogi krajowa, wojewódzka, powiatowe i gminne. Zapewnił też petenta, że poza podległymi mu służbami komunalnymi do odśnieżania dróg zaangażował dodatkowo sześć firm. Dzięki temu wszystkie szlaki w miasteczku i gminie są przejezdne.

– Pan Kowalczyk zdawał się być głuchy na moje tłumaczenia – dodaje burmistrz. – W końcu zagroził, że zwróci się w tej sprawie do mediów. Odpowiedziałem, że ma do tego prawo.

Świadkiem wizyty naszego Czytelnik w urzędzie była pracująca tam córka sołtysa Wola Korybutowa Druga. - Sołtys przyszedł do mnie zaaferowany – mówi pan Jakub. – Już na wejściu Jan Walczak stwierdził, że jego obowiązkiem jest mnie ostrzec. Przed kim? Tego się nie dowiedziałem, bo zasłaniał się jakąś tajemnicą. Uprzedził mnie, że burmistrz może zabronić mi dojazdu moimi samochodami do posesji, a ja przecież jestem przewoźnikiem i to jest moje główne źródło utrzymania.

Rozmowa miała niezwykle emocjonujący przebieg. Domownicy nawet dopatrzyli się gróźb i dysponują nagraniem, bo spotkanie z sołtysem zarejestrowali.

Tymczasem burmistrz zapewnia, że ani on, ani żaden z podległych mu urzędników nie wysyłali do pana Kowalczyka sołtysa z jakąkolwiek misją.

Tymczasem jak poinformował pan Jakub, po jego wizycie w urzędzie na drodze, przy której mieszka pojawił się pług. Odśnieżył ją tylko do… ścieżki prowadzącej na posesję sołtysa.

Do siedliska naszego Czytelnika już nie dotarł.

Czytaj więcej o: odśnieżanie zima
loopp
mmmk
Prawilny
(61) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

loopp
loopp (8 lutego 2017 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Haha urzędnik gminy widać się wypowiada, podając się za kogoś innego, żalosne, no oczywiście że to nie wina burmistrza przecież on wcale nie ma władzy w tej gminie
Rozwiń
mmmk
mmmk (8 lutego 2017 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już widzę jakiś urzędnik gminy wypowiada, żalosne...
Rozwiń
Prawilny
Prawilny (31 stycznia 2017 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Burmistrzowi nie na darmo zjarala sie posesja na Majdaju.komus zaszedl za skore 
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2017 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaproście panią A. Gargas z telewizji, pewnie byłoby co oglądać. Cała Polska, by się dowiedziała, co tutaj się dzieje. Super odzew ze strony internautów.
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2017 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwyzszy czas by mieszkancy gminy naprawili bledy z poprzednich wyborow. Juz takiego wstydu to sie nie spodziewalam, zeby Burmistrz i jego swita tak kompromitowali nasze miasteczko i okolice.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (61)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!