czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Nasze wojsko zostaje u nas

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2007, 16:11

To już pewna informacja. Żołnierze 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów pozostają w naszym mieście.

Potwierdził to goszczący w Lublinie Minister Obrony Narodowej Andrzej Szczygło. Chełmski garnizon będzie prawdopodobnie funkcjonował na dotychczasowych zasadach, choć resort nie wyklucza powiększenia liczby żołnierzy.

Jeszcze w lutym wydawało się, że decyzja o wyprowadzeniu wojska z Chełma jest przesądzona. MON zapowiedziało, że brygada zostanie przeniesiona z Lublina i Chełma do końca przyszłego roku. Ale teraz wiadomo już, że koncepcja się zmieniła i wojsko zostaje.
- Bardzo się cieszę z tego rozstrzygnięcia - mówi prezydent Chełma Agata Fisz. - To decyzja dobra dla wojska i dla miasta. Zyskamy na tym wszyscy.
Odkąd pojawiła się koncepcja zlikwidowania chełmskiego garnizonu władze miasta wspierane m.in. przez posłankę Beatę Mazurek, starostę chełmskiego Kazimierza Stockiego i rektora PWSZ prof. Józefa Zająca, rozpoczęły starania, aby do takiego rozwiązania nie dopuścić. Samorząd Chełma złożył w resorcie konkretne zapewnienia o pomocy i wsparciu dla stacjonujących jednostek. Była mowa o zagwarantowaniu mieszkań dla kadry oficerskiej, udostępnieniu działek komunalnych pod budownictwo jedno i wielorodzinne, zwolnieniu od podatku od nieruchomości. Trudno powiedzieć czy to właśnie obietnice złożone przez włodarzy Chełma zaważyły na zmianie decyzji ministerstwa. Faktem jest, że trzeba je będzie teraz spełnić.
- Wojsko może liczyć
na naszą pomoc i wsparcie - zapewnia prezydent Fisz. - Wypełnimy złożone przez miasto deklaracje. Jesteśmy otwarci na wszechstronną współpracę, w celu zapewnienia jednostkom jak najlepszych warunków szkolenia i stacjonowania.
Chełmski garnizon nie dość, ze zostaje, to jeszcze prawdopodobnie będzie się rozwijał. Goszczący w ostatnią niedzielę w Chełmie gen. Waldemar Skrzypczak, dowódca Wojsk Lądowych zapowiedział,
że jest szansa na jego rozbudowę i zwiększenie liczby stacjonujących tu żołnierzy nawet o pół tysiąca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!