poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Nauczycielka z Chełma w zarządzie Amnesty Intenational

Dodano: 31 maja 2016, 14:09
Autor: bar

Katarzyna Dobrakowska, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym została wybrana w skład Zarządu Krajowego Amnesty International.

Amnesty International to ogólnoświatowy ruch walczący o przestrzeganie praw człowieka na całym świecie. Działa w ponad 140 krajach i zrzesza ponad 1,5 miliona osób. 

– Do Amnesty Interional może zapisać się każdy – mówi Katarzyna Dobrakowska. Ja to zrobiłam w 2014 r. Jako członek nabyłam prawo zakładania grup szkolnych lub lokalnych, z czego też skorzystałam. Nasza grupa liczy już 35 osób i 20 sympatyków.

Po zapisaniu się do AI pani Katarzyna brała udział w wielu szkoleniach. - Nikogo do niczego nie namawiamy, ani nie zmuszamy – mówi Dobrakowska. – Ograniczamy się do rozmów i tłumaczenia różnego rodzaju zjawisk społecznych z naszego punktu widzenia. Jeśli to, co mówimy komuś się nie podoba po prostu może nas nie słuchać.

Członkowie grupy prowadzili na pl. Łuczkowskiego akcję pod hasłem „SOS Europo”. Chodziło wtedy o narastający problem uchodźców. Niedługo potem wybuchł trwający do dziś kryzys emigracyjny, przed którym AI z dużym wyprzedzeniem przestrzegał.

Co zadecydowało o wyborze Dobrakowskiej do Zarządu Krajowego AI? – Myślę, że ci, którzy o tym zadecydowali docenili moje pojmowanie edukacji na rzecz tolerancji i wszystkiego, co się wiąże z prawami człowieka – mówi pani Katarzyna. Tego nie da się robić jedynie w ramach doraźnych programów. Ja opowiadam się za systemowymi rozwiązaniami, wplecionymi w procesy szkolnego nauczania.

Dobrakowska nie zna jeszcze dokładnie obowiązków, jakimi zostanie obarczona jako członek zarządu, ani za co będzie odpowiadała. Planuje już udział w kolejnych szkoleniach, zjazdach i spotkaniach. Nadal będzie też koordynowała szkolny projekt “Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”. I LO jest jedną z 17 szkół na świecie i pięciu w kraju, które uczestniczą w tym zadaniu.

Czytaj więcej o: Chełm Amnesty Intenational
gs
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gs
gs (31 maja 2016 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak to robią?
Rozwiń
Gość
Gość (31 maja 2016 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejni funkcjonariusze na froncie demoralizowania młodzieży. Smutek...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!